Hygienici zakázali koupání v Sedlici. Kvalita vody je horší i jinde na Vysočině

Zákaz koupání z důvodu přemnožení sinic vydali hygienici aktuálně ve vodní nádrži Sedlice na Pelhřimovsku. Sinice se ale přemnožily i v rybnících Ředkovec na Havlíčkobrodsku a Medlov na Žďársku. Horší kvalitu vodu hlásí hygiena i z Dalešické přehrady na Třebíčsku.

Krajská hygiena vydala zákaz koupání pro vodní nádrž Sedlice ve čtvrtek 23. srpna. „Voda v Sedlici neodpovídá hygienickým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví,“ upozornila mluvčí hygieniků na Vysočině Jana Böhmová. Zákaz koupání kvůli sinicím i nadále trvá pro rybník Kachlička na Havlíčkobrodsku. Voda nevhodná ke koupání je podle hygieniků stále ve vodní nádrži Trnávka.

Kvůli horkému počasí se ale zhoršila kvalita vody i na jiných místech Kraje Vysočina. „Jedná se o rybníky  Ředkovec a Medlov a také o Koněšínskou pláž na Dalešické přehradě. Tyto tři sledované koupací plochy jsou nově od tohoto týdne zařazené do třetího stupně, který odpovídá mírně zvýšené pravděpodobnosti vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci,“ doplnila informace mluvčí.

V Novém Městě na Moravě naopak došlo ke zlepšení situace. „Na přírodním koupališti v Novém Městě na Moravě množství sinic a chlorofylu-a od posledního měření pokleslo. Místo je hodnocené druhým stupněm a po koupání lidem doporučujeme osprchovat se,“ komentovala Böhmová.

Pokud mají lidé zájem sledovat kvalitu vody v koupacích plochách na Vysočině, mají možnost na webových stránkách hygieny. Vzorky odebírali hygienici na vodních plochách v kraji v pondělí 21. srpna, další vzorky odeberou 28. srpna. Hygiena kontroluje kvalitu vody v téměř dvacítce vodních ploch na Vysočině.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Letošní Platforma jde do finále

Po Srp 28 , 2023
Prázdninové léto i Letní Platforma Humpolec má svůj začátek a také svůj konec. V tomto týdnu se s letošní sezónou rozloučíme třeba středečním Divadlem Vosto5 nebo čtvrtečním dvojkoncertem kapel Beat Architects a Klagenfurt.

You May Like

Témata