Občane „braň se“!

5

Nevím jestli všichni četli tento článek v Radničních listech. Já ano a nelze jinak, než na něj reagovat. S lítostí musím konstatovat, že Městský úřad v Humpolci neví, jak zabezpečit pořádek v ulicích města. Ať už se jedná o článkem zmiňované majitele čtyřnohých miláčků, špatnou dopravní situaci nebo spoustu jiných věcí, kterými by se měl zabývat.


V tuto chvíli je i na „pejskařích“, aby se bránili. Jak udržovat čistotu na chodnících, když nikde nenajdou odpadkové koše s pytlíky na psí exkrementy, které jsou ve spoustě ostatních měst standartem? Jak se vlastně město stará o čištění chodníků od této psí nadílky? Například v Praze jsou v ulicích jednou za čas vidět lidé, kteří mají na zádech, na motorce nebo dokonce čtyřkolce speciální vysavač, kterým „bobky“ sbírají. Tady na nic podobného nenarazíte.

Myli by se bránit i ostatní občané. Proč? Kvůli špatné dopravní situaci, která má na svědomí, že je o strach projíždět Humpolcem v automobilu, přecházet přes ulici nebo posílat děti samotné do školy. Bohužel někteří bezohlední řidiči si již zvykli, že se ve městě dá kdekoliv beztrestně zaparkovat. V křižovatkách, které jsou díky tomu nepřehledné, na zákazech zastavení, na úzkých místech, kde potom ostatní stěží projedou. O kamionech nemluvě. Co teprve, když chcete přejít přes přechod pro chodce. V Humpolci jakoby přechody ani neexistovaly, stejně jako některá další pravidla silničního provozu.

Nezapomenu ani na jiné problémy. Od spousty lidí jsem slyšela věty jako: „Už jsem se zase nevyspal. Z té hospody byl slyšet řev jěště po půlnoci.“ Ale co rušení nočního klidu? Udělal s tím někdo něco? Koho v Humpolci zajímá potácející se parta šestnáctiletých výrostků, ze kterých táhne alkohol na dálku? Nikdo se nepozastaví nad tím, že by se jim to pivo, nebo něco jiného alkoholického nemělo prodat.

Čtěte dále:   Osm stovek diváků. Fotbalisté Humpolce jasně přehráli Speřice

Ze všeho nejvíc mne mrzí, že Městský úřad tvrdí, že nejsou páky na to, jak přimět lidi, aby dodržovali určitá pravidla. Protože oni jsou – nebo spíše ona je! A je na všechny tyto výše zmíněné problémy . Tou pákou je Městská policie, která dohlíží na dodržování veřejného pořádku, na dopravu, pomáhá při zajišťování kulturních akcí, hlídá přechody, když jdou děti ráno rozespalé do školy.

Čím více se pohybuji v Praze, tím více mne to utvrzuje v tom, že Městská policie v Humpolci chybí. Zvláště proto, že nemusí fungovat jen ve městě, ale i v okolních obcích, které se také mohou podílet na nákladech na její zbudování a provoz. Proč nejet třeba do Kejžlice zkontrolovat, jestli zábava probíhá vpořádku? Nebo do Čejova rozehnat hospodskou rvačku? Nebo prostě jen mít pořídek ve městě? Proč nemít Městskou policii stejně jako Jihlava, Havlíčkův Brod nebo Světlá nad Sázavou?

Axl

5 thoughts on “Občane „braň se“!

  1. Myslím, že Petra napsala poměrně zajímavý článek ze kterého je patrné, že zde opravdu asi žije. Se vším se dá souhlasit až na problematiku Městské policie.. Obávám se že zavedení Městké policie v Humpolci nepřinese vůbec nic. Ve velkých městech má městská policie spíše význam v tom, že doplňuje nedostatek míst klasických policejních složek.Řešením by bylo spíše posílení řad policie o další členy a především zvýšení jejich pravomocí. Mám u policie pár známých a vím, že pokud jim opilí mladící nadavají do č…..ů, nemůžou s tím podstatě dělat skoro nic. Skončí to většinou akorát domluvou. Nejvýše se to řeší jako přestupek, který samozřejmě opilí mladící nějak zvlášť nevnímají.Většinou se totiž jedná o partu mladíku, která je schopná bez větších problémů to pětikilo zaplatit. Když to vezmete tak pod vlivem alkoholu, pro nějakou srandu a pro větší počet lidí není blbá pětistovka skoro nic.

    1. Neřekl bych,že tento „nepostup“ je špatný.Vycházejme z toho,že těchto floutků není zase tolik.Pokud budou muset pětikilo solit častěji,chodit vysvětlovat na úřad (místo toho,aby obluzovali nějaké děvy či ukazovali kámošům jak sou tvrdý a free ) začne je to otravovat a buď je to přestane bavit (nebudou mít na kredit ) a nebo udělají něco „většího“ a pocítí pořádně rameno zákona.

      1. No těch mladíku tolik není. Ale dříve nebo později se zase některý objeví. Navíc většinou nebývají místní a tak se pak v cizím městě dobře vyvádí.Nemyslim si, že borci, kteří jsou pod vlivem alkoholu řeší, jestli půjdou další den na úřad. I když pochybuji, že by se s tim na úřadě vůbec někdo zabýval. Je potřeba ukázat lidem, že policie je schopná v takovýchto situacích zasáhnout. Většina lidí však tuší, jak je policie bezmocná, a tak je jim spíše pro smích. Pak to takhle vypadá.

        1. Pan Fiala z radnice nás vyzývá,abychom my jako občané se snažili něco dělat – s tím,že radnice se bude přestupky zabývat.Pokud jim přestupkáře dodá PČR,tím lépe ne? Souhlasím,že napoprvé a nebo napodruhé mu to „pod vlivem“ bude jedno,ale pokud se i v těchto případech bude na „ouřadě“ čekat,tak jak je obvyklé při jakémkoliv jiném úkonu tamtéž,tak z toho bude pěkně zpruzenej a snad nad tím začne trochu přemýšlet…Pokud se o to PČR ani nepokusí,pak ať se nediví,že její vážnost je tam,kde je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hypernova a Julius Meinl mají problémy. A co Billa?

Čt Zář 29 , 2005
V několika posledních dnech zjistila Česká potravinářská inspekce mnohé závady při prodeji potravin, a to zejména pak úmyslné klamání zákazníků týkající se doby trvanlivosti některých potravin a manipulace s masnými výrobky, které byly „oživovány“ , čímž docházelo k zamaskování jejich nepoužitelnosti. Je to ovšem problém pouze zmíněných řetězců v některých […]

You May Like

Témata