Několik postřehů člena zastupitelstva

38

Z pozice zastupitele i jako člověka, který žije v Humpolci si nemohu odpustit několik postřehů.

Jde především o současnou celkovou atmosféru, v které se
vynacházíme. To, co se zde odehrává mezi novým spolkem Prohumpolecko a radnicí
není příliš zdravé. Tito lidé se snaží místním občanům vnutit pocit, že město
Humpolec je v podstatě zničené město, ze kterého všichni utíkají (opak je
pravdou).

 

Spolek lidí, kteří se absolutně nikomu nezodpovídají si dali
jeden základní cíl: zlikvidovat starostu Kučeru a další lidi z jeho blízkosti.
A to ne až nyní, ale již před cca dvěma lety. Nyní si pomáhají tzv. kauzou
autobusového nádraží.

 

Zodpovědně mohu říci, že jsme se řešením celé situace velmi
zabývali a měli jsme i několik schůzek s panem Mertou i s panem Rýznerem, s
odborníkem na územní plán apod. Jednoduché řešení, které by uspokojilo všechny
prostě neexistuje. Zastupitelé se totiž musí rozhodovat i podle jiných
kritérií, než že se mi nelíbí obchoďák. Především nesou na rozdíl od spolku
zodpovědnost, a to jak politickou, tak i společenskou. Bohužel nelze dělat
jenom rozhodnutí, která se nám líbí. Humpolec, ani jiné město prostě nemůže být
plné jen architektonických skvostů, byť by se nám to asi líbilo. Je potřeba si
uvědomit, že město ani jiná samospráva není a ani nesmí být všemocné!

Je pravdou, že ani od představitelů tohoto spolku, ani od
odborníků jsem neslyšel žádný konkrétní plán jak to celé řešit. Slyšel jsem
pouze: neprodávat nic, neschvalovat změnu územního plánu a nechat to být, popř.
odkoupit současný autobusák, což je nezodpovědné riziko, u kterého já nebudu.

 

Přesto se spolku s tolik hezkým názvem jedna věc podařila.
Poštvat navzájem proti sobě mnoho lidí. Stačí si otevřít web tohoto spolku.
Není na něm ani za mák něčeho konstruktivního nebo pozitivního, např. krásné
video zachycující provoz na ulic apod. Činnost spolku se omezuje čistě na
demagogickou kritiku Jiřího Kučery.

Čtěte dále:   Zálesí - podzim 2023

Oni totiž nepotřebují starostu, který bere podnikatele jako
rovnocenné partnery, ale starostu, který který bude plnit jejich plány. Musím
říci, že mě to dosti mrzí, neboť to jsou i podnikatelé, kterých si vážím pro
jejich podnikatelskou činnost. Asi je to dáno celospolečenskou náladou, že
politici, včetně těch komunálních jsou zkorumpovaní mizerové, a že místo nich
mají rozhodovat jíní ti, kteří makají.

 

V tomto textu není možné souhrnně objasnit všechna fakta
týkající se tzv. kauzy AN. Nicméně komukoliv mohu fakta i své názory sdělit
osobně (samozřejmě i týkajících se jiných věcí).

 

Na závěr bych rád řekl, že jsem moc rád že žiji v Humpolci,
v žádném případě se za něho nestydím a věřím, že to i nadále bude město, ve
kterém se hezky žije. A ať už kauza AN dopadne jakkoli, Humpolec se nepropadne
do hlubin pekelných.

 

Karel Kratochvíl

38 thoughts on “Několik postřehů člena zastupitelstva

 1. S tímto názorem pana Kratochvíla jako obyčejný občan Humpolce nemohu souhlasit, zúčastnil jsem se besedy v kině pořádané spolkem „Pro humpolecko“, ač jsem úplně nezaujatý, zklamal mě především pan Kučera, kdy na obecné prezentace o urbanismu a životním prostředí vedené odborníky, kteří v Humpolci nežijí a nemají určitě zájem a potřebu někoho osočovat, reagoval tak, že je to vše myšleno ze zášti k němu (panu starostovi). Trochu jsem se před pány z Prahy i styděl… Celkový dojem z celé situace a vehementního prosazování nového AN – vítejme v totalitě!

