Humpolec pronajal umělou lední plochu. Kluziště bude přístupné od soboty

10

Humpolec letos pronajal umělou lední plochu za 300 tisíc korun. Kluzištěm chce zpestřit advent. Přístupné bude poprvé v sobotu, bude součástí Humpoleckých Vánoc. Kvůli šíření koronaviru je budou provázet protiepidemická opatření, řekla mluvčí humpolecké radnice Aneta Slavíková.

„Program Humpoleckých Vánoc, včetně programu Vánočního kluziště, je připraven v plném rozsahu, nicméně zároveň uvádíme upozornění, že je nutné dodržovat platná opatření, například v případě kluziště jsou na místě vyvěšena potřebná upozornění. Všichni organizátoři akcí jsou připraveni reagovat a naplánované akce v případě potřeby přizpůsobit vývoji situace. Nevylučují tedy jejich omezení, případně přesunutí nebo zrušení,“ uvedla Aneta Slavíková.

Kluziště bude v parku Stromovka do Nového roku. Jeho slavnostní otevření v sobotu bude spojené se soutěžemi o nejlepší kostým inspirovaný českými Vánocemi.

Jarmark a koncerty

Humpolecké Vánoce zahájí v první adventní neděli 28. listopadu ráno melodie zvonkohry z věže evangelického kostela. V podvečer by se měl na Horním náměstí rozsvítit vánoční strom. Adventní večer bude pokračovat v centru Mikádo koncertem Chantal Poulainové. Na druhou adventní neděli je naplánovaná mikulášská nadílka, doplní ji žesťový kvintet humpolecké Základní umělecké školy. O týden později by se měl konat jarmark. Na čtvrtou adventní neděli organizátoři plánují hlavně koncerty.

Do Humpoleckých Vánoc se zapojí i kulturní organizace ve městě včetně zóny pro umění 8smička. Před centrem Mikádo se budou promítat pohádky nebo vánoční filmy. Takzvané zimní kino mělo loni ve vánočním programu premiéru. Horní náměstí ozdobí betlém, který pro město vytváří žáci a učitelé základní školy v Hradské ulici.

Další příležitost k bruslení nabízí třeba krajská Jihlava. Tam se kluziště nachází v samém centru, tedy na Masarykově náměstí. První bruslaři jej mohou otestovat na první adventní neděli  28. listopadu.

Axl

10 thoughts on “Humpolec pronajal umělou lední plochu. Kluziště bude přístupné od soboty

  1. Nedivte se, již od starého Říma platilo: CHLÉB a HRY!

   Každý soudný politik ví, že v době covidu dělat takovou investici, jsou vyhozené peníze, pronájem kluziště je na 5 týdnů (60.000,- kč/týdně). Z cizího krev neteče a humpolecký občan, si nechá na hřbetu dříví štípat. Tak bych slogan jemně poupravil: CHLÉV a HRY!

   Mimochodem není to kluziště (200m2) umístěné na té TRÁVĚ, kde vedení města v létě nepovolilo stánek s občerstvením (10m2) pro letní Platformu?

   Že by dvojí metr? Že by arogance moci? Že by ten Rýzner měl pravdu?

 1. Možná to chtělo zvolit jinou lokalitu, protože tuším teplou zimu a tak bude z toho trávníku bahniště, lidi budou cajdat okolo a bude to jeden marast. U pošty jsou vydlážděný velký plochy, tak bych to šoupnul tam i za cenu, že by se uzavřela ulice. Okolo by mojli být stánky a pškn vánoční atmosféra. V parku tohle asi nemá místo, je to přeci park a ne nějaké zabavní středisko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Ve firmách se znovu bude testovat. V humpoleckém pivovaru s tím ale od jara neskončili

St Lis 24 , 2021
Firmy musí znovu začít testovat zaměstnance. Čas na to mají do příštího pondělí. Některé to ale zvládly hned včera, a to i proto, že s testováním nikdy neskončily.
Koronavirus na Vysočině zrychluje: Přibývá testů, radnice omezují provoz

Témata