Na humpolecké radnici to vře. Audit zastupitelstvo odmítlo

102

Spor na humpolecké radnici kvůli stavebním zakázkám z uplynulých let pokračuje. Opoziční strany HumpolecGO! a STAN požadují provedení forenzního auditu všech staveb města od roku 2013.

Spor na humpolecké radnici kvůli stavebním zakázkám z uplynulých let pokračuje. Opoziční strany HumpolecGO! a STAN požadují provedení forenzního auditu všech staveb města od roku 2013.

Kontrolu, která by prošetřila, zda městu byla způsobena finanční újma při pokládkách černých staveb však zastupitelstvo města na svém dubnovém zasedání neschválilo.

Při kontrole finančního výboru již v roce 2019 bylo přitom podle opozice zjištěno, že byly do staveb města opakovaně pokládány černé stavby.

Opozice dokonce starostu Karla Kratochvíla z ODS vyzvala k rezignaci. „Důvodem jsou přetrvávající spory na zastupitelstvu, klientelistické vazby na úřadě a neochota starosty Karla Kratochvíla konstruktivně spolupracovat s opozicí,“ sdělil Zdeněk Rýzner z opozičního sdružení nezávislých kandidátů HumpolecGO!

Podle slov starosty Karla Kratochvíla nechalo vedení humpolecké radnice celou situaci opakovaně posoudit a prověřit a žádné korupční jednání, obohacení nebo škoda městu nevznikly. „Stále dokola se opakující účelová, nepravdivá vyjádření a obvinění pana Zdeňka Rýznera, který nebyl do Zastupitelstva ani zvolen, a jeho lidí z HumpolecGO! mě skutečně hrubě urážejí,“ řekl Karel Kratochvíl s tím, že podle jeho názoru se jedná o politikum, o prosazování zájmů jednotlivců, nikoliv o zájmy města.

Dodal také, že návrh na provedení soudního auditu je návrh soukromé osoby pana Rýznera, nikoliv návrh Finančního nebo Kontrolního výboru Zastupitelstva města Humpolce. „Ten, kdo má pocit, že se tady stal trestný čin, že město bylo ochuzeno a má na to svůj soukromý posudek, nechť podá sám trestní oznámení a nepožaduje po městě, aby si podalo nějaký svůj forenzní audit. Jakmile je celá věc předána trestním orgánům, tak si tyto orgány dělají vlastní posudky a vlastní forenzní audity,“ prohlásil na dubnovém zastupitelstvu humpolecký starosta.

Tím se chce starosta podle Zdeňka Rýznera zbavit zodpovědnosti.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/na-humpolecke-radnici-to-vre-audit-zastupitelstvo-odmitlo-20210503.html

Starosta Humpolce Karel Kratochvíl čelí výzvám k odstoupení. Foto: archiv pořadatele srovnávacího výzkumu Město pro byznys
Starosta Humpolce Karel Kratochvíl čelí výzvám k odstoupení. Foto: archiv pořadatele srovnávacího výzkumu Město pro byznys

Axl

102 thoughts on “Na humpolecké radnici to vře. Audit zastupitelstvo odmítlo

 1. No jo, Karlíka tíží svědomí a stupňující tlak tak snad si zase prodá pár knížek nějaké humpolecké základce aby si zlepšil náladu.

 2. Paní Žaloudková se nebála a podala legitimní návrh na odvolání. Možná to bylo poprvé po 30 letech. Díky jí a Hugu, že se nebojí takových návrhů!!!

  1. A čeho tím dosáhla? Když pominu to koktání z papíru,tak to bylo dosti ubohé plácnutí do vody. Když chci od zastupitelů něco schválit, tak si buď pripravim přesvědčivou řeč a nebo si to obšlápnu dopředu u ostatních stran a přesvědčim je o mém návrhu….takhle se prosazuji návrhy a ne to co předvádí těch pár uplakánků, co umí jen brečet na fb. O věcnosti tohoto návrhu radši nemluvim….

   1. Já ti nevim ale příde mě, že to kňučení se line z řad koalice. Pořád výpady na okopávání, žaloby. Prostě ty koaliční zástupce opozice v podobě Stan a Hugo vyrušilia při chrochtání a tak se pašíci po 30 letech ošívají. ODS a pan Beé hraje o všechno to dá rozum.

    1. Já vám taky nevím. Mně zase HUGO připomíná puberťačku, která nedostala jedničku, tak řekla, že ji učitel osahával. A teď se vyviň, učiteli. Normálně zkuste fungovat jako ve vámi proklamované demokracii, podejte trestní oznámení a počkáme na výsledek, a pokud se potvrdí vaše pravda, sklidíte uznání a mandáty v zastupitelstvu.

