DOTAZNÍK K HUMPOLECKÝM PARČÍKŮM LNÁŘSKÁ A V BRANCE

67
Rada města se rozhodla pro revitalizaci menších parkových ploch přiléhajících k ulici Lnářská a k ulici V Brance
Zpracováním návrhů veškerých možností pověřila Komisi pro rozvoj města, která proto nyní mapuje potenciál daných parčíků. V dotazníku zjišťují, jak je lidé využívají, co jim v nich chybí a co by naopak chtěli zachovat.

Cílem dotazníku je získání informací o těchto dvou místech přímo od obyvatel města.
Termín pro vyplnění dotazníku je 12. dubna 2022
Dalším krokem bude setkání přímo na místě, které proběhne 4. května v 16:00 v parku v ulici V Brance
Čtěte dále:   COOP otevřel svou první automatizovanou prodejnu v Humpolci

67 thoughts on “DOTAZNÍK K HUMPOLECKÝM PARČÍKŮM LNÁŘSKÁ A V BRANCE

    1. Pana Machka je pro nás škoda. My bychom potřebovali spíše nějakého baču. Jsme přeci ovce😄

    1. Tak mě napadá, když tady slyším tolik chvály, neměl by ten Machek rovnou kandidovat na prezidenta? Tady je ho vyloženě škoda. A Zdendu by si sebou mohl vzít jako mluvku. Kancléře by mohl dělat třeba Hrala s Voplakalem. Myslím, že by to byla celkem důstojná náhrada současné hradní suity.

     1. Dobra rada nad zlato! Sama zvucna jmena. Tak mas pravdu , ze jsou to nejproduktivnejsi politice jaky Humpik kdy mel. Na to jak jsou mlady, tak pecka.

     2. Tak pravda, že starý dinosauři jim můžou jen závidět. Mládí vpřed! 🙂

 1. Já jen vážně doufám, že někdo nepřišel s nějakým super developerským nápadem, jak jsou tyhle parky na nic, a že by se parky měly zrušit a že by se tu třeba dal postavit nějaký barák, nebo parkoviště.

  1. U obou parků už je zastavěno, takže obavy jsou zbytečné. Spíše je chyba, že se nevysazuje veřejná zeleň v nově vzniklých ulicích města. V mnoha případech by mimo svých základních funkcí posloužila i k zakrytí kontrastů užitých vizuálních stylů nových domů. Parky by se rušit určitě neměly, naopak by bylo vhodné další zřizovat.

    1. Měly by se zřídit všude, kde je poblíž velká koncentrace bydlení.
     Kdo chce, ten si poradí. Kdo nechce, ten si výmluvu že to nejde vždy vymyslí…

 2. V parku za poštou nejsou ani lavičky, Když jdu kolem tak tam nikdo nesedává. Možná by to chtělo nějakej bufet jako je na stromovce, to přitáhne lidi

  1. Ale vždyt tam „nějakej bufet“ je. Večerka U Toma. Mají chlazené, točené i něco na zub. Otevřeno podle počasí a zájmu. A pár kroků je pro kebab, ti pokrývají víkendově noční provoz.

   Lavičky tam nejsou, protože na nich sedali lidi. Tam už je vlastně zrevitalizováno 😀

 3. Hlavně nic nikomu neprodávat.. Držet v rukou města.

  Všichni vidíme jak dopadlo staré autobusové nádraží, které investor zdemoloval a nikde nic nového nepostavil. Ano, nebyl to pozemek města, ale aspoň vidíme, že spěch na odprodej parkoviště týden před komunálními volbami 2018 byl nesmyslný a vlastně za čtyři roky nic nevyrostlo.. Neudělejme už v budoucnu podobnou chybu.

