Střípky z Humpolce

Internetové stránky Města Humpolec www.mesto-humpolec.cz mají novou vizáž. Hlasujte v naší anketě, jak se vám zamlouvají.

Pracovníci humpolecké radnice začnou brzy jezdit na pracovní jednání na elektroskútru. Radní se již dlouhou dobu zabývali řešením dopravy úředníků, kteří jezdí na místní šetření ve městě, přičemž se jim nepozdávalo jako hospodárné využívat k tomuto účelu osobní automobily. Proto v příštím roce město počítá se zakoupením prvního skútru v hodnotě 40 tisíc korun. Rozhodující slovo měly nízké dopravní náklady, které výrobce udává ve výši pěti korun na sto kilometrů.


 


Led na humpoleckém zimním stadionu bude od listopadu upravovat nová rolba. Stávající rolba na zemní plyn nesplňuje hygienické normy a bude třeba ji nahradit rolbou na elektrický pohon. V současné době jednají zástupci radnice s vítězem výběrového řízení na dodavatele rolby. Město mělo na provoz stávající rolby výjimku do konce září, po vypsání výběrového řízení byla výjimka prodloužena do poloviny listopadu. Za novou rolbu zaplatí humpolecká radnice tři miliony korun.


 


Radnice dále plánuje zřízení dětského dopravního hřiště v areálu bývalé městské nemocnice. Celá stavba včetně úpravy okolní zeleně bude stát zhruba 1,935milionu korun a měla by být zahájena již v příštím roce. Radní počítají, že město zaplatí stavbu hřiště z vlastního rozpočtu. Krajský úřad sice poskytuje na výstavbu dopravních hřišť dotace, příjemce ale musí splnit podmínky jejich zabezpečení a vybavení. Humpolec o dotaci nepožádá z důvodu, že chce zachovat přístupnost hřiště široké veřejnosti bez uzavírek parku.


Humpolec je jedním ze tří měst s rozšířenou působností v kraji Vysočina, která dětské dopravní hřiště dosud nemají. Bývalý městský národní výbor měl v 80. letech připravenu projektovou dokumentaci ke stavbě dopravního hřiště za rybníkem Cihelna, stavět se ale nakonec nezačalo.

Čtěte dále:   Svařený sáně - Humpolec

(Zdroj: MF Dnes)

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku policie

Po Zář 15 , 2008
Nepřiměřená rychlost zavinila další smrt motorkáře. Čtěte dále:   Humpolecké zabijačkové hody

You May Like

Témata