Vyjádření starosty k policejním kontrolám v Humpolci

19

V březnových Radničních listech zareagoval starosta Humpolce Jiří Kučera na výtky občanů k „policejnímu zátahu“ na špatně parkující řidiče ve městě. V úvodu svého článku se kriticky vyjádřil k nedůstojným diskuzím – a netřeba dlouhosáhle uvažovat nad tím, jakou že to diskuzi měl na mysli. Z celého článku uvádíme výtah nejdůležitějších bodů – pokud nedostáváte Radniční listy do poštovní schránky, úplné znění najdete snad časem na internetových stránkách města.

Jiří Kučera se zmínil, že město již několik let jedná s Policií ČR o navýšení počtu policistů v Humpolci a o přesunu do kategorie, kde je zajištěna pochůzková služba. Prozatím tento záměr nezaznamenal úspěch, k výraznému posunu by však mělo dojít v rámci zřízení krajského policejního ředitelství v Jihlavě, kdy by se měly začít upravovat  i stavy policistů v jednotlivých obvodních odděleních. Starosta se ovšem netají s tím, že realizace je otázkou několika let. Proto se město v rámci udržení veřejného pořádku obrátilo na policejní oddělení v Pelhřimově a došlo k dohodě o provádění pravidelných kontrol v Humpolci. Tyto kontroly nejsou dle starosty iniciovány radnicí města Humpolec, ale jsou zcela v kompetenci pelhřimovské policie. Tzn. že je zcela na rozhodnutí policie, kdy budou kontrolní akce probíhat a co bude kontrolováno. Podle Jiřího Kučery policejní akce nebudou zaměřovány pouze na dodržování dopravních předpisů, ale budou probíhat (a údajně již probíhají) kontroly zaměřené na dodržování veřejného pořádku především v nočních hodinách.


 


Starosta se konkrétně zaměřil na problematickou situaci ohledně parkování Na Rybníčku. Podle něj tvrzení, že parkování v této ulici nikdy nikomu nevadilo, se nezakládá na pravdě. Zmiňuje přímo Technické služby, které měly problém provádět údržbu a odvoz odpadků v této lokalitě z důvodu nevhodně zaparkovaných vozidel. Jiří Kučera ale zdůrazňuje, že si je vědom nedostatečného množství parkovacích míst a že tento problém bude  v budoucnu řešen. V současnosti je zpracovaný projekt na úpravu sídliště Smetanova a letos bude město již podruhé žádat o dotaci na realizaci.

Čtěte dále:   Koncert Lenka Dusilová akustické sólo

 


V závěru svého článku se starosta vyjádřil v tom smyslu, že právě aktivity, o kterých byla vedena tak vášnivá debata,  přispějí k posílení bezpečnosti a pořádku v Humpolci. Nakonec – dle jeho slov – jedná se o vyhovění četným požadavkům veřejnosti, aby se město kromě prevence více zasazovalo o vymáhání a dodržování zákonů a dopravních předpisů.

myska

19 thoughts on “Vyjádření starosty k policejním kontrolám v Humpolci

 1. výborně – nezbývá, než popřát vedení města i PČR Pelhřimov hodně úspěchů.
  A pečlivě sledovat páteční a sobotní zvýšený pohyb hlídek, všímat sišpatně zaparkovaných aut a kamionů s lístečky za stěračem ……..

  1. Kéž by tomu tak bylo. Jen se obávám, jestli pan starosta na schůzce s představeným PČR nehledali nové místo pro policejní služebnu, když vedle té současné už přestává být bezpečno……To se pak nemůžeme divit, že policisté nejsou vidět, bojí-li se vycházet…:-)

 2. Výborně!tak doufám,že špatně zaparkovaná auta,další přestupky na silnicích v Humpolci,přepadání a okrádání nevinných lidích,mačety a nože a rvačky v hospodách teď skončí!!!!!!!!!!!anebo naopak?Lidi pozor!Valeo snižuje výrobu,vyrábí zmetky,a CIKÁNI jsou propouštěni z práce,ale neodtáhnou,zůstanou!!!Dávejte si pozor budou krást daleko víc,jelikož nebudou příjmy z Valea!!!Děte do pr… všichni kdo můžete za ten debilní Central park a otevření se světu!!!!

