Jihlava zdražila parkování, ostatní města ceny drží

3

Motoristé, kteří zajíždějí na jihlavská placená parkoviště, musí od září sáhnout hlouběji do peněženky. Zaplatí o třetinu až polovinu víc. Ostatní větší města na Vysočině drží ceny na stejné úrovni, někde už deset let.

Kde se dosud v krajském městě platilo za parkování pět korun, to dnes stojí jednou tolik. Další taxa se zvedla z 20 na 30 korun. „Zdražovala městská hromadná doprava (MHD) a můj názor je takový, že její cestující by na tom neměli být hůř a že by zvýšení cen mělo postihnout i motoristy. Výtěžek z vybraného parkovného by měl sloužit k podpoře MHD,“ vysvětlil Vladimír Hink, náměstek primátora pro dopravu. Ve zbývajících čtyřech okresních městech kraje platí řidiči za parkování nezměněné sumy.
Někde cena nestoupla od té doby, co se placené parkování na začátku devadesátých let zavedlo. „U nás jsou stále stejné sazby,“ potvrdil Miloslav Dvořák z odboru komunálních služeb žďárského městského úřadu.
Peníze z parkovného jsou pro města vítaným příjmem. Například v Pelhřimově získali za loňský rok z poplatků asi 320 tisíc korun.
V Havlíčkově Brodě za loňský rok městští strážníci vybrali na parkovném celkem 1 769 538 korun, což činí téměř tři čtvrtiny jejich ročního příjmu.
Nejen z parkovného jsou však peníze od motoristů. Jenom v Třebíči za loňský rok vybrali na pokutách za špatné parkování necelých 300 tisíc korun.

Ceny za parkování

Havlíčkův Brod: 16 Kč/hod
Žďár nad Sázavou: 10 Kč/hod
Jihlava: 30 Kč/hod
Pelhřimov: první hodina 5 Kč, každá další 10 Kč
Třebíč: první hodina 10 Kč, každá další 20 Kč

Zdroj: MF-DNES Vysočina

Čtěte dále:   Zkuste objevovat krásy naší země s využitím veřejné dopravy

Axl

3 thoughts on “Jihlava zdražila parkování, ostatní města ceny drží

  1. Ale mají tam hodné policajty, v sobotu jsem v Jihlave na namesti dostala boticku a mela jsem to jen za 300 /a to jsem parkovala cely den!/. K tomu mi zdarma poradil, kde parkovat priste a vyvedl me z te jejich obludne pesi zony 🙂
    Petra Kr…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

The World Press Photo 2003

Po Zář 8 , 2003
Z Perpignonu ve Francii do Prahy (2. září – 23.říjen) a poté do Montrealu v Kanadě se přesunuje putovní výstava nejlepších světových, novinářských fotografií, která povětšinou mapuje nejdůležitější události v uplynulém roce ve světě. Čtěte dále:   Vydejte se na Vysočinu vlakem

You May Like

Témata