Obnovený park Stromovka je pro psy nepřístupný

18

S obnovou parku Stromovka a základní úvahou o tom, k jakému smyslu tato revitalizace směřovala, souvisí i nová pravidla pro pejskaře. V celém prostoru Stromovky je zakázán vstup se psy. Ti nesmí vstupovat jak na trávník, tak ani na cesty vedoucí parkem.

Obnovený park Stromovka je pro psy nepřístupný.
S obnovou parku Stromovka a základní úvahou o tom, k jakému smyslu tato revitalizace směřovala, souvisí i nová pravidla pro pejskaře. V celém prostoru Stromovky je zakázán vstup se psy. Ti nesmí vstupovat jak na trávník, tak ani na cesty vedoucí parkem.

Pejskaři mohou se svými psy na vodítku park obejít po chodnících po obvodu, případně, pokud se rozhodnou strávit čas v parku, přivázat svého psa u označeného úvaziště umístěného u chodníku vedoucího kolem výlepové tabule.

 

Toto opatření vzniklo na základě dohody mezi autorem projektu obnovy Stromovky a zástupci města Humpolec. Veřejnosti bylo prezentované již na veřejných projednáních, která se konala ještě před samotným zahájením revitalizace parku. Na Stromovce jsou rovněž cedule s piktogramem psa a přeškrtnutím, které na pravidlo upozorňují. „Primárním cílem obnovy parku Stromovka bylo vytvořit moderní, bezpečné a příjemné prostředí pro lidi v zeleném centru města. Uvažovali jsme nad tím, aby zde lidé rádi trávili čas, aby měli k dispozici hřiště pro děti, kavárnu s občerstvením, aby rádi chodili na kulturní a společenské akce, které se tu mohou konat a také konají, a aby se mohli posadit nejen na lavičku, ale také třeba na deku, kterou si umístí na trávník,“ připomněl místostarosta Humpolce Ing. Vlastimil Brukner. S tímto záměrem pak jde ruku v ruce bezpečnost a hygiena. „Bohužel ne všichni pejskaři jsou ohleduplní a seberou na veřejném místě po svém psovi exkrement. Psí moč pak vypaluje trávu a může i zapáchat. Takové zkušenosti máme z minulosti. Proto bylo naším cílem eliminovat riziko, že by tyto nepříjemnosti pobyt v novém, obnoveném parku, kde počítáme s vysokou koncentrací lidí a hlavně dětí, návštěvníkům až znemožňovaly,“ vysvětlil Vlastimil Brukner.

 

Pohyb psů ve městě upravuje městská vyhláška, která je dostupná na webu města https://bit.ly/2S3w1HZ.

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková; převzato z www.mesto-humpolec.cz

Petr

18 thoughts on “Obnovený park Stromovka je pro psy nepřístupný

 1. A už teda staří zastupitelé všichni vědí že altán stál 9.5 mil. kč? Dozvěděli de tuhle zprávu aspoň teď jo? Bylo by smutný kdyby žili v iluzích jak dobře tehdy rozhodli.

  1. To je dobry. Můj cistej a vychovanej pes tam nesmi a ta luza ozrala bezdacka ano.?
   Kdyz zakaz psum, tak bezdakum predevsim .

     1. Myslím, že daleko důležitější by bylo, kdyby vedení našeho města začalo konečně řešit popíjení a pokřikování lůzy dlouho do noci v téměř všech městských parcích a mnohdy i přes den. Slušný občan téměř nemá šanci si našich parcích posedět. A to je smutná realita, kterou zatím nikdo neřeší !

     2. Oni mimo popíjení a pokřikování dělají i další nepříjmené věci. Pes v parku močit a kálet nesmí, oni ano. A že by se tam pes pozvracel, je také méně pravděpodobné než u této privilegované skupiny.

     3. Jestli je to ten ram přímo u cesty, tak tam když uvažu sveho psa, tak už nema šanci tam uvázat dalšího psa, protože by se porvali a bude stekat na lidi co půjdou okolo, taky by je mohl nějaky dobrák otrávit a nebo jim dát něco co nesmí, takže je to uvaziste k ničemu.

     4. A jak se těch bezdomovců v parcích chcete zbavit? Víte to? Díky svobodě se dnes dělat nemusí, tudíž tihle lidé tu budou. Policie ani státní, ani městská s nimi také nezmůže nic. Vyžene je, zase přijdou.
      Až se vymyslí, jak se zbavit těchto osob, to bude na Nobelovu cenu. Už se proberte.

     5. Zasadni otazkou je, proc se tomu povlu u nas ve meste tak libi.

     6. Zasadni otazkou je, proc se tomu povlu u nas ve meste tak libi.
      Zdaleka ne vsude maji od mesta i obcanu vytvorene tak prijemne podminky jako tady.

     7. Tak ono kdyby je policie denně buzerovala, tak by se jim tady přestalo líbit.

     8. Ono tento problém totiž dosud vedení města ještě nikdy nijak konkrétně neřešilo. Ale psi, kteří zdaleka nejsou takový problém, ty řeší hned…& Lůzu je třeba řešit hned a razantně ! Je to zaprvé ostuda a hlavně od ní je to nebezpečí vůči občanům a hlavně hrajícím si dětem daleko větší.

     9. Jak řešit? O to jde…Městskou policii nechce vedení města už roky, lidé by nadávali na náklady s ní spojené, řešili by pokutování apod.
      Za tohoto systému nejde s bezdomovci nic dělat, pracovat je nikdo nedonutí, povinnost makat není jako za táty bolševika tak tu neřešte neřešitelné…

     10. no a co kdyby ti nasi mladi misto nocniho kaceni popelnic a ohybani znacek chodili bezdakum „domlouvat“, ze tady nejsou vitani ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Noční prohlídky hradu Orlík a Lipnice

St Čvc 10 , 2019
Pátek 12.07.2019; Sobota 13.07.2019

You May Like

Témata