V Humpolci se objevila žloutenka

1

Nemoc špinavých rukou zasáhla i Humpolec. Žloutenkou typu A onemocnělo v léčebně dlouhodobě nemocných už devět lidí.

V uplynulých třech týdnech onemocněli v LDN tři pacienti, tři zdravotní sestry, jedna ošetřovatelka, pracovnice na příjmu a jedna studentka, která v léčebně vykonávala praxi. První případ byl zjištěn 21. srpna a výskyt nemoci značně omezil chod zařízení. Nepřijímají zde nové pacienty a ti stávající mají zakázané návštěvy. Byl také zaveden zvýšený dezinfekční režim a zdravotní dohled. Zjišťuje se, s kým nemocní přišli do kontaktu, ať už se jedná o rodinné příslušníky anebo o lidi na pracovišti.
 
Přestože zpráva o výskytu žloutenky se rychle šíří městem, není potřeba podléhat panice. Zatím nelze hovořit o epidemii, jedná se pouze o zvýšený výskyt. Především je nutné dbát na soustavnou prevenci, tedy mýt si řádně ruce, a to po každém návratu zvenku a před každým jídlem. Na tato preventivní opatření je vhodné zvlášť upozornit malé děti a dodržování hygieny u nich pečlivě kontrolovat, neboť právě děti patří co do případného šíření této závažné nákazy k nejohroženějším skupinám.


Poslední epidemie žloutenky typu A byla zaznamenána na Pelhřimovsku v letech 1978 až 1979.

Čtěte dále:   Reakce na nové vedení a starostu města Humpolec

myska

One thought on “V Humpolci se objevila žloutenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Plesová sezóna 2008/2009

St Zář 17 , 2008
Téměř mi to vhání slzy do očí, ale nedá se nic dělat – léto je nenávratně pryč. Zato se k nám pomaloučku polehounku začíná vkrádat plesová sezóna. Takže ať už budete oprašovat loňskou garderóbu nebo si pořizovat zcela novou, jedno zůstává stále stejné: veškeré akce se konají ve Spolkovém domě […]

You May Like

Témata