Oprav silnic bude na Vysočině minimum, i tak způsobí dopravní kolaps

3

Ředitelství silnic a dálnic na Vysočině letos chystá jen dvě větší rekonstrukce silnic. Na víc zatím nejsou peníze. Na pelhřimovském dálničním přivaděči se čekají problémy, stejně jako v Brodě, kde zavřou most.

Pehumpolec.jpg

(Ilustrační snímek) | foto: Luděk Peřina, MF DNES

Během letošního roku by se měly kompletně opravovat silnice mezi Pelhřimovem a Humpolcem a most v havlíčkobrodské Dolní ulici. Podle sčítání dopravy jsou to jedny z nejvíce zatížených dopravních tepen v kraji, denně po každé projede až 13 tisíc aut.

"Rekonstrukce se dočkají všechny silniční stavby na trase včetně mostů. Celkem za zhruba 200 milionů," řekla o pelhřimovském dálničním přivaděči Marie Tesařová, ředitelka jihlavské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Největší kolaps v dějinách města

Práce začaly loni. A doprava kolabovala, v kolonách se čekalo i dvě hodiny. Letos by situace mohla být ještě horší. "Opatření budeme s ŘSD teprve projednávat," řekla policejní mluvčí Hana Kotková. Jak ale konstatovala, nejspíš budou provoz řídit semafory, v některých úsecích bude zřízen kyvadlový provoz jedním pruhem.

"Kolaps, který město čeká, bude ještě větší, než před třemi roky při opravě světelné křižovatky," varuje brodský radní Libor Honzárek, když mluví o opravě mostu. Ten se pro dopravu uzavře na půl roku. Termíny a objížďky ani tady přesně stanovené nebyly.

S dalším rokem potíží se budou muset vypořádat i řidiči v Telči. Ti se s uzavírkami potýkají už od loňska, letos bude následovat další úsek. "Projekt zahrnuje opravu silnice první třídy v celé zastavěné oblasti. Letos dokončujeme to, co ještě zbývá," přiblížila Tesařová. Práce by měly stát 35 milionů.

Na více staveb chybí peníze

Jenže tím výčet státních akcí končí. Na silnice prvních tříd stát víc neuvolnil. Letos se nezačne stavět ani jedna nová silniční stavba, zahájena nebude ani žádná velká rekonstrukce. "Bohužel. V rozpočtu jsou pouze věci, které se dostavují," přiznala Tesařová. ŘSD pro několik dalších akcí alespoň vyberou dodavatele.

O poznání větší šrumec letos čeká krajské silnice nižších tříd. V plánu jsou opravy a výstavby nových úseků za celkem 920 milionů korun. "Je to srovnatelný objem s předchozími dvěma roky," uvedla vedoucí krajského odboru dopravy Hana Strnadová.

Z největších krajských akcí půjde o dokončení rekonstrukce silnice z Jaroměřic nad Rokytnou přes Moravské Budějovice na Jemnici, pokračovat bude kompletní oprava silnice 602 z Pelhřimova přes Jihlavu, výstavba obchvatu Jamného na Žďársku nebo úsekem ze Zašovic do Okříšek silnice spojující Jihlavu a Třebíč.

Nově se začne budovat průtah Lukami nad Jihlavou, opravy se dočká ulice Slovanského bratrství v Pelhřimově směrem na Jihlavsku kolem nemocnice, sanovat se bude silnice z Vladislavi do Číměře na Třebíčsku.

Kraj počítá i s investicemi do silnic třetích tříd. Tam by mělo jít vesměs o opravy mostů, jako v případě Pošné na Pelhřimovsku a Chotěbudic na Třebíčsku, nebo pokládání nového koberce. Toho se řidiči dočkají například mezi Opatovicemi a Vlkanovem na Havlíčkobrodsku a mezi Lískem a Jimramovem na Žďársku.

Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/oprav-silnic-bude-na-vysocine-minimum-i-tak-zpusobi-dopravni-kolaps-114-/jihlava-zpravy.aspx?c=A120124_1721438_jihlava-zpravy_bor

Čtěte dále:   Zveme vás do Jihlavy - Velikonoce

Petr

3 thoughts on “Oprav silnic bude na Vysočině minimum, i tak způsobí dopravní kolaps

  1. No těbůh,to zas bude kolaps na přivaděči z PE do HU! A Cesta do HU potrva misto 20min 2 hod! Doufam,ze ICOM vymyslí náhradní trasu!

    1. Letos se bude kompletně opravoat loni částečně opravená silnice? Asi zmenim obor a pujdu do stavebnictvi …. to vubec nevypada spatne.

  2. Ahoj lidi. Jen pro info. Dnes projeto z Humpolce do Pelhřimova bez problémů. Zemědělci ne pelhřimovsku za zelenou naftu buď nestávkují, nebo stávkují jinde. Blokáda dopravy na této silnici se nekonala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dopravní nehoda u Pelhřimova

Čt Led 26 , 2012
Při výjezdu z Pelhřimova po Humpolecké silnici na hlavní silnici č. 34 na Humpolec se dnes ráno stala velice vážná nehoda. Od 08:20 je zde kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem ze všech tří směrů, řízený policií ČR. Předpokládá se že bude trvat do 09:20. Jsou zde 2 havarovaná vozidla – […]

You May Like

Témata