  1. Karle, vážím si tě a považoval jsem tě za rozumného člověka. Ale tohle jsi opravdu nezvládl ! A svědčí to o tom, že celá ODS je opravdu uplně mimo realitu a nepřipouští si vůbec, že mohou být ve městě i jiné názory a že odborníci mají též jiné názory, než si pár vašich členů dohodne na schůzi ve spolkáči. Je vidět, že se z vaší humpolecké buňky stala totalitní organizace pod velením starosty !!! P.

   1. Karel se sice možná nechal unést, ale pravdou je, že zde stále probíhá před/povolební permanentní boj části určité zhrzené skupiny. Takové množství polopravd, dezinformací a populizmu v celé této kauze je ohromující! Některé příkopy je pak obtížné, ne-li nemožné, zasypávat.

  2. To je zvláštní, postřeh, město je čisté, upravené, domy mají nové fasády, vyhlídková věž vyhrála cenu stavba roku a za to patří velký dík panu starostovi. A nový terminál velká většina občanů vítá. Tak už to v životě chodí, že staré nevyhovující věci se mění za nové. Přeji panu starostovi nadhled a výdrž nad tou ubohou kampaní co se v našem pěkném městě vede.

   1. A kde je ta velká většina co uvítá nový terminál? Mlčí, proč tedy nesvolá do kina také akci na podporu toho tzv. nového…?

  3. s názorem pana Kratochvíla nemusíte souhlasit, nemusí se Vám ani líbit, ale to je tak všechno co s tím můžete dělat :D. Karel Kratochvíl byl statečný, že napsal svůj názor a na konci se podepsal, a to i v době a situaci, kdy to opět začíná být hrdinské. Současná štvavá kampaň proti čemukoliv co se děje v Humpolci od voleb, které nevyhrálo hnutí ANO, je tragédií hlavně pro město samotné. Problém opustil věcnou rovinu. Naštěstí se objevil nový spolek, který se snaží uhasit to, co lidé města Humpolce svým špatným rozhodnutím v komunálních volbách zažehli. Děkujeme. Konečně i v Humpolci máme antický příběh, kde v hlavních rolích vystupuje dobro a zlo. Zlo představuje demokraticky zvolený starosta (kdo nechápe význam zastupitelské demokracie a principu volby v ní ať stráví pár minut na wikipedii). Ten starosta, který po volbách udělal naprosto nelogický krok, radí se s Radou města a ke zlosti některých místních podnikatelů vůbec nedá na jejich názor, a to i přesto, že se proti starostovi zcela jasně vymezili už před volbami. Roli dobra tu představuje opozice, ne však ta zvolená ale ta samozvolená. Správně pochopili, že ve volbách by neuspěli a tuto ostudu už párkrát zažili, tak proč to riskovat znovu. Bylo snazší zřídit spolek a sami se zvolit do vedení, to je jistota. Rukopis předvolební i té povolební kampaně je shodný – sebejistě, na sílu a peníze pro nás nejsou problém. Bohužel ponaučení z volebního „debaklu“ se nedostavilo. Jestli spolek pro Humpolecko opravdu chce přispět k fungování našeho města, měl by najít společnou řeč se zastupiteli, místostarosty a se starostou samotným. Tito lidí totiž město řídí a spravují a budou předávat dalším. Pokud je budete neustále napadat, dehonestovat a různě po internetu pomlouvat, stane se (a dost možná už stalo) to samé co před volbami. Starosta a ostatní se „kousnou“ přejdou do protiútoku a nakonec udělají i to, co bychom od nich nečekali. Bohužel pro Vás, zase budete Vy těmi, co hloupě prohrají. Bohužel pro nás, zablokujete svým chováním jakoukoliv i věcnou diskuzi s představiteli města. Jakýkoliv názor nebo námět pak vypadá, že pochází z dílny ukřivděných, kteří vsadili na špatnou kobylku. Normální diskuze skončila. Nezbývá než doufat, že se vše brzo uklidní a emoce z povolebního uskupení opadnou. Doufejme, že brzo. H.L.

