Sirény #1# Sváteční umění v Humpolci

3

Středa 01.01.2020

Místo konání: Humpolec, 8SMIČKA – zóna pro umění, Kamarytova 97, Humpolec 396 01

První středa v měsíci i v roce 2020 je tu! A s ní jsou tu i houkající Sirény = program, ve kterém společně poznáváme Humpolec, jeho veřejný prostor a umění v něm. Do nového roku s úsměvem na tváři a textem v ruce. 8smička pro rok 2020 přichází s novým celoročním projektem s názvem Sváteční umění. První vlaštovkou je soutěž o nejlepší vtip / komiks / krátké zamyšlení / báseň na téma Češi a Slováci. Její výsledky zveřejníme právě 1.1.2020, tedy první středu v měsíci, budou vylepeny v Humpolci, a zároveň se budou linout i z Českého rozhlasu Vysočina. Při novoroční procházce městem si tak budete moci prohlédnout výsledky výzvy nebo si je při odpoledním čaje poslechnout u domácího krbu. Ať tak či tak léčení kocoviny bude o dost příjemnější. Česko-slovenské umělecké duo Mira Gáberová (SK) a Eva Jiřička (CZ) snaží upozornit na fakt, že často mnozí z nás ani neví, co státní svátky oslavují a jaký mají význam, ale vnímáme je pouze jako dny pracovního volna. Na každý státní svátek proto v roce 2020 připravily pro Humpolec komunitně zaměřenou akci, do které se bude moci zapojit každý. Začneme hned 1.1. na Den obnovy samostatného českého státu, kdy pomocí humoru budeme reagovat na rozdělení Československa a zánik společného státu, který jsme s našimi sousedy sdíleli 74 let.

 

zdroj: www.infohumpolec.cz

Petr

3 thoughts on “Sirény #1# Sváteční umění v Humpolci

  1. 8smičko jsi boží požehnání pro Humpolec, hýříš nápady a kreativitou, jsi inspirativní a snažíš se jít neprobádanými cestami. Ať tě i v roce 20 provází neutuchající energie a chuť posouvat věci příkladným směrem, který lidi baví. Přeji ti to z celého srdce.

  2. Rozpad společného státu byl bohužel tragédií a ani nynější tzv.dobré vztahy mezi národy Čechů a Slováků nevyváží ztrátu a renomé značky Checoslovakia i geografický význam většího státu.
    Bohužel ukazuje se, že Slováci některé šance uměli jinak využít.Dnes se lišíme víc než dřív.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Program humpoleckého kina

Po Pro 30 , 2019
Leden 2020

Témata