V jihlavské MHD už funguje platba kartou. Celý nákup trvá asi sedm vteřin

Cestující v Jihlavě nyní mohou jízdenky kupovat pomocí platební karty. Validátor najdou na straně u řidiče. Podle ředitele Dopravního podniku města Jihlavy (DPMJ) nákup nezabere ani 10 vteřin.

Platební kartu můžeme užít ve všech trolejbusech i autobusech. „Na zařízení je nejprve potřeba zvolit symbol bankovní karty, který je v horním řádku uprostřed. Přednastavena je jízdenka na pět a více zastávek. Pokud cestující pojede pouze čtyři, na validátoru si to změní. Poté navolí svůj profil dítě nebo dospělý. Pokud jede více lidí, stačí na ikonku zmáčknout víckrát. Zároveň tam nechybí ani možnost navolit psa nebo velké zavazadlo,“ popsal postup ředitel DPMJ Radim Rovner.

Nakonec cestující přiloží kartu a počká, až se na displeji objeví, že transakce proběhla. Hned nato dostane jízdenku. „Cestující žádáme, aby vyčkali, až se lístek vytiskne a až poté ho odebrali. Ve validátoru je totiž optické čidlo, které při vložení prstu do prostoru krytého průhledným plastem před vytištěním jízdenky tisku zabrání. Celý proces nákupu trvá asi sedm vteřin,“ upozornil ředitel dopravního podniku.

V jihlavské MHD už funguje platba kartou. Celý nákup trvá asi sedm vteřin
V jihlavské MHD už funguje platba kartou. Celý nákup trvá asi sedm vteřin

O šest korun levnější 

Platební karta přináší cestujícím slevu, protože jízdenka zaplacená ve vozech MHD kartou je o šest korun levnější, než když by si ji cestující koupil přímo u řidiče. „Kartou lze nově jednotlivé lístky na MHD zaplatit i ve všech pěti modrých kioscích,“ doplnila mluvčí Jihlavy Aneta Hrdličková.

Vylepšení se dočkají také ti, kteří využijí služby předprodeje na Masarykově náměstí. Od konce června tam totiž pracovníci využívají novou verzi odbavovacího systému a došlo tam i k výměně počítačů, takže obsluha cestujících by měla být rychlejší.  „Co se týká e-shopu, máme zakoupený model a ostré testování přijde na řadu v srpnu. Bohužel spolupráce s dodavatelem je složitá a věci nepostupují dopředu podle našich představ,“ uvedl Radim Rovner.

Několikaměsíční zdržení 

Výše popsaná novinka, tedy zakoupení jízdenek platební kartou, byla původně plánovaná už na konec loňského roku. Kvůli problémům s dodavatelem se však lhůta výrazně protáhla.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na jednu vstupenku na dvě akce v Humpolci

St Čvc 20 , 2022
Na úterý 19. a na středu 20. připravili v Humpolci dvě upírské akce, první se odehraje na Malé scéně Mikáda a druhá pak na hradě Orlíku.
Na jednu vstupenku na dvě akce v Humpolci

You May Like

Témata