   1. Dokud starosta bude veškerou argumentaci proti prodeji brát jako osobní útok a zášť tak těžko může s někým rozumně diskutovat.

    1. S článkem H.L. nelze než souhlasit. Na stránkách spolku „pro humpolecko“ bych místo štvavé kampaně uvítal záznamy z věcného jednání s radnicí nad daným problémem.

     1. S článkem H.L. nemohu až tak souhlasit, nevím, proč je do toho zatahována pořád politika, i normální člověk vidí, že přesun AN je nesprávný krok. Stačí se dojít podívat k Icomu.

     2. Věcné a odborné bylo setkání v kině, tam ovšem někteří hlavně řešili (jako obvykle) svoje JÁ.V tomto případě to již vypadá na nemoc, posuďte sami: Paranoia je psychické onemocnění většinou charakterizované chorobnou podezřívavostí ze sledování, pronásledování a ohrožení vlastní osoby. Přesná diagnóza se ale stanovuje velmi obtížně, jelikož průběh onemocnění je velmi individuální.Podle Mezinárodní klasifikace chorob se paranoia řadí pod nemoci způsobené určitou formou schizofrenie.Paranoia má mnoho příznaků, kromě přecitlivělosti a pocitu pronásledování, které postihují velkou většinu nemocných, se objevují víceméně individuální příznaky. Přemrštěná vztahovačnost, sebestřednost, agresivita, manipulativnost. Nemocný také trpí psychosomatií, není schopen řešit citové situace, velmi často se u něj objevují různé fobie. Obecně má nemocný pocit, že svět je řízen temnými mocnostmi, které se jej rozhodli zničit, může převládnout představa, že postižený má zvláštní schopnosti a patřičné poslání.Onemocnění je velmi složité přesně diagnostikovat a ještě složitější je jeho léčba paranoika není možné léčit, dokud sám nepřizná, že tímto onemocněním trpí, což je pro něho samého věc nesmírně obtížná. Problémy s paranoidními stavy se řeší u kvalifikovaného psychologa či psychiatra.

     3. No potěš nás ruka páně, to je přesná charakteristika členů toho obskurního spolku, raději se snad z města odstěhovat.

   2. Demokraticky zvolený???????? Ksakru to si myslíte že milionkrát opakovanou lží z ní uděláte pravdu? Ten jen sehrál divadýlko se všemi voliči, aby lidi měli pocit že ještě můžou jít svobodně volit. Můžou, ale výsledek bude vždy naprosto stejný. Zákulisně dopředu dohodnutý. Fakt skvělá demokracie. Paroubek břídil. Nejdřív lhal že končí, pak ze strachu ze Štěrbové zařídil aby ostatní partaje nastrčili dopředu ženy. Když Štěrbová před volbami vytáhla do boje za autobusák, tak se všichni kamarádi dušovali že ani náhodou o prodeji parkoviště neuvažujou a z jednání prodej stáhli.
    Přišla lež že je to bezcenný pozemek a že je velké štěstí že ho někdo vůbec vykoupí za 750/m2. Přitom za vyasfaltované plochy město platí několikanásobně víc a bez pozemku! Když bylo vidět že jsou lidi proti po první petici, tak najednou developer přitlačil miliony jako dárek. Proč ne normálně do kupní smlouvy? Proč dárky? Nebo ten dárek měl původně skončit v něčí kapse? Hrajete s lidma durcha, lžete a určitě i kradete. Prohnilá modrá pravice. Fuj!

 2. Z besedy, která proběhla 16.6. v kině jsem nenabyl dojmu, že spolek pro Humpolecko něco dělá ze zášti proti panu starostovi. Je tu aktuální problém s AN a oni s tím nesouhlasí a pokusili se veřejnosti vysvětlit proč. Nevím jestli mají řešení nebo ne, ale hlavně vědí jak by to nemělo být.

  Politickému uskupení kolem pana starosty se nepochybně spoustu věcí podařilo, za to mu patří dík, ale nemá patent na rozum, proto by mělo vzít v úvahu velmí pádné argumenty pana arch. Rýznera i pana arch. Štěpánka.