   1. Jasně, jeho netrápí, kdo v pronajatých halách pracuje. Hlavně že nemovitosti sypou. A slušně!

 3. Jsem velice mile potěšen, že pan starosta sleduje diskuze na Humpoláku.
  Teď jde jen o to, pane starosto, jak „nerasistickým“ způsobem zabránit cikánům řádit v našem městě!?!?

  Jak donutit Valeo, které sem cikány natahalo, aby je dokázalo i vypakovat zpět na Slovensko.
  Aby sociální odbor co nejvíce jim znepříjemňoval život v podobě kontrol a aby majitelé ubytoven jim tak lehce neprojímali pokoje.

  Samozřejmě se přimlouvám, aby humpolecká policie dosáhla takové úrovně, abysme v ulicích neustále viděli pochůzkáře třeba i se psy. Aby jezdili hlídky a neustále monitorovali odlehlá místa, kde je co ukrást a aby ve sběrných surovinách se často dělali policejní kontroly, kdo a co tam vozí…..

  To, aby se ve mětě zamezilo rvačkám a přepadávání slušných lidí, považuji za samozřejmost…..

  Držím palce, aby se toho v brzké době docílilo!!!!!

  1. Ehm…pokud někdo za ubytovnu platí a nedělá tam nepořádek nevidím důvod proč by měl být jakkoli odstkován, ať je třeba žlutý. Murlo

   1. Samozřejmě, Murlo. O tom není pochyb. Je tu ale řeč o nepřizpůsobivých přistěhovalých romech, kteří dělají ve městě jen samé zlo. Ti jsou pro společnost naprosto nepotřební!!!
    Nejsem žádný rasista, dělím lidi na slušné a ty ostatní. nemohu za to, že romové z hlediska statistiky z 99 procent patří do té druhé kategorie. Nemám naprosto nic proti Větnamcům, kteří se poctivě v našem městě živí a trvale tu žijí!!!

    1. Teda, chlapi, neprzněte tak tu gramatiku! Rybyčky jsem jakž-takž rozdýchala, ale nad těmi Větnamci se mi fakt už orosilo čelo :)))

     I když na druhou stranu… Vjetnamci by byli asi ještě horší 🙂

    2. Ale já s Vámi přece souhlasím, ani mě se tu rozmáhání hnědočechů a tak dále nelíbí. Nejsem pro to aby tu bylo hodně příjemců sociálních dávek, kteří ve svém volném čase budou z dlouhé chvíle vybírat výpalné od kolemjdoucích a podobné věci. Ale nemůžete nikomu zakázat aby je neubytoval, pokud mu za to budou platit. A nebo snad budete obcházet prodejny potravin aby jim neprodával někdo rohlíky? Tudy cesta přece nevede… Murlo

     1. Murlo,vidím, že nám jde o stejnou věc:-) Nemyslel jsem zakazovat ubytovaní, jen jsem napsal: …né tak lehce…
      Tím jsem myslel, aby třeba bylo kontrolováno, jestli na pokoji, kde má být určitý počet ubytovaných nenocovala celá, početná, východoslovenská rodinka, která tam je třeba načerno.
      A jestli hnědočech platí ubytování z utrženého výpalného, tak to také nepovažuji za správné a říkám tomu praní špinavých peněz….

      …. Ano, správně je Vietnamec:-) trochu jsem to počeštil.

 4. Dotaz redakci: proc doslo ke zruseni casti diskuze, v ktere jsou opet osocovany podnikatele a jine osoby, ktere jsou uspesne ve svem oboru, az po vlozeni meho prispevku, ktery byl na „stejne“ urovni jako ty predchozi? Urazky uspesnych lidi se tady stavaji pravidelnosti, pritom styl psani vypovida o tom, ze se jedna o jednu a tu samou osobu. Proc neprovadite IP ban na takoveto prispevatele, kdyz jejich jedinym duvodem je provokace a evidentne se jedna o dusevne nemocneho jedince? Zavedte registraci ucastniku a zabranite zbytecnym IQ vylevum a naslednym primitivnim reakcim… Navic zabranite pripadnym problemum s trestnim oznamenim ze strany dotcenych osob, protoze se jedna o pomluvy bez jakekoliv navaznosti na realitu.

