Střípky z Humpolce

Hned tři dopravní omezení čekají na řidiče cestující po hlavním silničním tahu z Humpolce do Havlíčkova Brodu. Na sotva dvacetikilometrovém úseku frekventované silnice jsou v současnosti rozestavěné tři dopravní stavby. V exponovaných místech se tvoří nepříjemné kolony.

Neznámý pachatel rozbil okno pravých předních dveří u vozidla Mercedes, které stálo zaparkované u křižovatky ulic Jihlavská a Okružní v Humpolci. Pachatel si z vozidla odnesl kasírtašku s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou. Celková škoda se odhaduje přes 23 tisíc korun.


Z dálnice v blízkosti Humpolce ve směru na Brno byla v úterý ve večerních hodinách nahlášena dopravní nehoda. Osobní automobil tam narazil do dopravního značení, ale zranění nikdo neutrpěl. Na místo dorazili hasiči, kteří odklidili následky nehody a její okolí poté technicky zajistili.


Humpolečtí policisté dostali ve středu 23.července hlášení o krádeži. V brzkých ranních hodinách se někdo dostal k návěsu, který byl zapojený za vozidlo Scania a zaparkovaný na účelové komunikaci k jedné firmě. Neznámý pachatel odcizil dva kusy kompletních rezervních kol. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun.


Nejen výkonnostní fotbalisté si mohou v Humpolci užívat umělého travnatého hřiště. Po Pelhřimově zpřístupnili moderní sportoviště veřejnosti také Humpolečtí. Dohoda města s fotbalovým klubem zní na jednu hodinu denně zdarma, vždy od 14.15 do 15.15 hodin. Samozřejmě za předpokladu, že návštěvníci budou ctít provozní řád hřiště.


Další sportovní vyžití připravuje město pro své občany. Plavecký bazén by měl stát na místě mezi koupalištěm a zimním stadionem. Při stavbě by chtěli zástupci města co nejvíce využít moderních technologií, stavba by měla být šetrná k životnímu prostředí a při vytápění by se měly uplatnit alternativní zdroje energie. Radní počítají s tím, že by bazén využíval zbytkové teplo ze zimního stadionu. Stavba by měla zahrnovat pětadvacetimetrový plavecký bazén, saunu, vířivky a nezbytné zázemí.

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci - iDnes.cz: V Humpolci rezignovala starostka Štěrbová, stála i u zrodu Kraje Vysočina

Z veřejné soutěže vypsané na dodavatele projektové dokumentace vyšla vítězně místní firma OK Plan. Projektová dokumentace, za kterou kancelář obdrží 2,85 milionu korun, by měla být hotova do konce roku. Radnice se bude pokoušet získat na stavbu bazénu peníze z Evropských fondů, neboť bez získání dotací je projekt finančně nerealizovatelný. Pokud by se městu podařilo získat dotaci, která by pokrývala významnou část nákladů, mohla by být stavba zahájena již v příštím roce.


Humpolecké Hudební slavnosti se už blíží a všichni příznivci zlatavého moku a živé muziky se mohou těšit na pestrý program. Návštěvníci se kromě změny názvu z Pivních slavností na Hudební slavnosti Bernard dočkají i několika dalších novinek a překvapení. Na čtrnáctý ročník si zájemci mohou vstupenky zakoupit předem na internetu. A vzhledem k tomu, že se slavnosti v uplynulých letech těšily velké návštěvnosti, rozhodli se pořadatelé změnit umístění koncertního pódia. To bude letos stát naproti kostelu, čímž se uvolní prostor náměstí, takže se na něj vejde více lidí. Po roční přestávce se na závěr Hudebních slavností objeví na noční obloze velkolepý ohňostroj a po několika letech také opět zahraje Rock & Roll Band Marcela Woodmana.

(Zdroj: MF Dnes, Pelhřimovský deník)

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zpráva o cyklistickém závodě Kolem Melechova 2008

Pá Čvc 25 , 2008
V neděli dne 13.7. proběhl 5. ročník silničního cyklistického závodu Kolem Melechova 2007 se startem a cílem v obci Meziklasí. Do hlavního závodu se přihlásila 67 závodníků rozhodnutých porvat se s počasím, trasou, prudkými sjezdy a nepříjemnými stoupáními. Přestože počasí hrozilo od rána přeháňkami vyslyšelo nakonec prosby všech účastníků a […]

You May Like

Témata