Humpolec schválil rekordní rozpočet. Investuje i ušetřené peníze z loňska

18

Na svém únorovém veřejném zasedání schválili humpolečtí zastupitelé návrh rozpočtu pro rok 2022. Podobně jako v minulých letech je rozpočet schodkový s tím, že rozdíl mezi příjmy a výdaji tradičně pokryje financování z úspor na účtech města a přebytků z fondů z předchozích let.

Rozpočet byl sestaven tak, aby bylo možné, stejně jako loni, pružně reagovat na případnou nepřízeň v daňových příjmech. „Máme třicetimilionovou rezervu na nečekané investice,“ uvedl starosta města Karel Kratochvíl.

Výše rozpočtu pro letošní rok je největší v historii města. „Zbylo nám dost peněz, které si můžeme dovolit investovat zpět do města. Kdybychom je nechali ležet na účtu, znehodnotila by je inface,“ podotýká Karel Kratochvíl. Humpolec počítá s příjmy přes 335 milionů, a výdaji zhruba o sto dvacet milionů vyššími.

Více než třetina výdajů Humpolce půjde letos do investic. „Za tu nejvýznamnější považuji jednoznačně stavbu mateřské školy v lokalitě Podhrad, to bude takové završení naší tříleté činnosti. A pak budeme samozřejmě pokračovat v opravách komunikací, namátkou bych zmínil například ulici Sluníčkovu nebo Jihlavskou,“ jmenoval místostarosta Vlastimil Brukner.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/humpolec-schvalil-rekordni-rozpocet-investuje-i-usetrene-penize-z-lonska-2022022.html

Axl

18 thoughts on “Humpolec schválil rekordní rozpočet. Investuje i ušetřené peníze z loňska

 1. Hele tak jsem si na doporučení pustila ten dlouho utajovanej záznam ze schůze MZ k rozpočtu. Musím říct no komedie. Už se ví kdy ty brigádníci ve vedení města skončej?

  1. Neměli Brucknera tak tam ty dva šmudlové byli jako školáčci. Bruckner by se z těch nepříjemných ale naprosto správných a věcných dotazů opozice vylhal. No haluz když jsou x let už v úřadu a ještě si plánujou odstupný

   1. A proč si asi tak myslíte, že na nejdůležitější bod (rozpočet města 2022), nebyl přítomen pan Brukner.

    Bál se úplně stejně, jak zbytek tý neschopný bandy.

    Jen doufám, že si toto vystoupení pustí všichni občani Humpolce, aby viděli jací amatéři spravují naše finance.

 2. Nechte už toho žabomyšího škádlení. Situace na Ukrajině je vo hodně horší , než neschopný vedení radnice v Humpolci jako! No co milion / někomu do kapsy/ sem, milión /někomu do kapsy/ tam. Pod křidlama modroptáků z ODs to tak chodí. Dyť si vzpomeňte jaký to bylo za Klause. Némlich to samý

 3. Můžete mi někdo vysvětlit, kam pan starosta dycky tak spěchá že utíná diskusi? U rozpočtu to vypadalo jako kdyby o něm vůbec nechtěl víst rozpravu. Prej dyť je to jen rozpočet! Jen??? Takhle to vypadá že nechce dotazy aby se nepřicházelo na další a další nejasnosti který tady pod jeho vedením vyplouvaj navrch.

 4. Mám taky otázku na kterou sem na videjku nenašla přímo odpověď kvůli horší grafice. Podpořily vůbec rozpočet s rekordní dírou všichni koalisté ? Právě na videjku se mi zdálo že ani všichni z ODS+KDU+ANO ruku nezvedli! To je ten rozpočet opravdu tak pragmatický, jak se píše! :-))

  1. 14 pro Brukner doma a Mácha se zdržel.

   Znáte to hadi z KDU, hrají o své korýtka, přeci jen volby za dveřmi.

   Hugo a Stan, velice dobře připravena opozice. Věřím, že po podzimu bude Hugo, Stan a Ano v čele s paní Štěrbovou, vládnout našemu městu.

   Nejvyšší čas uklidit tu špínu, která se zde za posledních 30 let nakupila.

   1. No doufejme,že ze STAN nezvolí lidé pana Hralu, jeho vystupování a jednání je vůči voličům přezíravé. Nejde o to se ukazovat jen na zastupitelstvu, mandát zastupitele je i práce s voliči a jednání člověka.

 5. Škoda, škoda, škodofka. Mohlo se to utratit za rybník na kopci nebo koncertní centrum pro hluchoněmé .

   1. Minulý týden tam byla komunita učitelů ze ZŠ Hálkova, oznámit paní Kukrechtové, panu Kratochvílovi a panu Bruknerovi, že jejich nápad na rozdělení školy na Hálkovou a Husovou, je úplná blbost.

    Naštěstí se koalice rozklepala před tímto přihloupým nápadem a sama tento projekt smetla ze stolu.

 6. Udělala jsem si čaj a pustila video. Povím vám dlouho som neviděl takovou komedii. Starosta pecka komický výkon, Kukrechtová jakbysmet. Nejlepší pasáž: Hrala upozořnuje že když je položka v nějaké částce schválená , třeba i přemrštěně vysoké, starosta s radostí odpovídá :,, Jo, když je částka v rozpočtu, tak ji SAMOZŘEJMĚ můžeme utratit …třeba i celou“. Tož už se nedivím proč je rozpočet přes 455ooo tis. Kč. Vedení města se už těší jak může začít peníze nás daň.poplatníků utrácet. A kolik z toho poteče mimo? A komu?

   1. Mi se zas líbila výzva Hraly k radnímu Bendlovi o poučení, jaký funkce má finanční výbor. Lidi, proberte se! Bendl je radní a nezná zákon o obcích?? Kde to sme?? Kam se pak Humpík může posunout, když ho řidí takový?? Radní Bendl se ptá v přímym přenosu starosty kolik lidí má ve FV Stan a kolik ODS?? Po třech letech ve vrcholový funkci na městě??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pomáháme Ukrajině: Humpolec zajišťuje ubytování a posílá peníze

Po Úno 28 , 2022
Město Humpolec aktivně pomáhá válkou zasažené Ukrajině. Na pomoc poslalo peníze a zajišťuje ubytování pro lidi z Ukrajiny. Aktuálně tady našla dočasné útočiště rodina se čtyřmi dětmi, pomocnou ruku ale dostanou i další. V pátek 25. února Rada města na mimořádné schůzi uvolnila 20 tisíc korun na podporu bombardované Ukrajiny. […]
Pomáháme Ukrajině: Humpolec zajišťuje ubytování a posílá peníze

You May Like

Témata