Dům sv. Antonína patří k nejlepším sociálním zařízením na Vysočině

Dům svatého Antonína prošel náročnou inspekcí poskytovatelů sociálních služeb. Je tak druhým pobytovým zařízením na Vysočině, které splnilo v letošním roce všechny předepsané podmínky kvality.

 

„Zaměstnanci v čele s několika řádovými sestrami dbají na vysokou profesionální úroveň poskytované péče, ale hlavně udržují více jak sedmdesátiletou tradici poskytování sociálních služeb v Moravských Budějovicích. Boromejský duch, který je v Domě hmatatelný, je spojený se skvělou týmovou prací, vytváří příjemnou domácí atmosféru jak pro obyvatele tak pro samotné zaměstnance,“ hodnotí ředitel Ladislav Chloupek. Inspekce, která měla prověřit kvalitu poskytované péče, probíhala tři dny přímo v Domově. Výsledkem bylo získání bezmála 130 bodů ze 144 možných.

„Úroveň společnosti se pozná podle toho, jak se stará o staré lidi. Dům svatého Antonína je vzorovým příkladem, kde nabízejí zdravotnickou, sociální, ale také duchovní péči o člověka. V současné době mají lidé strach z toho být starými a raději o tom nemluví. Senioři jsou však součástí naší společnosti a nemůžeme před nimi zavírat oči,“ míní místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Kasal a zároveň tak vyjadřuje radost nad vynikajícími výsledky Domova.

Dům sv. Antonína je nestátní nezisková organizace, účelové zařízení církví. Inspekce hodnotila základní zaregistrovanou službu, a to domov pro seniory. Kromě této služby má Dům svatého Antonína zaregistrované ještě tři další služby: domov pro zdravotně postižené, odlehčovací služby a denní stacionář. Zřizovatelem Domova je Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, které se od počátku věnují potřebným lidem v nemocnicích a v zařízeních sociální péče po celé republice.

Eva Fruhwirtová

Tisková zpráva

Kontakt: Ing. Ladislav Chloupek, tel.: 568 423 705, domov@dsvamb.cz

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Westernový den ve Stonetownu

So Čvn 6 , 2009
Dovolte mi, abych Vás opět pozval dne 13.6.2009 od 12 hodin do našeho westernového městečka Stonetown. Nyní jsme pro Vás připravili novou akční divadelní hru V pravé poledne, pak starší, ale stále úspěšnou hru Zatracená mapa. Dále jsme připravili soutěže pro děti, westernovou show v novém a zábavném pojetí, atrakce […]

You May Like

Témata