Na letošním Bernard Festu zahraje kubánská kapela

7

Termín Bernard Festu 2010 je tradiční – druhý srpnový víkend. Tentokrát vychází na 6. a 7.srpna. Pořadatelům se podařilo zajistit opět velice kvalitní skupiny, letos vůbec poprvé zprovozní dvě hudební scény.

Druhá hudební scéna bude otevřena cca 500 metrů od místa konání festivalu na Horním náměstí – ve Štočkově dvorku v areálu Tiskárny DAVID. Zde bude posluchačům nabídnuta komornější hudební alternativa, představí se zde pětice převážně regionálních kapel. Na rozdíl od dvoudenního programu na hlavní scéně bude ale program ve Štočkově dvoře pouze v sobotu.


Vstupné bude jednotné do obou areálů, a to 390,- Kč na oba dva dny. Mezi novinky patří i zavedení jednotné dvoudenní vstupenky, jejíž pomocí se návštěvníci festivalu samozřejmě dostanou na obě scény. Co zůstane nezměněno, je osvědčený prodej piva na žetony, zvýhodnění předprodejních vstupenek, velký ohňostroj a vloni zavedené stanové městečko na autokrosovém závodišti.


Prozatím byly osloveny skupiny Kryštof, Monkey Business, No Name, UDG, ale také zpěvák Miroslav Žbirka, jehož vystoupení patřilo k vrcholům minulého ročníku. Pořadatelům se podařilo dojednat kubánskou skupinu Son Caliente, která se může stát zajímavým osvěžením celého Bernard Festu.


Son caliente je skupina složená převážně z kubánských muzikantů. Vystupuje většinou v osmičlenném složení jako septeto. Repertoár tvoří převážně originální latinskoamerická hudba, salsa, bosa nova, samba, mambo, charanga, cha cha, rumba…
Hudební sdělení, které skupina Son caliente předává, je naprosto autentické a originální. Dynamika a energie je díky aranžérským úpravám a interpretaci velmi působivá, až strhující. Hlavní zpěvák skupiny, Pedro, je právem přezdíván jako James Brown de Cuba, jeho celkový projev a interpretace je zcela unikátní.
Nástrojové složení skupiny je tradiční, přesto působí nadčasově, a hudba, kterou Son caliente hraje, zní zcela současně a aktuálně, ačkoliv je i více než 70 let stará.
Důležité je, že hudební zážitek, kterým Son caliente prezentuje latinskoamerickou hudbu, nenechává diváky chladnými, bez ohledu na věk a národnost…


Více info: http://soncaliente.com/

myska

7 thoughts on “Na letošním Bernard Festu zahraje kubánská kapela

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program humpoleckého kina na měsíc KVĚTEN

Út Dub 27 , 2010
Na co se můžete těšit do kina? Například na nejočekávanější film roku 2010 režiséra Tima Burtona – Alenka v říši divů.

You May Like

Témata