Novinka v turistických mapách. Nová žlutá trasa na Pelhřimovsku nese jméno herečky, která si zahrála Babičku

Klub českých turistů (KČT) se na Vysočině stará o 3240 kilometrů pěších a lyžařských tras a o 2467 kilometrů cyklotras. I díky podpoře od Kraje Vysočina tak mohou vznikat nové trasy. Na obnovu turistického značení kraj ročně přispívá téměř půl milionem korun.

„Zmíním jednu novinku, která se v poslední době objevila v turistických mapách. Nově je do nich zakreslena žlutá trasa Veselá – Houserovka na Pelhřimovsku v délce šesti kilometrů, která je pojmenovaná po Jarmile Kurandové. Herečce původem z Vysočiny, která si zahrála třeba roli babičky ve stejnojmenném filmu,“ informoval po jednání Rady Kraje Vysočina hejtman Vítězslav Schrek.

Další novinkou na Vysočině je projekt Zdravé srdce. „Jde o kilometrový úsek cyklostezky na Humpolecku, kde si během rychlé chůze měříte čas i tepovou frekvenci a přes QR kód hodnoty vkládáte do aplikace. Ta data vyhodnotí a porovná je s fyzickou zdatností ostatních přihlášených,“ doplnil Roman Fabeš, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Parta 120 proškolených značkařů

KČT se v rámci Vysočiny stará o téměř šest tisíc kilometrů různých tras. Každoročně parta 120 proškolených značkařů obnoví zhruba 1/3 značek. „Mimo to, že jim vrátí sytou barvu ještě vymění poškozené, zničené a ztracené značky, narovná směrovníky a nahradí už nečitelné mapy. Kraj Vysočina od roku 2002 přispěl na obnovu turistického značení v regionu téměř sedmi miliony korun,“ vyčíslila na závěr mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Osm ocenění pro humpolecký pivovar z Londýna

Po Kvě 6 , 2024
Řezaný Jantarový ležák z Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci vyhrál svoji kategorii jedné z nejprestižnějších světových degustačních soutěží World Beer Awards 2021 v Londýně. Celkově získala piva z humpoleckého Rodinného pivovaru Bernard v Londýně osm ocenění.

You May Like

Témata