     1. A nadměrnost je v tomto případě přesně co? Je to nějak empiricky dané?

     2. Hořkost piva se samozřejmě měří, proč myslíte že existuje Budvar 33?
      Číslo 33 udává jeho hořkost.

 4. Hlavně neprodávat!
  Bývalé jesle a část parku u křižovatky Lnářská x Hálkova už „dostal“ Dočkal.
  Jak by se teď jesle hodily, přinejmenším by se nemusela stavět nová školka.

  1. Nová školka se nemusí stavět, stačí předělat Husovku na školku a máte super školku v centru města a náplň pro prázdný objekt, který nemá v dnešní době žádný plnohodnotný využití.
   Bohužel to neprojde, jelikož to vymyslela opozice a to je konečná.
   Nota bene, vlak je rozjetý a součástky “promazaný” tak vznikne školka v Hradský a město utratí 50 mil navíc, koho to trápí, jsme měst pro byznys né?

   1. Ač nejsme příznivcem opozice, tohle taky nechápu a popravdě to bylo to první, co mne napadlo – proč nová školka, když je tu Husovka? Na výstavbě školek je vůbec úsměvná jedna věc – od momentu definice potřeby stavět do samotného otevření uplyne taková doba, ze když se školka konečně otevírá, pipulavni křivka je úplně jiná a nejsou do ní děti…😁

    1. Uz jsem to psal nekde drive. Skolka se buduje primarne tam, kde ma logickou spadovou oblast. Zatimco v pripade Husovky by byly dve skolky vedle sebe, okoli Podhradu, Panskeho vrchu apod. nema nic a to v prubehu poslednich let pribylo pomerne dost bytovych jednotek. Za mne lokalita spadove ok, vcetne toho bonusu, ze lidi dojdou z okoli pesky, opet narozdil od Husovky. Jinak napad opozice na zrizeni bytu v puvodni skole zni dobre pouze do te doby, nez si zjistite, jak je budova orientovana a jakou ma dispozici. Frrrr

     1. frrrr: Spádovost je nesmysl, výmluva a neznalost situace. 90 % dětí do školky vozí uspěchané a často dost nebezpečné maminy, které jedou a parkují zákaz nezákaz.

     2. Aha. takže Vaší logikou – „nebezpečné“ maminy si tedy raději zdvojnásobíte v centru města, než na jeho okraji. Super.

      frrrr

   2. Představa školky v areálu Husovy je utopická a zoufalá myšlenka. Prostory jsou jak ratejny, vysoké stropy, bariérový přístup po X schodech. Takhle se už školky nedělají. A náklady na rekonstrukci budovy Husovky na školku budou možná vyšší než nově postavená budova.

    Přiznejme si, že nové reálné využití této barabizny je docela oříškem pro všechna budoucí zastupitelstva.

    1. Takhle se uz školky nedělají…. Super. Tak nebudeme šetřit, ale stavět moderně. Za 5 let zborit, protože trendu už to neodpovídá a dame novou? To bude rito pro architekta urbanistu, ampo získání dvaadvaceti mandátů bude stavět samé superdómy.
     Frrr – sorry, ale všude damy dojedou autíčkem, argument o spadovych oblastech je takový…. rozmazlenecký? Chodil jsem do skolky/ školy přes celé město a taky jsem to přežil.

     1. Nejde o zboření za pět let, ale současná podoba Husovky není vhodná na školku. Budovy školek se dnes staví nejvíce jako přízemní objekty, pokud možno i se zahradou. Z Husovky školku je demagogie. A nebo za těžké náklady po rozsáhlé rekonstrukci, bratru za 89mega.

