Hřiště nebo louka

22

????

(zasláno též na MěÚ Humpolec, zatím bez odezvy)

Dobrý den,


v příloze této zprávy zasílám fotografie, které jsem tuto neděli pořídil na
hřišti osady Rozkoš.

Někdo by řekl, že jsem fotografoval spíše neposečenou louku, ale je to skutečně
hřiště.

Dle mého názoru je ostudou města Humpolce, že kdysi

tak pěkné hřiště bylo takto zanedbáno a po léta nijak neudržováno.

Domnívám se, pokud by hřiště bylo uvedeno do původního stavu, bylo by jistě
opět hojně využíváno, jak tomu kdysi bylo.

Navíc, zanedbané hřiště nepůsobí zrovna estetickým dojmem na turisty, kteří
chtějí navštívit zříceninu

hradu Orlík a rozhodnou se  zvolit trasu z Humpolce kolem židovského
hřbitova, projít tzv. kamenným mořem a

předtím ještě  navštívit skálu Čertovku a Andělku, které jsou v přímém
sousedství hřiště.

V souladu s krásnou přírodou zanedbané hřiště působí přímo děsivě, korozí
poškozené děravé oplocení,

z trávy se vynořují rezavé ocelové konstrukce plotu a fotbalových branek.

Zkrátka a dobře mělo by se dle mého názoru hřiště uvést do původního stavu, aby
neděsilo, ale spíše mohlo sloužit

původnímu záměru, přinášet radost z pohybu a sloužit především rodinným
aktivitám obyvatel osady Rozkoš, pořádání různých

akcí pro děti, ale i turistům.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
               
Ota Hanousek

Petr

22 thoughts on “Hřiště nebo louka

 1. V Humpolci a nedalekem okoli je mnohem vice pruserovych mist, nejenom toto hriste. Nektera dokonce primo ohrozujici lidske zdravi, jine pak majetek. Ja jsem si napriklad v sobotu malem rozbil usta pri ceste na kole od vlakoveho nadrazi dolu ke krizovatce. Dalsi paradni jsou nedodelane, nesmyslne stavene chodnicky v lokalite u Zidovskeho hrbitova. Nebo chodnicek odnikud nikam u rozvodne stanice v zadni casti hotelu Kotyza. Zminovane hriste duchu jiz davno neplni svou funkci a myslim, ze uz nikdy plnit nebude a to ani po jeho pripadne oprave a uprave. Spise by to vedlo zase k devastaci vybaveni, stejne jako hriste naSmetance ci na Rybnicku, kam chodi nasi novi obyvatele mesta. Ovsem ne hrat fotbal nebo basket, ale chlastat, hulit a delat bordel.
  Hezky vecer…..

 2. … se nechalo zpustnout.
  … by se mělo opravit
  Ach jo 🙁 Na fotkách nevidím nic, co by nedala parta chlapů za dvě či tři odpoledne dohromady. Jenže halt teď žijem v době „by se mělo“.

  1. Máte pravdu,parta chlapů by to dala do kupy brzy. Má to však jeden háček. Dobrovolným brigádám už doba odzvonila, zadarmo dnes nikdo dělat nic nebude. Proč? Protože systém po roce 89 všechny dobrovolné brigády z minulosti pouze diskredituje.
   Dnes se ukazuje, že nadšení do dobrovolných akcí už chybí a těžko se znovu nastartuje.

   1. Jasne. Je lepsi natahnout ruku a plakat „mesto, kraji, state, EU …. zaplat nam. Pokud to hriste doopravdy nekomu chybi, postavi si ho znovu. A pokud ma nejaky aktivista dojem, ze „by se melo“, stane se z nakladne zrekonstruovaneho, plastove barevneho, certifikovaneho a hyperbezpecneho (a samozrejme patricne draheho) placku jen dalsi poniceny a nepouzivany pomnicek nabozenstvi zvaneho „DOBRO Nejvyssi dotace“.

    1. Nejde o dotace,jde o vandalství mládeže, která bohužel souběhem okolností a vývoje nemá z ničeho strach a respekt. Z Policie, ze školy, z vojny. Rodiče v letu a stresu. Ale to je samozřejmě neomlouvá. Tímto nechci říkat, že dříve vandalství nebylo, ovšem dnešních rozměrů nedosahovalo ani omylem.

     1. Verim, ze dokazete vyjmenovat nejmin dalsich deset duvodu, proc to nema cenu. Nechtel bych zit ve Vasem svete.

 3. Autor zamenuje pricinu s dusledkem. Pricina toho stavu je to, ze ho nikdo nevyuziva. Dusledek je stav na fotografii. Hrist je vsude dostatek, nejsou ale zajemci. Az nejaci budou, bez problemu si hriste upravi, nebo si to zaridi.
  Vyhazovat na to predem mestske penize je nesmysl.

  1. Dvolím si nesouhlasit, hřiště by se využívalo, ale problém je v tom, že pan Váňkát s místního odboru hospodářství dal na cestu na hřiště betonovou obludu a mimochodem cesta na Orlík a přilehlé stezky okolo vedou v těsné blízkosti hřiště a tím pádem je to i pojskařská zona, tím pádem 90% pejskařů má psa navolno tohoto počtu poslechne tak 30% psů na zavolání. mám si nechat pokousat dítě??

