Pozvání ke studánkám a zapomenuté kapli

2

V článku naleznete pozvánku (včetně fotografií) na dvě prázdninové akce pořádané sdružením Zelené srdce. Jedná se o putování kolem studánek na Křemešníku 22. července 2009 a o první den pro zapomenutou kapli sv. Anny u Pelhřimova 26. července 2009.

Křemešnické studánky


V podvečer  22. července 2009 vás zve sdružení Zelené srdce na letní procházku kolem Křemešnických studánek.  „Navštívíme studánku U buku, Zázračnou studánku, Stříbrnou studánku a studánku U Ivanin a budeme si povídat o jejich historii, současnosti i minulosti, „přibližuje cestu průvodce Pavel Koubek.  Začátek je 19,00 hodin od kostela Nejsvětější Trojice na Křemešníku u Pelhřimova, kde bude k vidění výstava o studánkách a ke koupi kniha Krajem zapomenutých svědků. Každý z poutníků dostane malý dárek na památku. Křemešnické studánky se uskuteční v rámci Festivalu řemesel a vyznání na Greenway, který již sedmým rokem pořádá občanské sdružení Na dobrých cestách.


Den pro kapli sv. Anny u Pelhřimova


Nevíme to přesně, ale bude to skoro po půl století, kdy se poutníci  sejdou znovu u kaple sv. Anny u Pelhřimova. Občanské sdružení Zelené srdce spolu s Římskokatolickou farností Pelhřimov vás zvou na Den pro kapli sv. Anny u Pelhřimova, který se uskuteční na svátek sv. Anny 26. července 2009 od 14,00 hodin. Těšit se můžete na výstavu fotografií, povídání o minulosti, současnosti a doufejme i budoucnosti této zapomenuté památky, na duchovní slovo P. Jaromíra Stehlíka a  pozvání přijali  manželé Radovi, kteří  přijedou zahrát a zazpívat folkové písničky. „Budeme moc rádi, když naše pozvání přijmete i Vy a pomůžete nám kapli sv. Anny znovu probudit“ zve na akci Pavel Koubek. Tuto památku v současné době tvoří jen obvodové zdi a ještě před nedávnem byla ukryta v hustém křoví. Občanské sdružení Zelené srdce se chce pokusit o její záchranu a tímto setkáním chce ukázat v jakém stavu je. Ke kapli se dostanete polní cestou ze silnice Pelhřimov – Humpolec cca 200 m za městem.

    

Čtěte dále:   PŘEDRAŽENÁ BÍDA NA ČESKÝCH HORÁCH. JAK DLOUHO TO JEŠTĚ VYDRŽÍME?

myska

2 thoughts on “Pozvání ke studánkám a zapomenuté kapli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

BERNARD FEST - pivo v předprodeji za 15 Kč pro celý HUMPOLEC !

Po Čvc 13 , 2009
Rodinný pivovar BERNARD připravil pro vás, obyvatele Humpolce a blízkého okolí, od 7.7. do 6.8. 2009 akci na značkové prodejně BERNARD v Humpolci. Čtěte dále:   Tip na výlet: Zatopený lom v Horní Cerekvi

You May Like

Témata