Sestavení životopisu, ukázka pracovního pohovoru nebo třeba zlepšení orientace na trhu práce. To čeká na maminky v coworkingovém centru v Humpolci, které se chtějí po rodičovské dovolené vrátit zpět do práce a budou si ji teprve hledat.
Projekt Také chci pracovat je zaměřený na maminky a na osoby se zdravotním postižením. „Na základě našich zkušeností, jsme si uvědomily, jak těžké je vrátit se zpět do pracovního procesu po několika letech ‚izolace‘ s dětmi. Napadlo nás proto jim touto cestou hledání práce zpříjemnit a zjednodušit, protože samy jsme si tím po rodičovské dovolené prošly,“ vysvětlila Žaneta Halamíčková z coworkingového družstva.
Celý článek zde: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/aby-se-mamy-mohly-vratit-do-prace-v-humpolci-je-pripravi-na-pohovor-20210909.html

Tohle mě vždycky “pobaví”. Zaškolovat ženy na RD, jak sestavit CV a projít přes pohovor… K smíchu. Vždyť tyto ženy (převážná většina z nich) už CV sestavovaly a pohovory prošly. Neskutečné, že si tohle stále společnost neuvědomuje a s ženami po MD/RD se pořád zachází jak s jedinci po lobotomii…
Tyto ženy prošly pohovory, při nichž narážely na překážky typu “je to mladá ženská, ta bude mít brzo děti, tu radši nebrat”. Nakonec si práci dokázaly sehnat, mnohé si vybudovaly pevný post. Po létech mají ty děti, po kterých i společnost tak volá. A za 2-4 roky zase překážka. Tentokrát typu “je to ženská s malými dětmi, tu radši nebrat”. (Ještěže potenciální zaměstnavatelé takto neuvažují i o otcích malých dětí. Říkat si “to je chlap s malými dětmi”, může se jít rodina s malými dětmi tak akorát pást.) Školení nepotřebuje žena, která má vedle pracovních zkušeností i zkušenosti s vedením (řízením) domácnosti, zkušenosti s jednáním s jedinci, kteří se teprve učí komunikovat a teprve se začleňují do společnosti. Školení, a to intenzivní, potřebují zaměstnavatelé, potažmo celá společnost. Pro návrat žen po RD do pracovního procesu a pro šťastné fungování celé společnosti je potřeba vystoupit ze zajetých hlubokých kolejí, je potřeba změna myšlení. Obávám se však, že toho se hned tak nedočkáme.