Střípky z Humpolce

V září zavítají do Humpolce světoví antropologové na počest 140.výročí narození Dr.Aleše Hrdličky. Při příležitosti 5.mezinárodního antropologického kongresu dojde k úpravě parčíku v okolí Hrdličkova pomníku a k renovaci bysty tohoto proslulého humpoleckého rodáka.

Park by se měl stát vyhledávanou odpočinkovou zónou v samém středu města. Za zhruba milion korun dojde k obměně vegetace a úpravě trávníků. Horní části parku bude dominovat menší kašnička s fontánkou, obklopena lavičkami. Celý prostor bude řešen bezbariérově.


Prozatím se čeká na projekt týkající se vodovodního přívodu k fontánce, v návaznosti na něj pak bude okamžitě vyhlášena soutěž na výběr zhotovitele úprav, neboť celé dílo musí být hotové do začátku letních prázdnin. Do konce měsíce března ale už dojde k odstranění starých křovin.


Vedle bronzové Hrdličkovy bysty, která pochází z dílny sochaře Milana Knoblocha, se údržby dočká také socha prezidenta T. G. Masaryka na Tyršově náměstí. Obnově památek se město věnuje systematicky řadu let, letos přispěje na opravu celkem čtyřiadvaceti. Půl milionu věnuje už tradičně na další obnovu zříceniny hradu Orlík. Zhruba milionem korun ročně přispívá na obnovu fasád historických domů. Loni byla opravena socha Krista na hřbitově, kaplička v Kletečné a zvonička v Petrovicích, ale také pomník padlých, Boží muka a křížky, letos to bude z drobnějších sakrálních památek například kaplička v Hněvkovicích. S pomocí města bude pokračovat také obnova někdejší synagogy, jež nyní slouží Církvi československé husitské. Velkou péči věnuje Humpolec kostelu svatého Mikuláše, kam loni město poslalo na zpřístupnění věže 420 tisíc korun a na jeho zabezpečení dalších 100 tisíc korun.


Humpolecké informační centrum v loňském roce navštívilo 15.702 návštěvníků. Ze statistiky infocentra vyplynulo, že nejvíce lidí přišlo v červenci a srpnu, v průměru stovka za den. Ze všech návštěvníků bylo více než 1 500 zahraničních turistů. Ve statistice se objevila i některá překvapivá čísla. Tak třeba po srpnu a červenci přišlo nejvíce návštěvníků v říjnu a v prosinci.


Ve dnech 15. – 18.ledna se v Brně konal veletrh cestovního ruchu Regiontour 2009, na němž bylo poprvé samostatně prezentováno město Humpolec. Fotodokumentaci z akce si můžete prohlédnout zde:  http://mekis.rajce.idnes.cz/Mesto_Humpolec_na_Region_Tour_2009_v_Brne/#album


Bezpečnost dětí jdoucích ráno do školy je nyní v rukou uniformovaných ochránců. Jako na mnoha dalších místech na Pelhřimovsku i v Humpolci je možno vidět na frekventovaných silnicích policisty v reflexních vestách, kteří dohlížejí na provoz a správné přecházení.


Děti z Dětského domova v Humpolci dostaly peníze od zákazníků prodejen Albert. Nakupující v těchto obchodech dostávají za nákup žluté žetonky zvané Bertíky, na jejichž základě vyplácí představitelé řetězce podporu. Částka 19.745 Kč bude využita na letní či zimní rekreaci dětí.


Na shromáždění Oblastní stomatologické komory v Pelhřimově došlo k dohodě o dočasném poskytování zubního ošetření pacientům dlouhodobě pracovně neschopné Dr.Pejchalové. Po dobu její nepřítomnosti budou pacienti ošetřováni ostatními praktickými zubními lékaři, kteří provozují zubní praxi v Humpolci.


 


Neznámý pachatel v neděli 18.ledna v ranních hodinách vypáčil plechová dvířka vysavače na benzínce v Humpolci. Následně odstranil visací zámek a poškodil kryt do kasičky vysavače. Z prostoru zařízení odcizil částku 110 korun. Poškozením vznikla škoda přesahující šest set korun.  


 


(Zdroj: regionální tisk)


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak prodat Vaši nemovitost v dobách finanční krize?

Čt Led 22 , 2009
I přes to, že mnoho lidí nyní s obchodováním s nemovitostmi vyčkává, můžete se dostat do situace, kdy Vaše momentální situace vyžaduje prodej Vaší nemovitosti, nejčastěji z finančních důvodů. Proces prodeje nemovitosti v časech ekonomické recese a finanční krize je postaven na promyšleném postoji a přístupu prodávajícího a nalezení správného realitního makléře, který má […]

You May Like

Témata