Ve firmách se znovu bude testovat. V humpoleckém pivovaru s tím ale od jara neskončili

2

Firmy musí znovu začít testovat zaměstnance. Čas na to mají do příštího pondělí. Některé to ale zvládly hned včera, a to i proto, že s testováním nikdy neskončily.

Takovou firmou je i pivovar Bernard v Humpolci.

Ještě před tím, než nastoupí na směnu, musí od včerejška minimálně neočkovaní zaměstnanci alespoň jednou týdně na testy. Vyplývá to z nařízení vlády. Třeba v humpoleckém pivovaru Bernard to ale nebyl problém. Nikdy tam totiž testovat nepřestali.

Speciální místnost

Přicházíme do místnosti, která obvykle slouží zejména pro turisty. Jednotliví zaměstnanci pivovaru si u stolečků provádí samotest. A spolu se stopkami pak už jen čekají na vyhodnocení. Každý si po sobě před odchodem ještě vydezinfikuje stůl.

„Já to považuju za správnou věc, hlavně všichni víme, jak na tom jsme. Já chodím v pondělí a považuji to za dobrý,“ říká zaměstnanec pivovaru Zdeněk Mikulášek, zatímco čeká na výsledek svého testu.

Testují už od března

A ačkoliv vláda vydala povinnost znovu testovat pracovníky až od tohoto týdne, pivovar kontroluje bezinfekčnost zaměstnanců nepřetržitě od března, dodává mluvčí podniku Radek Tulis: „V našem pivovaru se začalo testovat prakticky od samého počátku, kdy tato opatření vstoupila v platnost. Od 8. března se pravidelně a bez přestávky testuje, testujeme očkované i neočkované.“

Zároveň se kromě zaměstnanců, kteří dochází přímo do pivovaru, musí testovat třeba i obchodní zástupci nebo pracovníci ve firemních prodejnách. Test mohou provést ale prakticky kterýkoliv den, popisuje Jarmila Kasalová z personálního oddělení: „Je to tak stanovené, že máme pondělí dané jako hlavní testovací den. Začínáme kolem půl šesté ráno, kdy se testují lidé z výroby po noční směně nebo před začátkem směny, pak nastupuje laboratoř, údržba a lidé z kanceláří a pak máme stanovenou vždycky půl hodinu každý další den.“

Od počátku testování zaměstnanců ve firmě se podařilo díky testování zachytit kolem deseti případů nákazy koronavirem a zamezit tak jejímu šíření v podniku.

autoři:Tereza Pešoutová,mik
Poslechněte si rozhlasový audio podcast Českého rozhlasu Vysočina zde: https://vysocina.rozhlas.cz/ve-firmach-se-znovu-bude-testovat-v-humpoleckem-pivovaru-s-tim-ale-od-jara-8624896

Axl

2 thoughts on “Ve firmách se znovu bude testovat. V humpoleckém pivovaru s tím ale od jara neskončili

  1. Ano, když testovat rep. omezit, tak všechny. Netestovat ty kteří se svobodně rozhodli dát očkovat, aby sami měli eventuelně mírnější průběh nemoci a nechat je nákazu volně roznášet, je zcela špatně.
    Jinými slovy, já budu mít možná mírnější průběh co bude s tebou mne nezajímá. Je to bezohledné a nezodpovědné jednání. Ale jak je vidět nelze všechny strkat do jednoho pytle, jsou i lidé, kteří uvažují opačně. Děkuji.

  2. No tak když je v pivovaru očkování sprosté slovo a nikdo tam nahoře očkovaný není, tak je jasné, že to očkují plošně, neboť se ti očkovaní bojí přiznat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci: TERAZ.SK - Dubčekovu pamiatku si pripomenú aj zástupcovia mesta Humpolec

Čt Lis 25 , 2021
Pietne miesto existuje už takmer štvrťstoročie. Pamiatku Alexandra Dubčeka a 100. výročie jeho narodenia (27.11.) si v stredu pripomenú aj zástupcovia stredočeského mesta Humpolec. Urobia tak na pietnom mieste pri diaľnici D1, ktoré je situované neďaleko miesta, kde v septembri 1992 havarovalo auto vezúce Dubčeka na zasadnutie Federálneho zhromaždenia ČSFR.
Dubčekovu pamiatku si pripomenú aj zástupcovia mesta Humpolec

You May Like

Témata