Nové zajímavé stavby 1/3

Ohlédnutí za realizacemi a připravovanými stavbami v Humpolci a okolí, především v obdové 2000-2003. Všechny fotografie jsou ze začátku ledna 2004.

Hotýlek na plovárně
V roce 2002 byla zahájena výstavba veřejného koupaliště v Humpolci, investorem bylo Město Humpolec. Zároveň s koupalištěm byl rozestavěn hotel (soukromý investor), který na areál bezprostředně navazuje. Po kolaudaci koupaliště a se zahájením letní sezony v červnu 2002 byla výstavba „Hotýlku“ dočasně pozastavena a znovu se rozběhla naplno v roce 2003. První etapa výstavby hotelu byla dokončena a zkolaudována v září 2003.
Klient: soukromá osoba
Projekt: OK Plan Humpolec
Dodavatel: NASTAV Věž
Realizace: 03/2002 – 09/2003
Náklady: 9 miliónů Kč
Objekt navazuje na areál veřejného koupaliště v Humpolci. Výstavba objektu je uvažována ve dvou etapách. V první etapě byla vybudována restaurace se salonkem, kuchyň s veškerým zázemím, hotelová recepce a část hotelových pokojů s příslušným zázemím. Zároveň vznikalo parkoviště (45 míst) a zázemí koupaliště. V druhé etapě bude rozšířena hotelová část nad zázemím koupaliště. V konečném pojetí bude hotel obsahovat 19 pokojů. Pokojová část je tvořena samostatným – „levitujícím“ hranolem, který překrývá odlehčený parter.


Protect
Projekt: OK Plan Humpolec
V současné době probíhá v Humpolci v ulici Palackého oprava objektu pro firmu Protect. Bývalý Dítětův sirotčinec bude postupně rekonstuován, v konečné fázi v něm bude umístěno sídlo firmy Protect, byt majitele firmy, penzion a restaurace s kavárnou. Stavba je prováděna subdodavatelsky, koordinaci zajišťuje investor. Dokončení se předpokládá v průběhu roku 2004.


Administrativní objekt pro firmu MHA
Klient: MHA s.r.o.
Projekt: OK Plan Humpolec
Reprezentativní vstupní objekt do administrativní a skladovací budovy v Humpolci pro firmu, zabývající se prodejem kancelářských potřeb. Projekt je do značné míry omezen stísněnými poměry na pozemku, proto je zdůrazněna vertikální komunikace a veškeré konstrukce jsou transparentní. Vznikly dvě základní varianty, kvůli majetkoprávním vztahům je do konečné podoby zpracována varianta 2. Na jaře roku 2003 začala výstavba administrativních a skladovacích budov pro firmu MHA. Předpokládaný termín dokončení je na podzim 2003. Generálním dodavatelem je firma Status Humpolec (sklady, administrativa) a PSJ (vstupní reprezentativní objekt).


Servisní středisko lehké zemědělské techniky a sklad + výrobní hala II.
Klient: MAYO, s.r.o. Humpolec
Projekt: OK Plan Humpolec
Česká dynamická společnost, která se rozhodla pro stavbu svého sídla v nové průmyslové lokalitě v Jiřicích u dálnice D1. Návrh řeší halu, administrativní část a zpevněné komunikace. Celková koncepce hmot objektů je zvolená tak, aby přiznala jednoznačně svojí funkci. Dokončení stavby je plánováno na září 2003.
Projekt na výrobní halu II. od 09/ 2003 Irská společnost, která se rozhodla pro stavbu nové výrobní haly v průmyslové lokalitě v Jiřicích u dálnice D1. Návrh řeší halu, administrativní část a zpevněné komunikace. Celková hmota objektu vychází z navržené koncepce vzhledu a umístění hal na tomto pozemku. Dokončení stavby je plánováno na léto 2004


Přístavba skladů a mlýnice
Klient: Pěkný – Unimex s.r.o.
Projekt: 6/ 2002 – 01/ 2003 OK Plan Humpolec
Objekt bývalé mlékárny zakoupila firma zabývající se mletím a úpravou koření a marinád. Projekt je zajímavý především po stránce dispoziční provázanosti a technologické náročnosti, která silně ovlivnila projekty specialistů. Celková realizace byla rozdělena na několik nezávislých etap.


Bytový dům (12 bytových jednotek)
Klient: Město Humpolec
Projekt: OK Plan Humpolec
Bytový dům s 16 bytovými jednotkami v blízkosti centra Humpolce. Stavba byla provedena s maximálním ohledem na celkovou realizační cenu. Velký důraz v celkové koncepci byl věnován prosvětlení interiérů a balkonům. Každý byt má dva až tři výstupy do venkovního prostředí.
Dodavatel: 1. Humpolecká stavební
Realizace: 09/2000 – 06/2001
Náklady: 14 miliónů Kč


Správce webu

4 thoughts on “Nové zajímavé stavby 1/3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Test s blondýnkou!

So Úno 7 , 2004
Blondýnka se zúčastnila televizní show zaměřené na inteligenci. Možná výhra byla – 1.000.000 €. Moderátor jí položil následující otázky.

You May Like

Témata