Trosky zimního stadionu začínají mizet – fotogalerie

10

V pondělí 20.března bylo zahájeno odklízení ruin haly, jejíž střecha se 10. února zřítila. O odvoz sutin se pod dohledem soudního znalce stará firma EKO Logistics z Týnce nad Vltavou. V naší fotodokumentaci můžete vidět nejen, jak likvidace trosek postupuje, ale také záběry z nedělní brigády na odklízení sněhu. Je uznáníhodné, že několik dobrovolníků a nadšenců zde i přes extrémní nepřízeň počasí pracovalo ve svém volném čase bez nároku na finanční ohodnocení – pouze pro dobro věci. Neméně chválihodný je také fakt, že se na akci samé podíleli zástupci jak té starší, tak i mladé generace – jak ostatně můžete sami vidět na našich snímcích.

Práce by měly trvat trvat minimálně dva měsíce. Termín dokončení závisí na posouzení soudního znalce, práce jsou rozfázované dle jeho pokynů. Pokud bude kvůli vyšetřování potřebovat, může je i na čas zastavit. Odstranění torza stadionu se už plánovalo po několik týdnů a několikrát se odkládalo. Nejprve se čekalo na ukončení vyšetřování, potom na právní vyjasnění veškerých majetkových vztahů a v neposlední řadě i na obdržení demoličního výměru.
Pro město bylo zahájení prací na odstranění zimního stadionu v co nejkratším termínu důležité, už kvůli dalším jednáním o stavbě stadionu nového. Až po odvezení sutin totiž může být uzavřen soudní znalecký posudek, který městu připraví půdu k jednání s pojišťovnou o náhradě škody.

Na kontě
sbírky, kam mohou přispívat všichni, jimž není osud hokeje v Humpolci lhostejný a chtějí podpořit stavbu nového stadionu, byl ke dni 21.března finanční obnos ve výši 334.659,- Kč. Číslo účtu veřejné sbírky, na které mohou lidé posílat peníze: 78-8042350267/0100.Photo by Petr P.

Čtěte dále:   Humpolecké trhy

myska

10 thoughts on “Trosky zimního stadionu začínají mizet – fotogalerie

  1. Momentálně mi to ukazuje jen prázdnou stránku. Ty stránky momentálně nejdou. Ale to je na hostingu webzdarma normální. 🙂

 1. Tak ve sbírce je k 3.4.2006 již přes 360 tisíc!!
  Díky moc všem dárcům…Valná hromada TJ Jiskra je 13.4.2006,tak doufejme že s majetkem dopadne vše jak má a poté přispějí i ti co čekají až bude jasno čí je zimák…F.Š.

   1. No je sice trochu brzo na tyto úvahy,ale výraz hokej pod městem je trochu nepřesný…
    Hokejový oddíl by musel vytvořit samostatný subjekt tj občanské sdružení či s.r.o.a fungovat defacto „na sebe“-což je možná krásná ale i dost komplikovaná představa….F.Š.

   2. No je sice trochu brzo na tyto úvahy,ale výraz hokej pod městem je trochu nepřesný…
    Hokejový oddíl by musel vytvořit samostatný subjekt tj občanské sdružení či s.r.o.a fungovat defacto „na sebe“-což je možná krásná ale i dost komplikovaná představa….F.Š.

 2. V úterý 11.4. v podstatě skončí likvidace trosek zimního stadionu. Ve čtvrtek 13.4. valná hromada TJ řekne, zda svůj majetek převede na město kompletně nebo nejprve areál v Okružní (zimák, fotbalák a volejbalové kurty) a v další etapě (kdy???) zbytek. 26.4. zasedá zastupitelsvo, které převod doufejme schválí. Snad vše dopadne dobře a budeme moci letos bruslit pod střechou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program 39. schůze rady Města Humpolec

Pá Bře 31 , 2006
Program 39. schůze Rady města Humpolec, která se uskuteční dne 5. dubna 2006 od 14:00 hodin v budově Městského úřadu v Humpolci na Horním náměstí, v kanceláři starosty města. Čtěte dále:   Příběhy našich sousedů v Humpolci

You May Like

Témata