     1. Pokud byl tim vaším učitelem Mikulášek, tak je úplně jasný co se v tý situaci stalo. Máte recht Ovčane!

     2. Hmm, to není už jen shoda náhod, že Mikulda je u všech lotrovin. :-)))

   2. Čeho tím dosáhla? Že u mafiánů její rodina skončila, čeká jí trest za zpochybnění nadlidí z ODS a jejich národně-frontové suity. O to více si její odvaha zaslouží ocenění.

   3. Když paní Žaloudková odpřednášela celý připravený návrh bez jakékoli modifikace na předchozí fiasko ostatních návrhů HUGA, trošku jsem se styděl za ní.

    1. Ze záznamu je dobře vidět jak se styděl hlavně starosta. Za svoje činy a pletichy. Chybělo málo a ke všemu se přiznal ochránil ho kmotr

     1. Je až s podivem kam až zajdou koaliční zastupitelé. To si o obyvatelích myslí že jsou tak tupí, že dávno nepochopili co se tu snaží zakrýt? Bernard se chová nemlich jako jeho bývalý vzor Babiš. Lhát, lhát, lhát. Všechno je kampaň proti mě. To si nikdo z nich neuvědomuje, že se to stejně jednoho dne provalí, a zůstane po nich nechutná pachuť? Vše dobré co v životě dokázali nadobro pohřbí. Jen velký člověk umí uznat že chyboval.

   1. Tam na úplném začátku chyběl opravdový důvod pro zvolení. V přímé volbě by nikdy do té pozice neprošel. Svoji nekompetentnost i absenci soudnosti již náležitě předvedl.

    1. Netahejte sem přímou volbu. V ČR není přímá volba starostů.Na Slovensku ano, tam volili i prezidenta přímo už o 20 let dřív.

     1. přímá volba je nejsilnější mandát voličů, to co je teď jsou jen zákulisní pikle

  1. Hele to že tady píše někdo o Hugu a ODS eště neznamená, že to je přímo někdo z nich. Umím si představit zaškodníky, co se tváří jak z jednoho tábora ale přitom makají pro druhej. Na to bacha! HUGo mi je sympatický lidma i stylem práce, OdS jsem volil dříva už nebudu. Dost bylo papaláštví a křiváren jako.

   1. Všechny příspěvky co tu Hugo vychvaluji do nebes píše sám starý lišák Standa. Dík žes mi otevrel oči. To je ale mazaný!

     1. Mají asi tři členy v Humpolci..A chybí výrazná tvář na čele kandidátky. To je problém drtivé většiny stran a hnutí v Humpolci

  2. Už jen ta poslední věta tohoto článku „Tím se chce starosta podle Zdeňka Rýznera zbavit zodpovědnosti“ je typický alibismus. Pokud mám tak přesvědčivý znalecký posudek, jdu hned na PČR. Neumim si představit blázna, který by na sebe podával trestní ozn., jen protože mu to říká opozice, a ještě k tomu taková…

 3. Pokud by byl přesvědčivý důkaz, nebyl by potřebný forenzní audit, už to pochopte.

  Město a zastupitelé mají odpovědnost, Hugo jim dalo všechny posudky, oni mají povinnost konat, né Rýzner, nenechte se ohlupovat manipulacemi z radnice.

   1. Bohuzel ano. Fakt Nedustojne divadlo pod vedenim principala z knihkupectvi za asistence stareho principala lamace zenskych srdci. Kdovi jak se asi pani detska doktorka cervenala.

 4. Já musím HuGo pochválit. Tolik politické satiry už jsem dlouho neviděl. Nejdříve humpolecké moře, teď zpomalení dálnice. A to jak bojovali aby na konci rozpravy dostal prostor hlas lidu, co je rozsekal na kousíčky to nevymyslíš.

  1. Nikomu nestraněj a mi se proto jejich férovost líbí. Proč by se lidi nemohli vyjádřit i když třeba nemaj stejnej názor ? Hugo naštěstí neni Kratochvíl kterej nechává mluvit jen ty co ho oslavují a pochlebujou mu, když sám nezvládá řečnit Férovost se cení

  2. Omyl tam se ukazuje kdo jedna za lidi a kdo jen ve svuj prospech.je slusne vyslechnout cloveka z lidu,kdyz neni zastupitel.a to nemusi rikat to,co zrovna chtej jini slyset.tomu se rika profesionalni pristup,ne klientelismus na ktery si obyvatele pod vladou ODs uz navykli.bohuzel :-(((

 5. o zneny k lepsimu stojime vsichni, ale prostrednictvim Huga zrejme nee. Bohuzel. Ale ! Do voleb daleko, tak doufejme a verme. A ono to klapne. Hlavu vzhuru.

   1. Piráti jsou líní makat na vzniku pobočky strany. To že tu postaví kandidátku ještě neznamená, že to je reálná politická místní síla.

