Optická metropolitní síť Humpolec

31

Je nám ctí, že Vás můžeme oficiálně informovat za samosprávu města Humpolec a celý Městský úřad Humpolec o již probíhajících dokončovacích pracích na první fázi realizace projektu zbudování komplexní komunikační optické metropolitní sítě Humpolec, která bude oficiálně spuštěna do plného provozu v září letošního roku

Ametropol.JPG

zdroj: www.mesto-humpolec.cz

Čtěte dále:   Poplatek za psa i svoz odpadu platí majitelé v Humpolci i online

Petr

31 thoughts on “Optická metropolitní síť Humpolec

 1. No jen aby to nebyl monopol jedné osoby a bude lze možno využívat
  služeb i jiných subjektů

    1. Kurník tak až mi taky město něco postaví a já budu podnikat a klidně si založím sróčko.

     1. a ještě vám bude platit 1,5 mil ročně za správu. Viz. Rozpočet města 2014

 2. „živý přenos fotbalu z Humpolce“ , tak to jsem se pobavil 🙂
  Kdy vyšle Humpolec raketu na měsíc?

   1. Stačí se podívat, kolik připojení poskytujou ostatní subjekty, jako Memory z PE a bude jasné, jak jsou místní spokojeni se Spacecom… Proč má tato firma monopol na tyto služby???

    1. Nechápu souvislost mezi podpisem starosty a schválením městského rozpočtu. Určitě mě ale poučíte.

  1. Též neznám horší firmu pro připojení k internetu. U firmy jsme u nich byli jen pár měsíců a hned odešli, jejich služby stojí za ….

   1. Než něco napíšete, ověřte si informace neb tato „diskuze“ zavání pomluvou. Jen na okraj, starosta využívá k připojení internetu doma jinou společnost za standartnich smluvních podmínek.

    1. Celá tato diskuse jen poukazuje na podivné akce ve městě, tenisová hala a teď jakási síť ….Opravdu se zdá že si tu od města může nechat někdo něco postavit a nebo levně koupit

     Jo a jak je tu zvykem, tak se taky nepodepíšu

    2. Jak jedná Pavlas víme všichni a když dostal od starosti podpis pod jeho leták, tak v tom asi něco bude a moc čisté to nebude.

 3. Vy dementní ignoranti, já si myslím, že každej měl tu možnost se tím monopolem stát, ale neměl na to kuráž. Pan Váňa se podělal strachy a radši svojí síť prodal stárnetu, který o optice nějaký metropolitní sítě neměli ani tucha, memory do toho asi nechtělo dát peníze, stampi má svou optickou síť v Pelhřimově a s wifi se sem nechtělo cpát, protože věděli, že už je tu poskytovatelů dost. Já teda do toho nevidím, ale nemyslím si, že by to měl být monopol, korupce a další nesmysli. Místo toho aby jste byli šťastní, že tady bude optika a povrčí net konečně stabilně a s televizí, tak radši vymejšlíte totální sračky. Tak pokud se Vám to nelíbí, tak si udělejte net od stárnetu, memory a dalších a neserte se do nějaký optiky, kterou nějakej místní podnikatel pro vás financuje a nabízí co mi přišlo do schránky, že připojení až do bytu zcela zdarma a ještě navíc 150Mb za 250Kč, byl bych kokot, kdybych zůstal u memory nešel do něčeho tak luxusního. Takže sečteno podtrženo, pokud panu Pavlasovi závidíte, že bude mít víc peněz než vy, tak je to strašně smutný, ale to se mu vrátí, až tak za pět let a teď do toho rve prachy. Každý má právo se informovat na městě i ve spacecomu a viděl sem, že město do toho nedává ani korunu, tak jestli vám vadí třeba tohle, tak se prvně zeptám a nevymejšlim si a nehanim. Kritizovat umí každej, ale pořádně to uchopit a něco změnit to ne, na to ste velký loooseři.

