Pomáháme Ukrajině: Humpolec zajišťuje ubytování a posílá peníze

1

Město Humpolec aktivně pomáhá válkou zasažené Ukrajině. Na pomoc poslalo peníze a zajišťuje ubytování pro lidi z Ukrajiny. Aktuálně tady našla dočasné útočiště rodina se čtyřmi dětmi, pomocnou ruku ale dostanou i další.

V pátek 25. února Rada města na mimořádné schůzi uvolnila 20 tisíc korun na podporu bombardované Ukrajiny. „Jedná se o nejvyšší možnou částku, kterou Rada může takto narychlo uvolnit bez schválení zastupitelstvem. Počítáme však,
že po dohodě se všemi zastupiteli uvolníme další finanční prostředky,“ uvádí starosta Humpolce Karel Kratochvíl.

Kromě toho humpolecký sociální odbor zajistil ubytování a kompletní zaopatření pro šestičlennou rodinu (dva dospělí a čtyři děti). O dočasné bydlení pro další Ukrajince jedná s dalšími ubytovacími zařízeními. „Jsme připravení se touto
formou postarat i o případné další ukrajinské uprchlíky. Přijmeme ale i nabídky od občanů na e-mailu: josef.fiala@mesto-humpolec.cz,“ informuje Josef Fiala, vedoucí Odboru zdravotnictví a sociálních věcí Městského úřadu Humpolec.

Další pomoc pak Humpolec připravuje ve spolupráci s neziskovými organizacemi z Vysočiny. „Jednáme s nimi o zajištění základních věcí, jako jsou potraviny, oblečení a podobně. V neposlední řadě se mi podařilo zajistit pět dobrovolníků, kteří se postarají o tlumočení do ukrajinštiny, a psychologickou pomoc přes FOKUS Vysočina,“ nastiňuje Josef Fiala.

„Rovněž připravujeme humanitární sbírku pod hlavičkou města Humpolec. Sběrné místo zřídíme v pondělí,“ doplňuje starosta Karel Kratochvíl. Město Humpolec dále v této oblasti navázalo spolupráci s Policií ČR a krizovým štábem Kraje Vysočina. Na pondělí je pak v plánu koordinace s humpoleckou pobočkou Úřadu práce Pelhřimov, humpoleckého sociálního odboru a neziskových organizací, se kterými město spolupracuje, včetně dobrovolníků FOKUS Vysočina.

V pondělí zasedne krizový štáb města Humpolce.

Pomáháme Ukrajině: Humpolec zajišťuje ubytování a posílá peníze
Pomáháme Ukrajině: Humpolec zajišťuje ubytování a posílá peníze

Axl

One thought on “Pomáháme Ukrajině: Humpolec zajišťuje ubytování a posílá peníze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

PŘEHLEDNĚ: Vysočina pomáhá Ukrajině

Út Bře 1 , 2022
V souvislosti s konfliktem na Ukrajině se v celém Česku spustila nekonečná řada akcí na pomoc napadené zemi. V Humpolci probíhá kontinuální sbírka za budovou městského úřadu na Horním náměstí.
Vysočina pomáhá Ukrajině

You May Like

Témata