Výstup z jednání Krajské epidemiologické komise

Dnes krátce před polednem zasedla aktuálně Krajská epidemiologická komise Kraje Vysočina.

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek i ostatní členové komise byli informováni o aktuálním počtu odebraných vzorků, kterých je na Vysočině k dnešnímu poledni 28. Nemocnice Jihlava je v případě nutnosti připravena na pokyn centrálních orgánů zahájit vyhodnocení odebraných vzorků. Epidemiologickou situaci v kraji bude vedení Kraje Vysočina dále monitorovat, vyhodnocovat a přijímat v rámci svých kompetencí preventivní opatření.

Krajská hygienická stanice Kraje Vysočina informovala členy o aktuálním počtu lidí v karanténě, číslo se k dnešnímu dni zastavilo na sedmi desítkách osob. Toto číslo se bude aktualizovat ke každému pátku příslušného týdne.

Pět krajských nemocnic na Vysočině nyní disponuje více než osmi desítkami infekčními lůžky, 53 dalších počet lůžek jsou krajské nemocnice připraveny vyčlenit v řádech hodin. Budou primárně a přednostně určeny pro nakažené s těžkým průběhem nebo zásadními zdravotními komplikacemi. V regionu je k dispozici více než 100 připravených plicních ventilací. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes informoval o rozhodnutí vedení kraje nakoupit až 10 tisíc kusů respirátorů  typu FFP2, které budou sloužit především jako záložní rezerva Krajské záchranné službě Kraje Vysočina, nemocnicím a sociálním službám. Nemocnice musí v následujících dnech zvýšit frekvenci hygienických opatření veřejných prostor a navýší současné zásoby medicinských plynů.

V současné době využívá Krajská hygienická stanice Kraje Vysočina jednu výjezdní odběrovou sanitu Zdravotní záchranné služby Kraje Vysočina. Ta je v rozsahu Kraje Vysočina schopna v maximálním vytížení zajistit až deset odběrů denně. V případě nutnosti je ZZS připravena poskytnout pro odběry ještě jeden výjezdový tým. Zatím nebylo k tomuto kroku nutno přistoupit.

 

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek apeluje na spoluobčany, aby odložili veškeré zahraniční cesty a chovali se i nadále stejně odpovědně a předvídavě, především je nezbytně nutné důsledně dodržovat karanténu při návratu z rizikových oblastí, jejichž seznam se stále rozšiřuje. Jedině omezením možnosti přenosu mezi obyvateli je reálné dalšímu rozvoji epidemie čelit. Hejtman Vysočiny upozorňuje, že veškerá přijatá opatření mají vést ke zmírnění vlny nákazy a k jejímu rozložení v čase.

 

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nakaženým na Vysočině je montér.

Čt Bře 12 , 2020
Vrátil se z Itálie a vystrašil sousedy.

You May Like

Témata