 4. Vážený pane Hanousku, stav toho hřiště není podle mě ostudou města, ale ostudou obyvatel Rozkoše. To hřiště je v takovém stavu proto, protože ho nikdo nevyužívá. Kdyby ho někdo využívat chtěl, tak vezme křovinořez a hrábě, poseče a uklidí trávu a je pro základní využití hotovo. To by měl být ten první krok, né psát, že by někdo z města měl.Věřím tomu, že kdyby toto někdo udělal a začalo se na tom místě něco dít, tak město bude do hřiště investovat, aby bylo lépe. První se musejí začít starat místní……….

  1. Místní by měli mít důvod hřiště udržet ,je tam dost malých dětí,ale muselo by se chtít.Pred 20 lety hřiště fungovalo každý den.Ale ono se nějak nechce, přitom řečí je spoustu.

   1. Jsem obyvatelkou obce Rozkoš……
    Z jedné strany s vámi souhlasím, výše zmiňovaný pan Hanousek byl jeden z členů, kteří se o hřiště starali!!!!!! Jenže je to už minimálně 15 let, bylo to v době kdy byli dorostenci, jenže z těchto dorostenců jsou již živitelé rodin a mají své domy, o které se musí starat!!!
    Z druhé strany, kdyby osadní výbor obce Rozkoš fungoval tak jak má, tak to hřiště už je dávno v jiné stavu, než v takovém to!!!!!
    Již 6 let se do požadavků obce dává požadavek na údržbu a oplocení celého hřiště, je to hlavně z důvodů, že toto hřiště je majetkem města!!!!!!
    Pokud by jsme my jako občané této obce na hřiště dali třeba klouzačku nebo pískoviště, tak by mohl vzniknout problém!!!! Je to na pozemku města, né na pozemku obce a kdyby se nedejbože něco někomu stalo, tak z toho bude ještě větší problém, protože to stlučené pískoviště doma, nemá certifikaci a hygienické normy……
    Ono se hezky povídám, ale skutky jsou jiné!!!!!!
    Na hřiště byli peníze v roce 2013-2014, jenže jedna osoba odmítla!!!!
    Ptáte se jak je možné, že jedna osoba může ovlivnit takový záměr??? Jsme v Čechách. Na Osadní výbor byl podnět, že se peníze na opravu a údržbu hřiště našli, ale že se musí ustanovit správce objektu, odpověď zněla: Já to dělat nebudu MY to nechceme!!!! A tím to všechno padlo:D

    1. To jsou akorát alibisticky kecy aby se s hřištěm nemuselo nic dělat, když je všechno města,tak proč máte osadní výbor který pro osadu nic nedělá.

    2. A v čem je problém si s městem vyjednat odkup za nějakou symbolickou částku a pak si dát jako obec tu klouzačku nebo pískoviště kam chcete?
     Odpověď lze najít v reakcích viz. dříve.

     frrrr

     1. To samé je hřiště na dálnici. Nejdříve to všichni hrozně potřebují, za pár let to už party výrostků devastují a místní křičí město starej se. Starat by se měli místní, mělo by to být v závazku při vybudování hřiště.Na Rozkoši jsou vůbec zvláštní kousci. Navrhují parkoviště pro návštěvníky Orlíku u školy v Podhradě, to se jim fakt povedlo.

     2. 99procent všech zastupitelů a zastupitelek nevystrčí nos, aby se mrkli do místních částí, třeba i neúředně, sedí na seslích v Humpolci a víc jak 2000 tisíce lidí z těchto vesnic připojených je nezajímá, leda tak na daň z nemovitosti

     3. A od toho máte ty osadní výbory který evidentně nefungují, viz Rozkoš, ať se vrátíme k podstatě věci

     4. Všechno je to o tom, že tátové nemaj čas posekat dětem trávu na hřišti……..

     5. To by si ty tatíci měli vzpomenout kdo a pro koho se to hřiště dělalo.

     6. Pakliže by se našel někdo, kdo by si tam chtěl hrát, snad není věda aby se pár otců domluvilo a občas to tam posekli. Křoviňák
      a sekačku má doma každý a hlavně to udělají pro svá děcka.
      Náklady nula nula nic, jen trocha toho času. Skandál bych z toho rozhodně nedělal.

     7. Ano, posekat by to šlo, ale co dál. Pokud tam je zatravněný porost, tak se musí sekat každý týden, a to minimálně. A co oplocení, sítě, odpočinkové prvky (lavičky, stoly) atd, to už by úplně zadarmo nebylo. Ale tak třeba město vypomůže i bez jízlivých komentářů tady, když bude zájem…

     8. Tedy nejdřív investovat, vybudovat a potom čekat, zda tam bude někdo chodit? Nemělo by to být obráceně? Tedy máme zde X lidí, kteří chodí na nevyhovující hřiště. Pomůžete nám? Pak by to mělo smysl.

     9. Ježíši nedělejte z toho Letnou pro prvoligový kopačky.
      Normální prostej plácek, kde budou smradi honit merunu. Tečka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Tip na víkend

Po Čvn 20 , 2016
V sobotu 25.6. se v Pohádkové říše Fábula v Kamenici nad Lipou koná akce Pohádkové dovádění. Pohádkové bytosti si pro děti připravili velký karnevalový rej, spoustu soutěží, divadlo, malování na obličej a samozřejmě stálý program pohádkové říše. Akce se koná za každého počasí. Jsme totiž venku, ale i v chládku […]

Témata