Chovatel Váňa s útulkem v Kletečné končí. Nechá si jen šelmy

7

Konec. Majitel zookoutku v Kletečné u Humpolce Ladislav Váňa se rozhodl, že razantně omezí počet zvířat, jichž v bývalém kravíně choval až 1 700. Věnovat se chce už jen šelmám.

Za Váňovým rozhodnutím jsou častá udání a stížnosti na jeho osobu a v neposlední řadě i série travičských útoků, naschválů s úmyslným vypouštěním zvířat z ohrad a hlavně pokut, jejichž výše se za dobu sedmiletého fungování jeho statku vyšplhala na více než 150 tisíc korun. Jen za poslední dvě má Váňa zaplatit bezmála 40 tisíc.

Sedmačtyřicetiletý chovatel, jehož usedlost řada lidí využívá jako útulek pro psy a další ohrožená zvířata, se proto rozhodl, že skončí. Věnovat se chce v budoucnu už pouze šelmám. První dvě si přitom pořídil před nedávnem. Roční lví páreček, samečka Kinga a lvici Elsu, si se synem přivezli z cirkusu.

Hysterie kolem lvů je absurdní, tvrdí milovník zvířat z Kletečné na Pelhřimovsku. Právě šelmy ve Váňově chovu ale vyvolaly hlavně mezi obyvateli z okolí pozdvižení.

Někteří obyvatelé Kletečné mají obavy o svou bezpečnost v případě, že by se zvířata z výběhu dostala na svobodu.

Váňa, který vybudoval nový "pavilon šelem" hned u vstupu do svého zvířecího království, to ale považuje za absurdní, stejně jako řadu nekončících útoků na jeho osobu.

zdroj a více na:

http://jihlava.idnes.cz/chovatel-vana-s-utulkem-chce-skoncit-necha-si-jen-selmy-p1l-/jihlava-zpravy.aspx?c=A140807_2088657_jihlava-zpravy_mkk

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Na Křemešníku je pouť, hasiči v Humpolci slaví

Petr

7 thoughts on “Chovatel Váňa s útulkem v Kletečné končí. Nechá si jen šelmy

 1. Pan Váňa má jednoznačně můj obdiv za to, že se v takových podmínkách dokáže postarat o tolik zvířat. Pořídit si ale ve chvíli, kdy má tolik zvířat, málo místa a o penězích nemluvě páreček lvů, tak to moc nechápu. Konci zookoutku nevěřím. On totiž končí dvakrát až třikrát ročně a ve chvíli, kdy lidi navezou krmení a peníze se jede dál a pořizují se další a další zvířata a nejedná se jen o ty, která pomoc pana Váni potřebují, ale i ta, která prostě pan Váňa chce (např. případ lvů). Pěkný den přeje Pavel Koubek

  1. Práce se zvířaty je náročná a jistě záslužná.Přesto si myslím, že lvi do této části města nepatří.A Kletečná je místní částí města.Pokud bude chovat býložravce nic proti,ale masožravé šelmy spořádají za den daleko více než býložravci. A lva granulemi nenakrmíš.

  2. A co udělá pan Váňa s tou,,havětí,,až skončí?Nebo to bude předhazovat těm šelmám.?Toto je přesně ten okamžik, co bude dál a hlavně co bude s těmi zvířaty.Nejsem si celkem jist,že žijou v ideálních podmínkách a jaké zařízení by se jich ujalo.Miruna

   1. Stejně jako když ukončí činnost jiná stanice pro divoká zvířata, nebo útulek pro domácí zvířata – rozeberou si je podle volných míst ostaní zařízení z celé republiky, která se o ně postarají. Pavel Koubek

    1. 🙂

     Dospělý lev spořádá 8-10 kg masa a to prosím čisté svaloviny.

     Pokud bude každý víkend grilování a řádné krmení šelem, bude do konce roku rozebráno.

     1. Pokud to pan Váňa náhodou zapíchne ze dne na den / třeba ze zdravotních důvodů /, tak městu Humpolec nebude stačit mega na to, aby útulek zlikvidovalo dle zákonů. A pak možná další statisíce na řádné zabezpečení lvů….. Je to časovaná bomba pro město, neboť se zookoutek nachází v katastru Humpolce a je veden zcela amatérsky a nepodnikatelsky – pan Váňa to má pouze jako koníčka. A to vše z daní občanů ! Takže můj obdiv nemá. Naopak mne jeho činnost zneklidňuje – a ti lvi obzvlášť. Nechtěl bych bydlet v Kletečné a okolí. P.

     2. Myslím, že to je opravdu velmi vážné téma, kterému by se nové vedení radnice též mělo věnovat a nenechávat to být, až z toho bude opravdu velký a drahý problém. Ono totiž jde opravdu o zdraví a životy občanů nejen Kletečné, ale i Humpolce a dalších obcí. Ono totiž pro uprchlého dospělého lva těch pár kilometrů není vůbec žádný problém. A hlavně když má hlad a hledá kořist pro nasycení…… To co je vydáváno v zookoutku za bytelnou klec totiž dospělý lev rozbije i nakrmený, natož hladový…. Moc by mne zajímalo, který odborník to tam schválil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hasiči v prvním pololetí častěji zasahovali u požárů, naopak pokles byl zaznamen

Pá Srp 8 , 2014
Hasiči na Vysočině řešili v průběhu prvního pololetí letošního roku 3200 událostí, což je o 434 událostí méně, než ve stejném období roku 2013. Klesl počet výjezdů k dopravním nehodám, naopak narostl počet zásahů u požárů. Čtěte dále:   Nová silnice z Humpolce na Brod uleví Věži a Skále

You May Like

Témata