Dopravní hřiště pro děti by mělo stát již letos

2

V parku bývalé nemocnice by se v květnu mělo začít stavět hřiště pro malé řidiče. Děti by zde měly najít vše, co potřebují ke zvládnutí dopravní výchovy. Budou zde standardní značky, se kterými se setkáváme v dopravě, kruhový objezd, různé typy křižovatek či přejezd přes železnici. K dispozici by měla být chatka, kde budou uskladněna kola pro děti. V budoucnu zde chce město vybudovat i odpočinkovou zónu s lavičkami a dětským koutkem.

Město za hřiště zaplatí něco přes 2,3milionu korun, přičemž Kraj Vysočina přispěje půl milionem. Kraj si však pro udělení dotace stanovil podmínku oplocení pozemku hřiště, což se představitelům města zdá nesmyslné. Záměrem totiž bylo, aby se hřiště stalo přístupné opravdu široké veřejnosti, například i maminkám s malými dětmi, které by tam mohly jezdit na tříkolkách. Pokud by bylo hřiště oplocené, využívali by jej pouze školáci, kterým by někdo musel otevřít přístupovou branku. Navíc je areál nemocničního parku již oplocen, a tak by vlastně vznikl plot v oplocení, což je kontraproduktivní. Přes tyto námitky ale kraj na podmínce trvá.


Hřiště bude rozloženo na ploše 3 150 metrů čtverečních. Kolem zůstane zachovalý park, razantní kácení stromů radnice neplánuje. Zatím došlo pouze k vykácení drobných keřů a dvou bříz z náletu. Uvažuje se o pokácení jednoho stromu, který by se mohl stát nebezpečným. V každém případě chce radnice hřiště letos vybudovat, a to ať už s dotací od kraje nebo bez ní.


(Zdroj: MF Dnes)

myska

2 thoughts on “Dopravní hřiště pro děti by mělo stát již letos

    1. No plot by tam možná být nemusel, ale třeba kamera by možná neškodila, jinak to bude brzy zdemolované, nebo minimálně zkulturněné mistry sprejů. Co se týká plotu, tak ten je tam ( zejména ze strany od hřbitova ) spíš jen teoreticky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pachatelka trestného činu byla po deseti dnech dopadena

Čt Bře 26 , 2009
Pelhřimovští policisté objasnili loupež, která se stala v pátek 13. března v Humpolci.

You May Like

Témata