Z deníku policie

5

Nepřiměřená rychlost zavinila další smrt motorkáře.

V pátek 12.září jen pár minut po půlnoci zahynul na kruhovém objezdu u obchodního domu Kaufland v Pelhřimově třiatřicetiletý muž z Humpolce. Řidič motocyklu Suzuki GSX – R600 jedoucí po ulici Pražská směrem od  Červené Řečice do centra Pelhřimova nepřizpůsobil rychlost jízdy, nezvládl řízení na kruhovém objezdu a v místě křižovatky s ulicí Táborská najel na obrubník. Motorka po nárazu přelétla celý kruhový objezd a bezvládné tělo muže zůstalo na ostrůvku objezdu. Řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem, a tak mu nemohli pomoci ani záchranáři, kteří na místo nehody dorazili během pár minut. Předběžně odhadnutá škoda na motocyklu činí 80 tisíc korun, příčina dopravní nehody je předmětem dalšího šetření. Fotografie a video z místa tragédie naleznete zde:


http://www.i-vysocina.cz/zpravodajstvi-pelhrimovsko/smrt-motorkare-na-kruhovem-objezdu-v-pelhrimove-2008-09-13.htmlV pátek před polednem bylo na parkovišti ve Lnářské ulici v Humpolci před výrobnou lahůdek  zaparkované nákladní vozidlo Mazda. Neznámý pachatel využil několika minut, rozbil okno u dveří a vloupal se do vozidla. Z vozu odcizil  tašku s finanční hotovostí, kde bylo přibližně 2.000 korun a dále osobní doklady s platební kartou. Celkem  byla škoda vyčíslena na 4.600 korun.Ke dvěma dopravním nehodám vyjížděli v sobotu humpolečtí hasiči. První se stala v Okružní ulici, kde v pravé poledne havarovala sanitka s osobním automobilem. O hodinu později zasahovali u karambolu v Močidlech, kde se srazila dvě auta. Při obou nehodách se nikdo nezranil.


 


V neděli v odpoledních hodinách byl za Humpolcem kontrolován humpoleckou policejní hlídkou 45 letý řidič. Přístrojem Dräger mu policisté naměřili 1,83 promile alkoholu v dechu. Muž se dále podrobil odběru krve. S řidičem byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.


 


(Zdroj: www.policie.cz )

Čtěte dále:   Nehoda v Humpolci. Náraz do auta i kovového zábradlí. Škoda je dvě stě tisíc

myska

5 thoughts on “Z deníku policie

 1. Tady je názorně vidět,jak kruháče jsou naprosto zbytečnou záležitostí! Radši kdyby se strkaly peníze do pořádných chodníků! Viz chodníky směrem k autobuskáku!! Kamiony tam nemaj co parkovat!

  1. Hmm… pak nebudou muset auta brzdit a poletí přes tu silnici jako prasata! Někomu z nich se něco stane a sejme 5 lidí na novém chodníku :o) nehledě na to že v některých případech urychluje dopravdu nebo odděluje frekventovanou silnici od města atd…

   pan pisatel má auto ?

   1. Klííídek

    Kamiony tam parkují, protože v Humpolci neplatí nic
    Pár příkladů
    1. Na kasárnách je zákaz a všichni tam stojí
    2. Celé sídliště Smetanova je zákaz a stojí tam všichni
    3. Lnářská pod autobusákem stojí kamiony i v protisměru a ničí chodník, však to z našich daní před volbami zaplatíme.(bude nový a lepší)
    4. Dolní náměstí je taky FULL a někdy se tam neprojede jinak než po chodníku

    Kruhový objezd je v rámci náhrady světelné křižovatky, určitě přínos ve vztahu k průjezdnosti

    Ale v Humpolci mu schází jeden konec a místo je spíš módní flek než účinný objekt, osobně bych ho umístil u průmyslové zóny tam by splňoval všechny očekávání.
    – zpomalení na vjezdu do města
    – Omezení rychlosti na výjezdu z města
    – Zvýšení bezpečnosti pro lidi co musí přejít silnici

    Dole to tak maximálně brzdí provoz od autobusáku
    – dříve 2 pruhy
    – dnes jeden

    1. jen se zeptám, nemělo by být přes kruháč vidět ?Je sice hezký že auto nepřeletí přes a zustane na kruhu ale z hlediska předpisu a bezpečnosti je to jak ?

     s tim zákazem stání bych to tak nehrotil, 10% lidí si stěžuje, 90% to usnadnuje práci proto drží hubu a krok :o)

     1. K čemu jsou zákazy když je nikdo nedodržuje a hlavně nikdo nekontroluje!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci se objevila žloutenka

Út Zář 16 , 2008
Nemoc špinavých rukou zasáhla i Humpolec. Žloutenkou typu A onemocnělo v léčebně dlouhodobě nemocných už devět lidí. Čtěte dále:   Na D1 začal platit zákaz předjíždění kamionů. Policie hned zahájila kontroly

You May Like

Témata