Zdraží pivo, točené nejvíc. Dlouho šlo nahoru jen lahvové, nyní se zvýšení cen dotkne spíš výčepů

4

Tři roky neměnil cenu sudového piva ani menší výrobce Rodinný pivovar Bernard z Humpolce. Hospodám nyní zdraží i on.

Blíží se říjen a kromě žloutnoucího listí to každoročně znamená, že lídr trhu Plzeňský Prazdroj zdražuje pivo a přidávají se posléze i konkurenti. Letošek bude ale trochu jiný než minulé roky. Někteří konkurenti už nečekali a zdražili dřív, jiní ještě váhají. Jedno ale platí obecně: po delší době zdraží nejen lahvové, ale hlavně sudové. Tedy točené v hospodách.

Nemalá část gastro podniků pak zdraží hostům víc než o kolik zdražují pivovary. Hospodští využijí celkového zdražovacího trendu a vyšší cena jim poslouží k alespoň částečnému snížení pandemických ztrát.

Celý článek zde: https://www.lidovky.cz/relax/pivo-a-pivovary/zdrazi-pivo-tocene-nejvic-dlouho-slo-nahoru-jen-lahvove-nyni-se-zvyseni-cen-dotkne-spis-vycepu.A210907_124017_ln_domov_lros

Axl

4 thoughts on “Zdraží pivo, točené nejvíc. Dlouho šlo nahoru jen lahvové, nyní se zvýšení cen dotkne spíš výčepů

  1. Umělé zdražování všeho na každém kroku. Místo, aby po krizi hospody trochu na čas zlevnily a přitáhly klienty tak se zdražilo a nyní to bude zas.
    Takže do hospody nechodit, jediné řešení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Plísně a všude špína: podívejte se, v jakém prostředí dělali v Humpolci pizzu

Čt Zář 9 , 2021
Plísně v silně znečištěných chladicích zařízeních, výrazně zanedbaný úklid, nečistoty na stěnách, podlaze i stropě. Tyto i další hygienické prohřešky zjistila kontrola České zemědělské a potravinářské inspekce v humpolecké Pizzerii u Matěje. Inspektoři proto rozhodli o jejím uzavření.
Humpoleckou pizzerii inspektoři museli zavřít

You May Like

Témata