  To že máme každý jiný názor by nás nemělo rozdělovat, ale právě spojit v hledání řešení. Je ho ale potřeba hledat s pokorou a bez ješitnosti a pýchy, že já jsem něco víc než ti druzí. Je skutečně nutné opravdu naslouchat a méně mluvit jak říkal pan Klempíř. To, že spoustě lidem nevadí navrhované řešení přesunu AN neznamená, že je to dobré řešení. Hodně lidí z našeho města je jednoduše lhostejných vůči dění (i lidem) kolem nás. Lhostejnost je opak lásky.

  Vít Prokůpek

  1. Pokud pan zastupitel Kratochvíl nechce být u toho, může klidně rezignovat na mandát, to je jeho právo.

   Nikdo Kučerovi včera na schůzi nijak nenadával, nikdo nekritizoval jeho vedení radnice v minulosti. Bohužel pan starosta to opět vztáhl na sebe.

   1. Ale ty kýble hnusu a pomluv, které na něj různé transparentní a pro humpolecké spolky od voleb lejou by s takovým klidem a rozvahou ustál jen málokdo!

    1. Rozdíl je, kde se ty „kýble“ lejou, na internetu může napsat kdokoli cokoli, vystoupení v kině bylo pádné a plné argumentů a bez jakéhokoliv „lití“ a myslím, že to propagátoři pořádané besedy ani nemají zapotřebí. Chyba je někde jinde, pan starosta za ty roky ve funkci nedokáže přiznat chybu.

     1. Netřeba jen stále nadávat a vzájemně se ostouzet ! Podstatné jsou východiska ze stávající situace v dopravě ve městě/ta autobusová je jen jednou ze součástí/. Město jakousi představu a koncepci má, nezaznamenal jsem, že dotyčný spolek rovněž. Pokud ano sem s ní ! Jinak se jedná jen a pouze o zbytečné plácání do vody. K čemu petice, která říká všemu ne a přitom nepřináší jakékoliv smysluplné řešení problému.

     1. Zeptejte se starosty, on moc dobře ví, který humpolecký podnikatel tuhle věc vymyslel, roztrousil jí mezi oddané zaměstnance, rozeslal pár SMS, a pak už ho asi zalilo blaho …, závistivého chudáčka.

 3. Atmosféra v Humpolci je úplně jiná než líčíte. Možná už jste tak ovlivněn vašimi žabo-myšími válkami, že už realitu nevnímáte. Nikdo nám násilně nic nevnucuje. Pokud si tu nějaký spolek cosi prezentuje, tak mám možnost si to přečíst a nebo to přejít bez povšimnutí a jít třeba péct buchtu. Autobusové nádraží neřeším, jezdím autem. Nemám ale nic proti tomu, pokud někdo chce řešit hromadnou dopravu. Není to můj problém, ale nechť ho povolaní řeší. Třeba někdy AN nebo MHD budu potřebovat. Pro některé cesty přes město by MHD po vzoru větších měst byla třeba na nákup výhodnější i pro mne. Totálně zacpaná parkoviště u obchoďáků jsou velmi častá, zvláště LIDL je pravidlem. Nevím proč tu MHD nefunguje, jestli to není možné, nebo jestli je někdo kdo by to mohl zařídit nemožný nebo neschopný. Některé strany si to dávají do volebních programů, ale skutek-utek. Nevím jestli vám to už někdo řekl, ale nás běžné občany zajímají třeba i takové pro vás zřejmě hlouposti jako je dopravit těžkou nákupní tašku přes město bez nutnosti vyjetí autem. Asi to není starost pro skutečného politika, který musí hlavně zaujímat stanoviska a zveřejňovat vlastní postřehy. Někdy si říkám, proč si lidé jako vy myslí že mají někoho zastupovat, když zastupují především a jen své vlastní myšlenky a postoje. Jak už to tady někdo napsal, působíte jako totalitní strana. Na mnoho lidí. Bohužel.

