Podle veterinářů Váňa zvířata v kletečenském zookoutku netýrá

2

auza „zvířecího táty“ Ladislava Váni z Kletečné vzbudila vlnu solidarity. Lidé si přečetli, že ho jeho bývalí pomocníci podle jeho slov okradli, a tak mu nosí věci i peníze.


Ladislav Váňa, majitel zookoutku v Kletečné, svá zvířata netýrá. Jak sám řekl, potvrdila mu to kontrola z krajské veterinární správy. „Odborníci si u mě všechno prohlédli a dali mi potvrzení, že mám vše v pořádku," uvedl Váňa, na kterého, jak už Deník informoval, podali trestní oznámení za týrání zvířat jeho bývalí pomocníci, Dominik a Daniela Koučtí.
Koučtí stojí za svým
Ty naopak Váňa podezřívá z krádeže 40 tisíc korun, které měl podle svých slov určené na péči o zvířata. Podle pelhřimovské policejní mluvčí Hany Kotkové ale zatím případ není objasněn. „Údajné pachatele, které Ladislav Váňa označil, jsme vyslechli a zatím jsme je neshledali vinnými. Věcí se ale nadále zabýváme," sdělila Kotková.
Dominik a Daniela Koučtí si  stojí za tím, že peníze nevzali a dále trvají na tom, že zvířata v kletečenském zookoutku jsou zanedbávaná a není o ně dostatečně postaráno.  „S manželkou jsme byli přímo na místě a viděli jsme, jak nehezky pan Váňa se zvířaty zachází," pronesl Dominik Koucký.
Ladislav Váňa ale jejich tvrzení bere jako urážku své osoby a podal na manžele trestní oznámení za pomluvu.
Volali z celého Česka
Článek Deníku o rozruchu v zookoutku vyvolal značný ohlas. Do redakce volali čtenáři nejen z Pelhřimovska, kteří projevili zájem „zvířecímu tátovi" údajnou škodu způsobenou zloději nahradit.
Ozvala se i invalidní důchodkyně Jaroslava Jindrová z Plzně. I když sama nemá peněz nazbyt, ráda by Váňovi přispěla. „Příběh pana Váni a jeho zvířat sleduji už delší dobu a nevěřím, že své svěřence týrá," řekla Jindrová.
„Když jsem se dozvěděla, že mu někdo ukradl tolik peněz, rozhodla jsem se, že mu pomůžu, byť ta částka bude jenom malá," dodala .
Podat pomocnou ruku Váňovi chce i firma z Krkonoš, která obchoduje s chovatelskýmipotřebami.
„Rádi bychom panu Váňovi věnovali nejen peníze, ale i něco z našeho sortimentu," nastínil jednatelfirmy Pavel Žďárský.
A nejsou jediní, kdo chtějí udělat dobrý skutek. Případ vzbudil vlnu solidarity. Od minulé soboty si v kletečenském zookoutku podávají dveře lidé, kteří Váňovi nosí peníze i věci pro zvířata.
„Chtěl bych všem dobrodincům strašně moc poděkovat. Bez jejich pomoci bych se  teď neobešel," přiznal Váňa.
Obyvatelé Kletečné se nechtěli k celé věci vyjadřovat. Buď k tomu prý nemají co říct nebo je jim to jedno.
„S chovem moc nesouhlasím, nezdají se mi podmínky vhodné pro chov zvířat a nemám v pana Váňu důvěru," uvedla žena z Kletečné, která si nepřála být jmenována.

Autor: Nela Kyselová – Pelhřimovský Deník – http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/vana_netyra_kletecna_pe13.html

Ladislav Váňa z jedním ze svých zvířecích svěřenců.

Ladislav Váňa z jedním ze svých zvířecích svěřenců. Autor: Michal Vítů

Axl

2 thoughts on “Podle veterinářů Váňa zvířata v kletečenském zookoutku netýrá

  1. Nechci hodnotit kde je pravda, ale ukazuje to, jak společnost ovlivňuje televize Nova. Stačí se s dojemným příběhem dostat do hlavních zpráv a úspěch je zaručen. Lidé, kteří znají pana Váňu jen z televize mu posílají peníze a přivážejí dary, zatímco lidé z okolí k tomu nemají co říct…….. Pěkný den přeje Pavel Koubek

    1. No prostě tam je totální bordel a jednoznačně dle zákona a předpisů vše není, byť se asi nejedná přímo o týrání. Normálně by to veterináři a životní prostředí a další řešili, ale tady si s tím najednou nikdo neví rady a nechce do toho jít. Kdyby to byla podnikající firma, která má prachy, tak už by pokuty a nařízení lítaly, ale tento pán nemá ani vindru a vše by muselo hradit ve finále Město Humpolec, tak se to radši nechá vyhnít – bohužel nejenom obrazně. Ale stejně to jednou my všichni zaplatíme a čím déle budou úřady tu agonii prodlužovat, tím to bude dražší !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

BERNARD má rekordní výstav, průměr dne překonal o dva a půl násobek

Út Čvc 10 , 2012
Rodinný pivovar BERNARD překonal za první pololetí stotisícovou hranici prodaného nepasterizovaného piva BERNARD.

You May Like

Témata