Nové infocentrum v Humpolci

Nové infocentrum otevře začátkem května. V pondělí, 23. února 2004 začaly rozsáhlé úpravy v budově kina, v přízemí, v místech, kde do současné doby byl v pronajatých prostorách jeden z humpoleckých barů. Od května letošního roku zde bude veřejnosti sloužit informační středisko.

(Původně publikováno na www.infohumpolec.cz)

Informační středisko v Humpolci vzniklo v roce 2000 jako součást příspěvkové organizace Města Humpolec (Městského kulturního a informačního střediska) a původně bylo v pronajatých prostorách na městské radnici na Horním náměstí. V důsledku reformy státní správy  bylo  infocentrum v září roku 2002 dočasně přestěhováno do provizorních prostor v budově muzea Dr. Aleše Hrdličky, kde za tímto účelem byla uvolněna studovna muzejní badatelské knihovny.
Po pečlivém zvažování a hledání nových, důstojných a již neměnných prostor pro informační středisko města Humpolec byla vybrána varianta umístění IC v budově kina na Havlíčkově náměstí v Humpolci. Do současné doby zde byl v pronájmu jeden z humpoleckých barů. Toto místo je pro infocentrum ideální z několika důvodů – přímý vstup z ulice, frekventované místo, dostatečně velké prostory a  bezbariérový přístup. Protože budova je majetkem města a ve správě MěKIS, odpadají zde náklady za pronájem prostor a hrozba dalšího stěhování IC, důležité je také sdružení kulturního i informačního střediska „pod jednou střechou“.
Věříme, že do nového informačního střediska si najdou cestu jak humpolečtí občané, tak i přijíždějící turisté, a že připravované rozšířené služby IC budou splňovat všechny jejich požadavky…

budova kina, budoucí sídlo infocentra


budova kina, v přízemí vstup do nového IC


 současný interiér, připravený k rekonstrukci


vstup do budoucího IC


v tomto prostoru plánujeme internetovou stanici pro veřejnost

Čtěte dále:   Humpolec počítá v příštích letech s velkými investicemi, i do čistírny

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pořadí Bernard cupu pozbývá překvapení

Út Úno 24 , 2004
Další ročník fotbalového Bernard Cupu patří minulosti. Včera se v 17.30 se v útrobách fotbalové restaurace přímo na stadiónu uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků s tím, že trofej pro vítěze čekala na domácí áčko, které si poradilo i v přímém souboji s celkově druhým Čejovem. Třetí skončila Stará Říše. Čtěte dále: […]

You May Like

Témata