Rozpočet Humpolce pro rok 2021

opět počítá s podporou sportovních, kulturních a dalších zájmových aktivit i obnovy památek. Pro sociální služby se osvědčil samostatný dotační program.

Celkem 10,5 milionů vyčlenilo město Humpolec do unikátního dotačního programu na podporu sportu, kultury, ostatní zájmové činnosti a obnovy kulturních památek v roce 2021. Ve druhém samostatném dotačním programu, na podporu registrovaných i neregistrovaných sociálních služeb, může být mezi úspěšné žadatele rozděleno až 4,5 milionů korun.

Vyhlášení dotačního řízení schválili humpolečtí zastupitelé na svém veřejném zářijovém zasedání. Žádosti o dotaci lze podávat během letošního listopadu dle podmínek uveřejněných na webu města v záložce Podporujeme.

 

Již tradiční program, ve kterém město Humpolec každoročně přispívá na podporu zmíněných oblastí, prošel pro rok 2020 zásadní proměnou. Tou největší bylo osamostatnění sociálních služeb, pro které vznikl vlastní program s pravidly na míru dané problematiky. Spadá přímo pod Odbor zdravotnictví a sociálních věcí Městského úřadu Humpolec a jím sestavenou komisi a při hodnocení žádostí se vychází ze Zásad Kraje Vysočina. V rámci podpory sportu, kultury, ostatní zájmové činnosti a obnovy památek pak vznikl systém bodového hodnocení žádostí, přičemž žádosti hodnotí sestavené odborné komise v čele s garanty. „Nová pravidla se během své premiéry v praxi osvědčila. Pro další rok tak došlo ke spíše kosmetickým úpravám, které se týkají hlavně upřesnění formulací ve formálních dokumentech. Největší novinkou pro příští rok je navýšení alokované částky v programu na podporu sportu, kultury, ostatní zájmové činnosti a obnovy kulturních památek o 400 tisíc korun na celkových 10,4 milionů korun a zrušení podkategorie na podporu celoroční kulturní činnosti, která se v kategorii B. Kultura ukázala jako formálně nadbytečná,“ komentovala místostarostka města Humpolce Mgr. Alena Kukrechtová.

 

Navýšení o 400 tisíc korun vyplynulo z omezení rezervy pro případné druhé kolo dotačního řízení, která pro rok 2020 činila 500 tisíc korun. „Opět praxe ukázala, že uvažovat o případném druhém kole dotačního řízení během roku je v tuto chvíli zbytečné. Proto jsme se rozhodli, že většinu peněz ze stanovené půl milionové rezervy uvolníme a přidáme k původním deseti milionům. V rezervě zůstalo sto tisíc korun, které, pokud bude potřeba, může v rámci mimořádných dotací během roku rozdělit dle svých kompetencí Rada města Humpolce,“ vysvětlila Alena Kukrechtová.

Čtěte dále:   Oznámení o vyhlášení výběrového řízení

Finanční prostředky vyhrazené z rozpočtu města pro rok 2021 pro dotační tituly na podporu sportu, kultury, ostatní zájmové činnosti a obnovy kulturních památek                                                                

CELKEM: 10.400.000 Kč

REZERVA: 100.000 Kč

pro mimořádné dotace v kompetenci Rady města Humpolce

 

Dotace pro oblast Rozdělení finančního objemu                  

                  2020                                   2021

Kategorie A. podporované činnosti

v oblasti tělovýchovy a sportu

8.700.000 Kč

včetně nájmů sportovišť

8.800.000 Kč

včetně nájmů sportovišť

Kategorie B. podporované činnosti v oblasti kultury 400.000 Kč 400.000 Kč
Kategorie C. podporované činnosti v oblasti ostatních zájmových činností 700.000 Kč 900.000 Kč
Kategorie D. podporované činnosti v oblasti obnovy kulturních památek 200.000 Kč 300.000 Kč

 

 

Odkazy

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková ; www.mesto-humpolec.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

35.Rada Města Humpolec - usnesení

St Lis 18 , 2020
ze dne 4.11.2020 Čtěte dále:   Veřejná prezentace projektu Okružní křižovatka a stoupací pruh na silnici I/34

You May Like

Témata