Už žádný čpavek ani každoroční repase. Humpolec má moderní zimní stadion

5

Humpolec dokončil modernizaci zimního stadionu. Šlo o jednu z nejrozsáhlejších rekonstrukcí v jeho historii. Hlavní část modernizace se týkala výměny zastaralé čpavkové chladicí technologie za modernější ekologickou. Původní chladicí technologie byla zastaralá a nevyhovovala současným trendům.

„Každý rok jsme museli stroje repasovat a obávali jsme se, jestli ještě vydrží. Od nového systému očekáváme ekonomičtější provoz a komfort při správě i údržbě. K tomu všemu se počítá i nová vzduchotechnika, která bude vzduch v hale odvlhčovat,“ vysvětlil Jiří Hynek, správce sportovišť z Technických služeb.

Humpolec dokončil nákladné práce na zimním stadionu. Na snímku je nová strojovna.

Město zimní stadion slavnostně otevře v pátek.

„S novým systémem chlazení bylo samozřejmě spojeno rozebrání původní ledové plochy a kompletní vybudování nového kluziště,“ sdělila mluvčí humpolecké radnice Aneta Slavíková.

Nové kluziště je o dva metry užší a lemují ho nové mantinely s vyššími ochrannými skly a sítěmi. Po úpravě je střídačka i trestné lavice nebo box pro časoměřiče, který je nyní zastřešený.

„Rekonstrukce vyšla celkem zhruba na 45 milionů korun, což z ní činí největší investici v našem městě pro letošní rok. Z té částky pokryje asi sedm milionů korun dotace, kterou se nám podařilo získat, a 22 milionů korun si město vypůjčilo s velmi výhodným úrokem,“ řekl místostarosta Humpolce Vlastimil Brukner (KDU-ČSL).

Humpolecký zimní stadion byl postaven jen jako otevřená ledová plocha na začátku 90. let. Nad ledovou plochou se pak bez větších úprav postavila hala, jejíž střecha v únoru 2006 pod náporem sněhu spadla. Nikdo se tehdy nezranil.

Podle závěrů vyšetřování chyběly v rozporu s projektovou dokumentací na střešní konstrukci vzpěry. Stavbyvedoucího potrestal okresní soud dvouletou podmínkou. Zastřešení z roku 2004 stálo více než 20 milionů korun. Po nehodě se radnici podařilo obnovit provoz stadionu během deseti měsíců. Technologie se ale ani tehdy neopravovala.

Pětiměsíční modernizace skončila na začátku srpna. Zimní stadion už mohli vyzkoušet dětští hokejisté z oddílu ledního hokeje TJ Jiskry Humpolec. Součástí pátečního slavnostního otevření bude například krasobruslařská exhibice či hokejové zápasy.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/zimni-stadion-led-brusle-hokej-investice-technologie-cpavek-rekonstrukce-humpolec-vysocina.A200825_567017_jihlava-zpravy_mv

Axl

5 thoughts on “Už žádný čpavek ani každoroční repase. Humpolec má moderní zimní stadion

  1. Asi nejdražší plechova bouda pod kterou je led na svete
    Myslim,ze by Pelhrimov,jako mesto rekordu,melo projevit zajem

  2. Jsem sice hlava derava, ale „zimak“ pamatuju v nezastresene podobe priblizne od pulky 80let. Stvbna na pocatku 90 let mi nejak nesedi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Modernizace dálnice u Mirošovic prozatím končí. Oprava směru do Prahy začne až na jaře

Út Zář 1 , 2020
Dopravní omezení na dálnici D1 budou od neděle o sedm kilometrů kratší. U Mirošovic již začne zimní přestávka – opravy ve směru na Brno jsou již hotové, ve směru na Prahu začnou až v příštím roce. Příští víkend ale kvůli odstraňování betonových svodidel a změnám značení bude v každém směru […]
Modernizace dálnice u Mirošovic prozatím konč

You May Like

Témata