Převod majetku TJ Jiskra Humpolec je zahalen nejasnostmi

Ve čtvrtek 13.dubna se konalo zasedání valné hromady Tělovýchovné jednoty Jiskra Humpolec, kde mělo být rozhodnuto o převodu nemovitého majetku na Město Humpolec. Všichni byli zvědavi, zda dojde ke schválení tohoto kroku či nikoli. Ovšem jaký byl konečný verdikt valné hromady, nad tím si lámou hlavu všechny zúčastněné strany.

Šéf humpoleckého hokejového klubu spadajícího pod TJ Jiskra Jiří Hynek se původně po ukončení valné hromady vyjádřil v tom smyslu, že převod schválen byl a hokejovému klubu se tak přiblížila realizace stavby nového zimního stadionu. Dle závěrů z valné hromady byli účastníci přesvědčeni o tom, že převod nemovitého majetku Tělovýchovné jednoty na město Humpolec byl schválen nadpoloviční většinou a v rámci stanov. Následující den ale předseda hokejového oddílu dostal e-mailovou zprávu od předsedy TJ Jiřího Vališe, kde mu bylo sděleno zpochybnění rozhodnutí výboru o převodu majetku s tím, že hlasování výkonného výboru bylo zmatečné a dle stanov neplatné.
Humpolecký starosta Jiří Kučera už vůbec nesdílel optimistický postoj a nechal se slyšet, že verdikt hromady je lehko napadnutelný, zpochybnitelný a nejasný. Valná hromada sice něco schválila, ale vůbec není zřejmé, co. Podle slov starosty za vše mohou především nepřehledné stanovy TJ Jiskra. Není hlavně zřejmé, zda ke schválení byla třeba nadpoloviční či třípětinová většina delegátů. K vyjasnění stavu nepřispěla ani poslední jednání, na nichž se ve formě plné moci předávala pravomoc k rozhodnutí z jednoho orgánu na druhý. A pod závojem zmatků se vlastně ani neví, zda Jiskra převede na město pouze areál zimního stadionu nebo i své ostatní nemovitosti. Pan starosta uvedl, že za takových okolností zvažuje, zda vůbec podá do zastupitelstva návrh k převzetí majetku tělovýchovné jednoty. V každém případě bude do 26. dubna, kdy mají o převzetí majetku jednat městští zastupitelé, požadovat objasnění postoje Jiskry. Bezúplatný převod veškerého nemovitého majetku do správy města byl totiž jednou z podmínek vedení radnice k převzetí záruk za stavbu nového zimního stadionu. Pokud by za stavbu nového stadionu ručilo město, výstavba by se podstatně urychlila, byla by i větší šance na různé dotace nebo už jen na lepší výsledek při jednáních s pojišťovnou o náhradě škody.


Předseda TJ Jiskra Jiří Vališ odmítl před veřejností cokoliv z jednání valné hromady komentovat.


Nejasnosti kolem vlastnictví majetku TJ Jiskra zřejmě napomáhají i tomu, že se v posledních týdnech také téměř zastavila vůle lidí přispět na stavbu nového zimního stadionu. Ve sbírce hokejového klubu bylo ke dni 10.4. 365.903,- Kč, což je pouze o třicet tisíc více než bylo před měsícem. Členové hokejového oddílu jsou přesvědčeni o tom, že po převzetí stadionu pod majetek města, by se ochota lidí přispívat opět zvedla. Zejména spoléhají na místní podnikatele, kteří by převodem získali větší jistotu, že se stavba bude ubírat správným směrem.


Více informací o konání čtvrteční valné hromady TJ Jiskra Humpolec si můžete přečíst zde: http://www.jiskrahumpolec.wz.cz/cosedeje.html(Zdroj: MF Dnes,
www.jiskrahumpolec.wz.cz)

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

III.ročník Sletu čarodějnic v Humpolci

Út Dub 18 , 2006
V neděli 30.dubna jsou zvány všechny zástupkyně Homo megeres na humpolecký slet čarodějnic. Přistávací plocha bude připravena na Horním náměstí.

You May Like

Témata