Noc literatury ve středu v Humpolci

Současná literatura, netradiční místa: taková je Noc literatury, která v atraktivním prostředí přibližuje veřejnosti ukázky z nové tvorby evropských spisovatelů. Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC Praha (Asociace národních kulturních institutů zemí EU), zahraničními ambasádami v České republice a nakladatelstvím Labyrint. Ve středu 20. září zavítá také do Humpolce.

V Humpolci je Noc literatury už tradiční událostí. Poprvé se uskutečnila v roce 2016 o od té doby posluchači navštívili zajímavá místa, kde se mohli zaposlouchat do textů v podání nejrůznějších interpretů. Četlo se například ve Skanzenu Zichpil, v tolerančním kostele, v Rodinném pivovaru Bernard, v zóně pro umění 8smička, ve včelařském skanzenu, v obřadní síni městského úřadu, v zasedací místnosti obvodního oddělení Policie ČR nebo v prostorách sboru dobrovolných hasičů…

Letos zavítáme do Spolkového domu, pak se přemístíme do Hliníkária a vše vyvrcholí v Čítárně Knihovny Jiřiny Zábranové, kde je, kromě čtení a hovorech o literatuře, počítáno s občerstvením a sklenkou vína.
Tvorbou evropských autorů nás tentokrát provedou muži. Předčítání se ujmou Petr LisýZdeněk Augusta, hostem, který Noc literatury zahájí, je herec, moderátor a spisovatel Miroslav Hrabě.

Program Noci literatury v Humpolci
Středa 20. září 2023
17.30 Spolkový dům
18.15 Hliníkárium
19.00 Čítárna Knihovny Jiřiny Zábranové

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

PORADNA NA CESTÁCH

Čt Zář 21 , 2023
Další konzultační den je tady. Rádi byste se dozvěděli více v oblasti dávek nebo slev pro seniory a zdravotně znevýhodněné osoby?

You May Like

Témata