 6. Je to záměr redakce HUMPOLAKU, nebo jen zvláštní náhoda?

  Článek z Pelhřimovského deníku se vůbec neshoduje s článkem, který humpolak přebral.

  Předpokládám, že se jedná o neumyslnou chybu a věřím, že redakce humpolaku dá vše do pořádku.

 7. NAJDI 4 ROZDÍLY!!!!!!!!!

  Manipuluje redakce humpoláku s fakty, stejně jako to dělá vedení radnice?

  Proč jsou v článku humpolaku, tak zásadní rozdíly, oproti článku v Pelhřimovským deníku?

  Je to záměr, či náhoda???

  Může to redakce vysvětlit?

  1. Milý čtenáři. Děkujeme mnohokráte za upozornění. Bohužel Vás asi zklamu, ale já jsem převzal článek z Pelhřiovského deníku přesně tak jak byl uveřejněn v den jeho vydání. To si lze snadno dohledat pokud si najdete originální znění článku. Pokud redakce Pelhřimovského deníku článek dodatečně poupravila, je nám to líto, ale nemůžeme každý článek který přebereme z jiného zdroje každou hodinu kontrolovat jestli se v něm něco nezměnilo a případné změny přenášet do našeho přeneseného článku. To bohužel není v našich silách. Ostatně pod článkem je uveden odkaz na článek v Pelhřimovském deníku. Kdybych chtěl nějak mlžit, nebo zatajovat informace, tak jej tam zcela jistě nedám.

   Nicméně děkujeme že tuto práci odvádíte za nás. 😉

   Zdravím, Axl z redakce

   1. Proč teda z článku zmizela citace jednoho člověk a přibyla jiná od jiného ? To mi hlava nebere jako.

     1. a nebylo už tý vostudy kvůli pivovarskejm trubkám dost?

     2. Myslíte kvůli těm několika dezorientovaný trubkám, co na každém MZ kopou kolem sebe?

   1. jo a jeste vic otazniku a vykricniku. To pomaha. Tady uz fakt lidi blbnou na kvadrat. Aferu udelat i z neotevrenych dveri duchodkyni.

    1. no spis to byla reakce na toho pitomu co nedokazal pochopit prevzaty clanek a vidi vsude komplot radnice

 8. Ostudy bohužel ještě nebylo dost. Když vidím jak se k celé problematice staví vedení města a celá koalice s Čssd Ksč, potrefený egomaniak Bernard, tak se mi zdá, že se na nás ostudy tsunami teprve valí.
  A po příštích volbách forenzní audit, který teprv ukáže, jak to všechno bylo.
  Jaký si to uděláš, takový to máš.

  1. I kdyby všechny opoziční strany hlasovaly pro návrh HUGo tak by většinu v bodu schválení forenzního auditu něměly. Zak si tu neberte do úst KSČM a ČSSD /nestraníky/

 9. Bernard je humpolecký Hamáček.

  Namísto vysvětlení a prošetření
  hloupé výmluvy, vytáčky a hrozba žalobou

 10. Bohužel je to otravný, ale do té doby než se to prošetří, tak to zde neskončí.

  V zájmu všech občanů Humpolce je, aby se tyto nezákonné černé stavby prošetřily.

  Je důvodné podezření, že město na tom prodělalo peníze.

  A mimochodem pamatujete si na vystoupení pánů Mikuláška a Bernarda z 26.6 2019 na zastupitelstvu, jak prohlašovali, že pivovar žádný zákony neporušil, a že se bude bránit soudně, proti takové pomluvě? Jestli si to chcete osvěžit zde je odkaz, doporučuji prvních 20 min zastupitelstva, je tam i hezky vyjádření Kukrechtové jak by odvolala Rýznera a Štěrbovou z FV.

  https://m.youtube.com/watch?v=uyNTjGIIQww

  Je dobré si neustále připomínat lminulá vystoupení a zasazovat do kontextu dnešních dnů

  Voplakalovi a celému Hugu dávam palec nahoru, za to jak v celé věci postupují konstruktivně.

  1. Jestliže je podezření z trestného činu je dobré dát trestní oznámení. Pokud toho Hugo není schopno, nebo se bojí, že by to byl krach celé politiky, nelze jim dát palec nahoru.

  2. kdyby bylo aspon to duvodne podezreni tak uz to Ryzner davno zene soudem. Ma kulovy a akorat rve a kope dle sveho zvyku. Jinak vi, ze by se ukazal jako politicky amater. Firmu vystavel skvelou, to bez debat. Politika je ale pro nej zel bohu o kompromisech a ty von delat neumi. Proto nema sanci ani v komunalu.