     2. před časem se uvažovalo s nástavbou školky na Smetance

     3. Ne. Argument o spádovosti/ docházkové vzdálenosti je realita života.

      frrrr

     4. Sorry Frantisku ale souhlas s oponentem. Takhle uz se skoly/skolky nedelaji. Nema smysl Husovku predelavat. To je lepsi postavit novou skolu. Moc pater, moc schodu, zbytecne naddimenzovane (vysoke stropy, spatne steny), zadna zahrada

 5. Původní téma parky ve městě jaksi zaniká. Parky jsou hezká věc,ale v době bezdomovců a feťáků naprosto k ničemu. Půjdete do parku, kde na lavičce chrape špinavý a ožralý bezdomovec. Já teda ne. Investice do parků jsou vyhozené peníze(viz Stromovka). Každý den tam najdete tyto nepřizpůsobivé. S malými dětmi bych tam teda nešla. Lavičky za poštou byly právě z těchto důvodů odstraněny. Park i nadále slouží jako WC. Škoda každé koruny, když není v našich silách si tato místa ohlídat.

   1. Jestli víte jak řešit problém sdružování bezdomovců v parcích ta to je na Nobelovu cenu. Neexistuje řešení v době, kdy je prostě svoboda a tyhle existence do práce nikdo nedostane, nepůjdou ani zametat a když tak dva dny možná a utečou.

    Kdo by z nich chtěl opustit tento styl života, možnosti jistě má, pomoc nabídne i sociální odbor ve městě.. Je to o tom chtít se zvednout.

    1. Ono to spíš bylo myšleno jako „výkop“ k tématu městské policie, u kterého většinou tyto diskuze končí. Zkušenost z Jihlavy – MP pořádek nezaručí.
     Za mne již bylo vymyšleno – viz. např. Anglie – eliminovat křoví, oplotit, večer pod zámek a přidělit trvalého správce.

     frrrr

     1. v HU by to mozna mestska vyresila. Tech bezdomovcu a povalujicich se neni zas tak moc, aby se to za par mesicu nevycistilo. Otazkou ovsem je, co bude delat MP potom. Doted nikdo napr. nemusi resit spatne parkovani, pohodim auto, nakoupim, vypadnu. To v Jihlave nebo v HB neexistuje. Ja osobne jsem proti MP. Statni by to mela pri trose dobre vule a ochoty zvladnout.

     2. MP to nevyřeší, protože na se be musí vydělat. Z bezdomovce nic nekápne a je s tím mnoho papírů. V praze mají na park u vlakového nádraží hlídku co nedělá nic jinýho než vyhání bezďáky. Policie by to řešila jedině pokud by je vyvezla 15 pryč a oni by museli jít pěšky zpět. Pak by se třeba vrátili tam odkud se do Humpolce natáhli

     3. Městská policie je prospěšná pouze, když má kvalitní personální kádr. Přiznejme si, že v současné době, se nedaří sehnat kvalitní adepty na posty u státní policie, kde jsou daleko lepší platové a služební podmíny. Městská policie by ve složení pologramotných a nepohyblivých strážníků sloužila akorát k vybírání pokut za špatné parkování a další podobné činnosti, které problém s nepřizpůsobivímy jedinci neřeší. Kvalitní strážník budí respekt ale je přitom empatický, má fizickou a psychologickou průpravu, umí použít střelnou zbraň je inteligentní, mluvý plynně alespoň jedním cizím světovým jazykem, zná problematiku právních norem a zákonů, je znalec místních poměrů a umí se zorientovat v dané situaci……. Abyste mohli provozovat městskou policii, potřebujete obsadit alespoň 12 takovýchto lidí, Kde a jak chcete takové lidi najít a zaplatit?

    2. Nechci adorovat Hugo, ale bylo to právě toto opoziční sdružení, kdo navrhoval vyhlášku o zákazu pití alkoholu na veřejnosti. Začal bych malým krůčkem.
     Přidal bych Městskou policii.
     A pak bych bezďákům určil nějaké prostrnství našeho města, kde budou mít svůj klid. Nedá se vyhrát 10:0. Musíme i my občané udělat vstřícné gesto, ale kombinované s restrikcí.

     Bohužel, když Hugo navrhlo vyhlášku o popíjení na veřejnosti 16 zastupitelů bylo okamžitě proti.