  1. To je možná dobrý názor, ale měl/a jste ho sem napsat raději až poté, co absolvujete kurz pravopisu a naučíte se podepisovat….

   1. Hmm, nemam cas se zaobirat detaily v pravopisu, o tom ten prispevek nebyl. Jestli vam to vadi, tak to nectete.Ostatne si jsem jisty, ze vase cestina neni take bezchybna. Takze se drzte tematu a pokud k tomu nemate co dodat, mlcte. Podepisovat se nehodlam, protoze nevidim duvod, nikoho nenapadam osobne, ani se nevyjadruji vulgarne, ostatne jmeno neni urcujici, pokud mate zajem o identifikaci, muzete si zjistit IP, pokud to dokazete :D.

    1. Ok, to vypadá tak direktivně, že už raději mlčím, ostatně proč reagovat na názor někoho, kdo si za ním na tolik stojí, že jej nepodepíše. Pěkný den:-)

 5. Netiketa je jakási pomyslná sbírka pravidel a zásad, která by se měla dodržovat v internetovém světě. Slovo netiketa je odvozeno z anglického net (= síť; častá zkratka pro internet) a slova etiketa. Mnoho lidí si myslí, že při vstupu do internetového světa mají naprostou anonymitu. Což je velký omyl téměř vždycky se dá pomocí různých metod internetový uživatel vystopovat. Většina uživatelů si to neuvědomuje, takže permanentně vstupuje do nebezpečí tím, že v diskuzích ostatní uživatele urážejí, vysmívají se jim nebo se o nich vyjadřují vulgárně.

  Z deseti zásad netikety vyjímám některé body, kterými by se někteří diskutující na Humpolákovi mohli začít řídit:

  1) Nezapomínejte, že na druhém konci jsou lidé a ne počítač. To, co napíšete do počítače, byste možná dotyčnému nikdy neřekli do očí.
  2) Dodržujte obvyklá pravidla slušnosti normálního života. Co je nevhodné v obvyklém životě, je samozřejmě nevhodné i na internetu.
  3) I když píšete bez diakritiky, snažte se používat správný pravopis. Nebuďte grobián, nezveřejňujte nepravdivé, nebo i pravdivé, ale choulostivé informace.
  4) Odpouštějte ostatním chyby. I vy je děláte. Nevysmívejte se jim a nenadávejte za ně.

  Ostatní pravidla si lze přečíst na Wikipedii.

  1. Problem je, ze evidentne nekteri prispevatele nedodrzuji ani zakladni body, ktere tady jmenujete. Proto se na vsech diskuznich forech ap. prechazi na autorizace a rizene diskuze a admin provadi banovani „neposlusnych“ ucastniku. Je to uzitecne pro vsechny. Zjistovani koncovych IP adres neni jednoduche a v pripade pouziti VPN na public Proxy ap., nemate jako normalni uzivatel sanci to zjistit. Jinak vam provider sdeli IP klienta pouze v pripade, ze mate soudni rozhodnuti. Jinak diakritiku nepouzivaji vetsinou lide, kteri nemaji k dispozici ceskou klavesnici, nebo cesky OS (popr. nenainstalovanou ceskou jazykovou sadu), protoze je z ruznych duvodu nepouzivaji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rozhledna pro i proti

St Bře 19 , 2008
Vzhledem k vašim dotazům pod výsledkovou listinou ankety „Podporuji záměr zřízení rozhledny na hradě Orlik zpřístupněním věže“, otiskujeme zde sdělení Oldřicha Vacka, člena správní rady Castrum o.p.s. . Čtěte dále:   Píšou o Humpolci - iDnes.cz: Humpolec by rád koupil a provozoval Spolkový dům, o ceně zatím licituje

You May Like

Témata