O pivo Bernard je stále větší zájem

4

Přestože krize snížila produkci piva v Česku asi o desetinu, Rodinný pivovar Bernard se letos chystá na rekordní výstav 200 tisíc hektolitrů. V porovnání s loňským rokem to představuje asi osmiprocentní nárůst. Pro své příznivce má ale Bernard smutnou zprávu – od 1.ledna příštího roku chystá zdražení, stejně jako mnoho dalších pivovarů.

Bernard předpovídá letošní rekord na základě výsledků za první tři čtvrtletí letošního roku. Tržby se z loňských 245 milionů korun zvýšily na 274 milionů. Přesto ale pivovar pocítil na podzim pokles prodeje sudového piva, především desetistupňového, a to z toho důvodu, že lidé přestali chodit do restaurací. Na druhé straně však nastal nárůst prodeje piva v lahvích.


 


Podle mluvčího pivovaru Zdeňka Mikuláška ke zlepšení ročních výsledků přispělo zachování tradiční výroby piva, zvýšení obchodních aktivit i růst zájmu o nealkoholické druhy piva. Většinu svého nepasterizovaného piva prodá pivovar v Česku, 12 procent putuje za hranice, z toho nejčastěji na Slovensko. Nealkoholické pivo vyrábí Bernard od roku 2006 a postupně se vypracoval na čtvrtého největšího výrobce nealko piva v Česku.


Nadcházející Vánoce pro pivovar představují druhý vrchol sezony. Obvykle totiž prodej piva přes svátky stoupá oproti ostatním zimním měsícům o pětinu.


Z dobrého vývoje firmy budou mít profit i zaměstnanci. Vedení společnosti s předstihem oznámilo, že zachová zavedený systém vánočních odměn, bez ohledů na ekonomickou krizi.


Téměř všechny střední a velké české pivovary od 1. ledna pivo zdraží, čímž chtějí kompenzovat zvýšení DPH a spotřební daně. Zdražení již potvrdily kromě pivovaru Bernard také Prazdroj, Pernštejn, Černá Hora, Primátor, Nymburk, Svijany a Rohovec. Naopak nejmenší výrobci piva v ČR, například restaurační pivovary, většinou zdražení nechystají.


(Zdroj: http://aktualne.centrum.cz/ )


 


 

Čtěte dále:   Bernard vstupuje do nové sezony zlehka

myska

4 thoughts on “O pivo Bernard je stále větší zájem

 1. Pivovar ROHOVEC neexistuje, je to Rohozec. Což je pouze značka, jinak sídlí v Malém Rohozci.

  I když je zisk , zdražovat se bude. a tak je to u všeho.

  1. V clanku se nepise jakeho zisku pivovar dosahl, je tam pouze udaj o obratu – coz je dost podstatny rozdil.

   Jinak pokud se Vam nelibi, ze Bernard zdrazi, tak jej nepijte – neni snazsi cesty, jak jim rict, ze to se zdrazenim prehnali. Dostupnych znacek je na trhu spousta.

   Joe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Freezout pokerový turnaj + Ligový zápas v stolním fotbálku

Pá Pro 11 , 2009
Pátek a sobota večer – club LOCAL 410 Čtěte dále:   Bernardfest 2023

You May Like

Témata