     1. Je nějaký důvod aby město na svých pozemcích vůbec trpělo tyto lidi?
      Mají na to snad právo, když nejsou ochotni respektovat základní pravidla hygieny a chování na veřejnosti? Všichni jste viděli co dokážou udělat za bordel, močit i kálet před dětmi, velmi často totálně ožralí. MP to určitě nevyřeší. To ať jsou fakt všude ploty a tvrdá kontrola narušení pozemků.
      Uděláte drahý park pro děti, a ti dobytci ho zdevastují že se tam bojíte dítě pustit.

     2. No to bychom ale museli určit hranici, kdo je ještě přijatelně špinavý, opilý, co přesně jsou základní pravidla hygieny. A odsud je už krůček k tomu začít určovat, která matka řídí dostatečně dobře na to, aby mohla vozit děti do školy autem apod. Hranice despocie by byla docela blízko.

     3. Výborná logika. Takže vám přijde lepší chránit bezďáky než děti. Super. Zatleskejte si. A pozvěte kamaráda Putina, ať to tady chrání před nacismem matek.

     4. To je asi trochu nepochopení předchozího příspěvku, že? Já jen říkám, že abych mohl třídit dobré vs špatné (což mimochodem chcete vy), musím znát hranici.

     5. ……navrhuji každého kdo má pod kůží demonstrativně a bez soudu na místě zastřelit….. A pak jsem se vzbudil – fuj to byl ale ošklivej sen!

     6. proc restrikce. muzete vyrazit jako dobrovolnik a premlouvat je k jinemu zpusobu zivota. to bude zasluzna cinnost.

 6. ono neni tak slozite poznat kdo je kdo. Ten odpad spolecnosti ma stale stejne tvare, vytvari stale stejne skupinky a stale stejne skodi. Ale pokud neni zajem, vzdy se najdou duvody proc se ho nezbavit.

  1. Panečku, to je rétorika. Takových už tu pár v historii bylo, kteří dokázali přesvědčit celé národy, jak rozpoznat, kdo je kdo.

    1. nikdo nepise ze jsou skveli, demagogu. Jenom pisu, ze mluvime o lidech! Ohrnovat rypak apriory nad kazdym kdo mi nevoni neni dobry predpoklad pro politiku ani na mistni urovni. Potes koste jestli tohle bude met byt nase budouci politika. Prectete si neco o EQ!

     1. Když už jsme u demagogie, proč nám podsouváte, že váš předřečník má něco společného s humpoleckou opozicí.

      Jak víze, že ten pán se svým názorem nepadří do fan klubu současné koalice?

      Buďte korektní!

      Toto je humpolak, anonymní server, kde si každý pindá co chce.

      Oficiální názory a stanoviska lidí, co chtějí vést město nebo ho vedou, najdete na oficiálních výstupech, ne na Humpolaku.

      Pouze doměnky a jak víme myslet znamená h*vno vědět.

     2. sorry jako. Kde pisu cokoli o opozici a koalici – demagogu?

     3. pro BLB 10:38 Co to meleš za kraviny? Jaká politika? Já ti říkám, ať si ty lidi vezmeš domů, aby si viděl co jsou zač. Matky s dětma budou kvůli lidem jako ty všude jinde, než v parku s bezďákem. S politikou jdi někam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Divizním mančaftům generálky příliš nevyšly, z výhry se radoval pouze Humpolec

Po Bře 21 , 2022
Poslední herní testy měly o víkendu na programu fotbalové kluby působící v moravskoslezské divizi, ale rovněž i mančafty v krajských fotbalových soutěžích na Vysočině. Čtěte dále:   Rušení finančních úřadů nám oznámili e-mailem, tepou starostové Stanjuru
Fotbalistům Pelhřimova se v přípravě daří. Před týdnem zdolali Ždírec vysoko 5:0, v sobotu vyprovodili Humpolec 6:1.

You May Like

Témata