Občané České republiky mají povinnost účastnit se Sčítání lidu, domů a bytů 2021

Povinné sčítání lidu, domů a bytů startuje v celé České republice 27. března 2021.

Jak je dáno zákonem, týká se všech osob, které mají k rozhodnému okamžiku trvalý pobyt nebo přechodný pobyt nad devadesát dnů na území ČR. Účastnit se ho musí každý bez ohledu na místo skutečného pobytu, věk, svéprávnost a zdravotní stav. Za občany mladší 18 let, osoby omezené na svéprávnosti a podobně vyplňuje a odevzdává příslušný formulář jejich zákonný zástupce, opatrovník nebo osoba k tomu oprávněná. Sčítání se týká také cizinců přítomných v ČR v daný okamžik, s výjimkou diplomatů nebo cizinců s krátkodobým pobytem do devadesáti dnů.

O půlnoci z 26. na 27. března do 9. dubna 2021 má každý možnost vyplnit on-line formulář sčítání lidu, domů a bytů, a to na webu www.scitani.cz nebo v mobilní aplikaci. Kdo tak neučiní, má zákonnou povinnost vyplnit a odevzdat formulář listinný v termínu od 17. dubna do 11. května 2021. Jeho distribuci zajistí sčítací komisaři. Distribuce formulářů do domácností bude probíhat podobně, jako nyní probíhá doručování doporučených poštovních zásilek. Vzhledem k epidemiologické situaci nebudou sčítací komisaři, jako například v minulých letech, pomáhat s vyplňováním formulářů, nicméně v případě potřeby se občané mohou obrátit na infolinku 840 30 40 50. Vyplněné formuláře je možné odeslat v předtištěné obálce prostřednictvím schránek České pošty nebo je odevzdat na kontaktním místě České pošty (v Humpolci jde o pobočku na Havlíčkově náměstí 839, zájemci mohou využít i jinou pobočku v jiné obci).

 

Za realizaci Sčítání 2021 odpovídá Český statistický úřad. Více informací naleznete na webu www.scitani.cz, průvodní dokumenty jsou nasdíleny také v Aktualitách na webu města Humpolce www.mesto-humpolec.cz.

 

Zdroj: Český statistický úřad

Odkazy

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková ; www.mesto-humpolec.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolecké Velikonoce

Čt Bře 25 , 2021
Jaro máme za dveřmi a s pohledem do kalendáře je jasné, že nám na ně klepou….Velikonoce!

You May Like

Témata