Novinky z Jihlavy – 2. –15. 7. 2024

Prázdniny startují v Jihlavě!

Vysočina fest I 4.–6. července I Amfiteátr letního kina Heulos

Prázdniny v Jihlavě odstartují největším multižánrovým festivalem na Vysočině 4. – 6. července.

Třídenní show plná zábavy pro celou rodinu se koná v Amfiteátru Jihlava. Festival tento rok slaví 10. výročí, takže se určitě je na co těšit. Na stánku #DoJihlavy můžete koupit i náš nový merch s ježkem. Návštěvníci mohou také soutěžit o 3 víkendové pobyty pro dva ve Ville Eden. Stačí u našeho stánku #DoJihlavy nebo s našimi hosteskami vyplnit letní jihlavský kvíz. Ten, kdo bude mít všechny odpovědi správně, si na našem kole štěstí vytočí odměnu a zároveň bude moci soutěžit o víkendový pobyt.

 

V pátek 12. července nezapomeňte v 19:00 na pravidelný Páteční koncert na náměstí a přijďte se zavlnit do latinských rytmů kapely Atarés.

 

Komentované prohlídky a procházky nabízí pestrou nabídku pro milovníky architektury i jihlavské historie. V červenci je doplní také Večerní prohlídky historického podzemí. V kalendáři si určitě zakroužkujte 12. -13. 7.
Firefighter Combat Challenge I 11.–13. července I Masarykovo náměstí

Soutěž pro nejtvrdší hasiče a hasičky míří opět na Masarykovo náměstí v Jihlavě. Od 11. do 13. července můžete fandit nadšencům hasičského sportu v kategoriích dorost a muži.

 

Vůně domácích koláčů, šťavnatá chuť ovoce a zeleniny od místních farmářů přiláká všechny gurmány a fajnšmekry, kteří dokážou ocenit kvalitu regionálních potravin do Parku Gustava Mahlera, kde se 13. července opět konají Farmářské trhy!

 

Kino na Heulose I 10. července – 22. srpna I Amfiteátr letního kina Heulos

Největší letní kino v celé České republice otevře 10. července monumentální sci-fi opus Duna: část druhá. Je pár věcí, u kterých byste neměli toto léto chybět, a mezi ně film Duna rozhodně patří.

 

Promenádní koncerty

Milovníkům dechové hudby bude 18. července hrát na Masarykově náměstí Rebelka.

 

#DoJihlavy za malířem místní historie.

17. dubna – 8. září 2024

Gustav Krum 1924–2024

Výstava ke 100. výročí narození akademického malíře, Dům Gustava Mahlera.

 

Pro děti je také 10. července 2024 | 10:00—12:00 připravena v Domě Gustava Mahlera

Prázdninová dílna pro rodiny s dětmi k výstavě Gustava Kruma.

 

Pojďte s námi oslavit narozeniny Gustava Mahlera!

Festival Mahler: Narozeninový koncert k připomínce výročí narození I 7. července |16:00 I Kaliště u Humpolce

Tradiční oslava a písňový recitál v rodném Mahlerově domě v podání německého basbarytonisty Franze Hawlaty, který přednese Sedm písní z poslední doby Gustava Mahlera za doprovodu klavíristy Róberta Pechance.

FestBus odjíždí v 15:00 od bývalého Hotelu Gustava Mahlera v Křížové ulici.

 

Děti také zveme v neděli 14.července na pohádkový parkán Matky Boží, kde se dozví od divadla Toy Machine, Jak slon dostal chobot.

 

Právě jste dočetli přehled toho NEJ kulturního dění v Jihlavě. Celý přehled najdete opět v našem kalendáři na www.dojihlavy.cz.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

PRVNÍ TÝDEN NA PLATFORMĚ

St Čvc 3 , 2024
Ve středu se můžete těšit na tradiční taškařici Slam poetry, která si v Humpolci pomalu a jistě buduje svou diváckou komunitu. Ve čtvrtek se vám představí Ty a My, první z humpoleckých kapel, která získala vaši přízeň a vystoupí tak na podiu Platformy

You May Like

Témata