Vraťme společně zdraví Vysočině!

KRAJ VYSOČINA: Výzva hejtmana a ředitelů nemocnic a složek IZS

Vážení spoluobčané Kraje Vysočina,

je zřejmé, že máme před sebou několik nejnáročnějších týdnů v novodobé historii celé České republiky. Oslovujeme Vás touto cestou ve chvíli, kdy v nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina zbývá několik málo posledních lůžek intenzivní péče pro COVID pozitivní pacienty ve vážném zdravotním stavu, standardní lůžka jsou naplněna na více jak 70 % veškerých kapacit. Nemocnice už odložily veškerou neakutní lékařskou péči a krajští záchranáři od letošního ledna hlásí více než 1 500 výjezdů v přímé souvislosti s nákazou COVID-19. Ještě na začátku února testování na Vysočině odhalilo denně v průměru tři stovky pozitivních osob, o čtyři týdny později statistická data atakují hranici téměř šesti stovek nově hlášených případů denně.

Vzhledem k velice nepříznivému vývoji epidemiologické situace v našem kraji se proto na Vás, občany, firmy, organizace, spolky, samosprávy měst a obcí obracíme s naléhavou prosbou: Přijměte, prosím, s plnou vážností skutečnost, že je nyní více než jindy potřeba bez výhrad respektovat všechna zavedená protiepidemická opatření. Nákaza COVID-19 a její současné agresivní mutace již ohrožují populaci všech věkových skupin. S rostoucími čísly pozitivně testovaných a následně dohledanými kontakty, u nichž je třeba nařídit povinnou karanténu, už nelze vyloučit personální dopad do složek integrovaného záchranného systému. Policisté a hasiči dosud čekají na proočkování, které by mělo i v jejich řadách zásadně zmírnit dopady pandemie. Opatření v podobě tzv. tvrdého lockdownu, včetně omezení pohybu osob, musí přinést výrazné snížení počtu kontaktů. Jedině tak lze účinně zamezit dalšímu nekontrolovanému šíření nebezpečné nákazy. Jde o krajní opatření, které ale přineslo i v sousedních zemích efekt.

Vedení Kraje Vysočina, ředitelé všech složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a management krajských nemocnic Kraje Vysočina naléhavě žádají všechny spoluobčany, aby svým odpovědným přístupem a dodržováním přísných pravidel přispěli k výraznému snížení rizika šíření nákazy a umožnili postupně stabilizovat situaci v krajských nemocnicích i dalších zdravotnických zařízeních. Není čas na zlehčování situace a rozhodně teď není žádným hrdinstvím porušovat pravidla a hledat cesty, jak se nastaveným opatřením vyhnout, či je jinak obcházet. Jde o odpovědnost každého z nás.

Čtěte dále:   Nová silnice z Humpolce na Brod uleví Věži a Skále

Děkujeme Vám za solidaritu, pochopení a ohleduplnost. Vraťme společně zdraví Vysočině!

  • Vítězslav Schrek, hejtman Kraje Vysočina
  • Vladislava Filová, ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina
  • Miloš Trojánek, ředitel Krajského ředitelství Policie kraje Vysočina
  • Jiří Němec, ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina
  • Lukáš Velev, ředitel Nemocnice Jihlava
  • David Rezničenko, ředitel Nemocnice Havlíčkův Brod
  • Věra Palečková, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě
  • Michal Kozár, ředitel Nemocnice Pelhřimov
  • Eva Tomášová, ředitelka Nemocnice Třebíč

 

zdroj: www.policie.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na modernizovaný úsek dálnice D1 Koberovice – Humpolec se vracejí práce

Čt Bře 4 , 2021
V pátek 5. března se vrátí práce na modernizovaný úsek dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem, konkrétně na jeho část mezi km 89, 400 až 91, 300. V místě bude přes víkend nejdříve instalováno dopravní opatření a v pondělí 8. března se rozeběhnou práce. Modernizaci D1, úseku 11 mezi exit […]
Modernizace dálnice u Mirošovic prozatím konč

You May Like

Témata