Modernizace dálnice u Mirošovic prozatím končí. Oprava směru do Prahy začne až na jaře

Dopravní omezení na dálnici D1 budou od neděle o sedm kilometrů kratší. U Mirošovic již začne zimní přestávka – opravy ve směru na Brno jsou již hotové, ve směru na Prahu začnou až v příštím roce. Příští víkend ale kvůli odstraňování betonových svodidel a změnám značení bude v každém směru uzavřen jeden pruh. Potom už se ale bude pracovat pouze na mostě u Hvězdonic.

Nejtužší období na dálnici D1 končí. Do konce týdne skončí omezení mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi s výjimkou zúžení na mostě přes Sázavu. Bez omezení tak bude možné jezdit po necelých osmi kilometrech dálnice. Jde o první ukončení prací na D1 v letošní sezoně, úsek Mirošovice–Hvězdonice ale ještě hotový není. Po rekonstrukci je zatím směr na Brno, zatímco ve směru na Prahu se začne dálnice opravovat až příští rok na jaře.

Než bude lépe, musí však ještě být hůře – kvůli odstraňování stávajících omezení a změnám dopravního značení. Omezení postihne příští víkend, úpravy začnou v pátek večer a skončí v neděli. „V průběhu odstraňování mobilních svodidel bude režim jízdy na levé části dálnice 1+1 jízdní pruh,“ uvedla mluvčí stavební firmy Eurovia CS Iveta Štočková. Zúžení přetrvá až do listopadu na mostě u Hvězdonic, místo osmi kilometrů ale bude již jen kilometrové.

Modernizace dálnice D1 mezi středočeskými Mirošovicemi a Kývalkou na Brněnsku má podle opakovaných ujištění ministerstva dopravy i Ředitelství silnic a dálnic skončit v příštím roce. Letos se pracuje na 71 kilometrech dálnice, tedy téměř polovině celé části, které se modernizace týká. Po přerušení prací u Mirošovic zůstanou omezení na 64 kilometrech.

Letos by zcela měly skončit práce mezi Souticemi a Loktem, u Velkého Meziříčí a také v problematickém úseku Humpolec – Větrný Jeníkov – celkem 30 kilometrů. V příštím roce mají zhotovitelé odevzdat renovované úseky Mirošovice–Hvězdonice, Koberovice–Humpolec, Velký Beranov – Měřín a Devět křížů – Ostrovačice.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

HUMPOLECKÁ TŘICÍTKA 2020

Út Zář 1 , 2020
ČRS MO Humpolec a Město Humpolec zvou širokou veřejnost na rybářské závody dvojic  „HUMPOLECKÁ TŘICÍTKA 2020“
HUMPOLECKÁ TŘICÍTKA 2020

You May Like

Témata