    1. precti si to jeste jednou troubo. kompromis je tam v souvislosti s politikou a verejnou cinnosti. pokud jsem zminil podezreni tak k tomu davam soud – tj. at se to prokaze kdo ma pravdu. tam nestranim nikomu. zatim je to akorat boure ve sklenici vody. konkretni ciny zadne. cela politika huga mi takova pripada.

     1. Mi připadá že Hugo jako první po x letech jde do oblastí kterejch se všici bojí. A nestřílí slepejma mají nabito. A hlavně to nejsou udavači a chtěj věci pořešit na úrovni města. To mi je sympatické. Soudem vyhrožuje strana druhá která se neštítí ničeho

     2. Už jsem se ptal jednou, ale zeptám se tedy zase – ostrejma meli nabito už na podzim, všechno jasný, loupež za bileho dne. Nic se nestalo. Pak posudek znalce. To je zcela jasný, Hugo má nabito. Zase nic, znalec tam napsal, že vlastně dělá do včel. Tak teď je tedy vlastně jasno proč?

 11. Na nařčení města ze zlodějiny si Hugo založili předvolební kampaň. Bohužel pro ně to zůstalo jen u toho nařčení a ovce i když můžou vypadat hloupě, úplně hloupé nejsou.

  1. Jaká kampaň? To může říct jenom nějaká trubka. Hugo dělá dobrou práci a vy se vyjadřujete přesně tak jak člověk čeká když se jich tak bojíte. Musíte žít smutný život co?

   1. Když jim v koalici dojdou argumenty tak vyrukujou s kampaní. Hahaha Koho to asi připomíná? A nemůže za to taky Kalousek ??

 12. A jéje, to jsem tedy zašťoural do hugního hnízda 😀 Ale vyjádřil jsem jen jak to cítím. Nakonec uvidíte u voleb jaký efekt tato zchromlá taškařice bude mít.

 13. Už jsem se ptal jednou, ale zeptám se tedy zase – ostrejma meli nabito už na podzim, všechno jasný, loupež za bileho dne. Nic se nestalo. Pak posudek znalce. To je zcela jasný, Hugo má nabito. Zase nic, znalec tam napsal, že vlastně dělá do včel. Tak teď je tedy vlastně jasno proč?

 14. ptám se znovu, proč starosta nepodá TO, když je přesvědčen, že je dobré jméno města ničeno nepodloženými pomluvami?

  1. Zkoušel jste nekdy podávat TO na ochranu osobnosti? Natožpak na ochranu dobrého jména města? Pokud ne, zeptejte se právníka jakou máte šanci na úspěch.

   1. Tak stačí se podívat na hradního hulváta a vzor národa a buranství českého a je vám jasné, že ochrana cti či dobrého jména je u nás utopie.

    1. „Pracuje pro Knihkupectví Jana Zábrany“
     „Pracuje pro Knihkupectví Jana Zábrany“
     „zahradnik ve společnosti Město Humpolec“

     Připadá někomu tohle jako úcta k pozici humpoleckého starosty?
     Facebook uraženého KK

 15. Kratochvíl je jako ministr zdravotnictví. Někdo z novinářů by si měl vyžádat majetkový přiznání. Někdo dodává klinický studie někdo zase knížky. ,,Veřejný funkcionář nesmí zneužít informací a postavení, ve kterém působí, pro svůj osobní prospěch. Zároveň musí vždy primárně hájit zájem veřejné organizace, ve které působí,“ řekl Leyer, ředitel TI.

   1. Kolik milionů vydělal starosta na prodeji knížek do základek města za dobu co je ve funkci ? Při nejmenším jeden a půl.

     1. Tak to je dobrej Kocourkov. Starosta knihkupec uzavřel většinu smluv po jeho zvolení. Arenberger hadr, v Humpolci to modrý hoši dělaj líp.

     1. Je velebnosti, že jo!!! Hrůza, klientelismus jak vyšitej!!!

     2. Tak kdy už vážení zástupci HUGA vystoupíte z typicky české malosti pomluv a okopávání kotníků, podáte konečně to trestní oznámení, ať už může spasení Humpolce a okolí začít?

     1. A on teda Kratochvíl dodal knížky které nezaplatil? Na to jste přišel jak?

  1. A musí za všechno bojovat Hugo? To nikoho jinýho v zastupitelstvu nenajdeme? Nesedí tam za naše peníze 21 lidí? 😢

   1. Ne, nemusi a taky nebojuje. Ty maji jen plnou hubu kecu a skutek utek. To je jen takove impotentni samozroutstvi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Obnovený pomník letce se zpět dostane ve čtvrtek po dlouhých 41 letech

St Kvě 5 , 2021
Letec Ježek pocházel z Humpolce, bylo mu 27 let a byl svobodný.
Po 41 letech se dostane památník - vzpomínka na letce Antonína Ježka - na své původní místo

You May Like

Témata