Trojice pachatelů se vloupala do dvou objektů v Jihlavě a Humpolci

1

Škodu ve výši téměř dvě stě tisíc korun způsobila trojice zlodějů, kteří se v noci na konci ledna vloupali do objektu v Jihlavě a v Humpolci. Na auto, se kterým jeli, umístili odcizené registrační značky. Policisté je ale krátce po činu vypátrali a zadrželi.

Pachatelům nevyšla snaha ujet, ani pokus zbavit se cestou věcí. Všichni tři zadržení muži byli obviněni ze spáchání trestných činů, dva z nich byli vzati do vazby. Obviněným hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

„Na začátku událostí bylo oznámení o vloupání, které policisté přijali v neděli 31. ledna před jednou hodinou v noci. Objekt v Žižkově ulici v Jihlavě totiž vykazoval známky násilného vniknutí. Na místo ihned vyjely policejní hlídky a rozjelo se okamžitě pátrání po pachateli. Policistům se na základě šetření a vytěžení záznamů z kamer podařilo v krátké době zjistit informace k popisu podezřelých mužů, registrační značce vozu i směru, kterým z města odjelo. Automobil směřoval na Pelhřimovsko. Policisté zjistili, že registrační značky patří k vozu majitele z Jihlavska a ihned situaci prověřili. Majitel sice měl vozidlo zaparkované v Polné na místě, kde ho nechal, značky na něm ale chyběly.
Kolem druhé hodiny v noci došlo k dalšímu vloupání do objektu v Humpolci. Na základě perfektní vzájemné spolupráce a koordinace nejenže policisté zjistili, že se jedná o shodné pachatele, ale byli jim velmi rychle na stopě. Podezřelé vozidlo vypátrali pelhřimovští policisté v lokalitě obce Bácovice, na pokyny k zastavení řidič nereagoval a pokusil se zvýšenou rychlostí ještě o újezd. Policisté automobil pronásledovali. Cestou osádka ujíždějícího auta vyhodila věci, ani to ale neuniklo pozornosti policistů. U Čakovic policejní hlídky auto přinutily zastavit a trojici důvodně podezřelou ze spáchání majetkové trestné činnosti policisté zadrželi,“ popsala události policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Podle jejích informací se jednalo o tři cizince, které policisté odvezli na oddělení policie a zadržení muži skončili v celách. U řidiče provedeným testem zjistili pozitivní hodnotu na amfetamin.
Kriminalisté zajistili věci, které muži vyhodili z vozu, jednalo se o předměty určené k páčení. Zajistili také odcizené peníze.

Jedno z míst vloupání, foto: Policie ČR

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání všech tří cizinců. „Muži ve věku od třiceti do pětatřiceti let byli obviněni z pokračujícího zločinu krádeže a přečinu poškození cizí věci, oba trestné činy spáchané ve spolupachatelství,“ dodal Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Cizinci mají bydliště v Praze. Jedná se o muže, kteří jsou vyšetřováni v souvislosti se spácháním majetkové trestné činnosti v jiných krajích.

Nástroj na vloupání,, foto: Policie ČR

„Všichni tři muži jsou obviněni z toho, že se v neděli po půlnoci po vypáčení dveří vloupali do kovových kontejnerů v Jihlavě a následně v Humpolci, kde odcizili finanční hotovost. Škodu za více než šedesát tisíc korun způsobili poškozením. Před krádežemi navíc téže noci ještě v Polné odcizili ze zaparkovaného vozidla registrační značky, přičemž automobil poškodili, které umístili na svoje vozidlo. Odcizené registrační značky policisté po dopadení trojice zajistili,“ doplnila Jana Kroutilová.
Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněných cizinců do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byli dva muži vzati do vazby a poté je policisté odvezli do věznice. Třetí obviněný muž je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až osm let,“ uzavřel Pavel Krčál

Axl

One thought on “Trojice pachatelů se vloupala do dvou objektů v Jihlavě a Humpolci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hokejová krajská liga ani letos nepozná vítěze

Po Úno 8 , 2021
Hokejisté na jihu Čech si mohou nechat zajít chuť na to, že se v dohledné době vrátí mezi mantinely a budou bojovat o body a titul v krajské lize. Vzhledem k nepříznivé epidemické situaci a přetrvávajícímu zákazu amatérských soutěží je nereálné, aby se sezona aspoň nějakým způsobem dohrála a jihočeský  hokejový svaz ji proto […]
Hokejisté na úvod vyhráli ve Vimperku

You May Like

Témata