 4. Naopak já vítám oživení ve městě. Celých 25 let bylo ticho, vše řídila povětšinou nejsilnější strana ODS. Nyní je tu jistá skupina opozičních názorů. Ano, odpovědnost mají zastupitelé, ale není psáno nikde, že se nemůže přijmout jiné řešení. Na tlak nebyli zastupitelé zvyklí, nyní to vypadá, že se veřejnost zajímá víc, ale stále ne v tom množství co by mohla.

  A každý zastupitel musí pamatovat, že je zaměstnanec voličů. To platí nejen o poslancích, ale i zastupitelích. Pokud toto nechápe, je na místě rezignace

 5. Dobrý den, dovolím si malé přirovnání k novému AN – je to, jako kdybych stavěl rodinný dům a vedení města mi v tom pomáhalo. P.S. Nejsem příznivcem žádného spolku či sdruženi ani bílých nebo černých v politickém spektru, jak je tu někdy předhazováno, že se jedná o před/povolební rétoriku. Myslím, že zde již chybí zdravý rozum, především, když vidím to místo, kde by měl nový AN vzniknout. Garáže uvnitř Icomu, benzinka, hlavní silnice…Občanům Humpolce gratuluji a vedení města zvlášť….

  1. Ptali jste se lidí,kolik jich chodi na AN a kolik lidí vystupuje u mlíčňáku.Autobus jezdí prázdný a jestli tomu nevěŕíte tak si tam stoupni a uvidíš.
   A pan Rýzner dělá velká gesta.!!!!!!No pŕece Aňáci co můžeš vůbec odnich čekat.

     1. Jenže 5 mil je tak 1/8, možná 1/10 celkové částky, o dalších výdajích nemluvě. Když se občané domluví, že oprava jejich ulice nebo chodníku několik let počká, proč ne. Ale musí to vědět!!! Zatím byla varianta že budou mít jak AN, i když menší a jinde, tak ulici a chodník. K tomu obchoďák. Ten si mnozí nepřejí, ale část obyvatel jistě ano. Mně to hlava prostě nebere!

     2. No to je fór, chachááááááááááá. A že jste se nás ptali na to jestli vyhodit 20 milionů za trávník pro čutálisty a 40 milionů za dvě haly pro pinkálisty. Občané sou vám u zadele tak si nehrajte na veřejný blaho. Jde vám o prachy do kapsy, to už tady ví každej.

 6. Dobrý den pane zastupiteli,

  k AN vyjadřuji stejné stanovisko jako všichni podepsaní na petičním listě. Ať mi nikdo neříká, že rekonstrukce stávajícího busového nádraží by byla finančně nákladnější než výstavba nového. Nehledě na to, že v projektu nevidím nikde chodníky a přechody pro chodce. Pokud je pravdou, že městem projede denně až 70 autobusů, nechci vidět ten kolabs při zajíždění busů na nové stanoviště a zároveň osobních aut k čerpací stanici. Prostor se mi zdá velice úzký a pro tento účel nevhodný. Je zřejmé, že zde převažují jiné zájmy, jen ne ty občanské.
  Nestačilo by omezit spoje tak, aby zajíždělo do města méně dopravců a ostatní ať využívají busové nádraží? Ostatně k tomu je určené.
  A jednoho starosty už bylo také dost. K čemu vede dlouhodobé působení jedné osoby na stejném postu, si středně chytrý člověk domyslí sám. „Město“ má sloužit hlavně svým občanům – ti ho tvoří a ne v první řadě podnikavcům, kteří chtějí ze všecho vytlouci je peníze.

  1. Správně, město nemá sloužit těm podnikavcům ze spolku, těm jde jen o svůj zisk nikoliv o prospěch občanů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kraj zveřejnil program prezidenta ČR v rámci návštěvy Vysočiny

St Čvn 17 , 2015
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes zveřejnil program třídenní návštěvy prezidenta ČR na Vysočině. Hlava státu se například podívá do Náměště nad Oslavou, Havlíčkova Brodu nebo navštíví společnost MANN+HUMMEL Service v Nové Vsi u Okříšek. Půjde o druhou Zemanovu návštěvu ve funkci prezidenta v Kraji Vysočina. Poprvé region navštívil loni […]

You May Like

Témata