  Martin Semorád

  1. nesmysli…?? no vy jste taky povedenej myslitel..alespoň si po sobě ty Vaše přechytralé bláboly přečtěte..
   Na Pavlase mám názor i bez vašich keců,rozhodně to není lidumil,který se obětuje pro město a dělá něco „za dáčo..“ F.Š.

   1. Zdarec Humpoláci. Opravdu jsme město takových blbečků? Co to tu píšete za zhovadilosti, jaká tenisová hal pro někoho, jaký monopol pro někoho, jaký internet pro starostu, jaká raketa a fotbal.
    Fotbalisté mají nádherné hřiště, hokejisté mají nádherný stadion, tenisté budou mít nádhernou halu. A pokud nebudete ignoranti tak město a občané budou mít konečně kvalitní internet apod.
    Humpoláci píšící jako hlupáci. Radnice vykazuje kladná čísla v hospodaření, vyhrává soutěže napříč republikou a co občané. Píšete zhovadilosti a pomlouváte vedení města a zastupitele. Napadáte je z korupce apod. Není čas spíše poděkovat, nechat je pracovat a užívat si z jejich veřejné píle a snahy.
    Vedení města děkuji za Vaši práci a prosím nedejte se. Vždy se najde nějaký ten hlupák, který za vším bude hledat sračky. Česká povaha = závist, zloba hněv. A Metropolitní síť Humpolec s.r.o., ať pokračuje, záměr je fajn a hlavně je to tak v pořádku.
    A pro Vás blbečky na četu drobné info Provozovatele a zřizovatelé optických sítí v okolních městech Pelhřimov = STAMPI, Jihlava = OPTOKON, Havl. Brod = Metropolitní // to jako každá radnice je zkorumpována. 😉
    Jo a jak je tu zvykem, tak se taky nepodepíšu

    1. Nazdar anonyme. Já jsem si dovolil jedinou věc, a to je pochybovat o tom že v Humpolci jsou reálné přímé přenosy z místního fotbalu. Něco o tom vím, posledních dvanáct let jsem se ve fotbalu angažoval v třech místních klubech (FK, AFC, Rovnost) ve tvorbě internetových stránek a pořizování foto a video dokumentace. Jediný projekt přímých přenosů na Vysočině fungoval před třemi lety velmi krátce v Čáslavicích-Sádku, a to jen díky nadšení bratrské dvojice. Používali volný streamový kanál a záznamy ukládali na YouTube. Dělali to ve dvou, jeli na jednu kameru. Divákům to nestačilo, srovnávali je s profi přenosy. Po určité době si neuměli odpovědět na otázku, proč by to měli zdarma dělat dál. To bylo v Čáslavicích. Návštěvnost a sledovanost fotbalu v Humpolci a na Vysočině obecně upadá, a ten kdo hovoří o možnosti přímého přenosu, je zcela mimo realitu. Pokud by tedy neměla „místní televize“ vysílat věci pro cca 50 diváků. Zdarma to tady nikdo dělat nebude, a peníze na to nikdo neposkytne. Nebo ano? Pokud použiju tvůj výraz, dle mého je zhovadilost si myslet že to bude někdy fungovat a že uvidím v lokální televizi přímý přenost zápasu krajského přeboru ve fotbale.
     Ale dál. Prohlašuješ, že fotbalisté mají nádherné hřiště. Kdy jsi tam byl naposledy, víš že se betonové tribuny kolem přírodního trávníku rozpadají a jejich havarijní stav je řešen jen pomocí zákazové pásky do sektorů? Víš o tom, že povrch umělé trávy dosáhl zenitu životnosti, a že by bylo vhodné koberec se vsypy vyměnit? Bez skrupulí urážíš, ale sám přehled nemáš ani o základních věcech 😉

     Projekt optické sítě ani Pavlas mi nevadí, když to bude pro mě zajímavé, tak se můžu (až bude v místě zasíťováno) připojit. Proč ne? Předtím tu zaněla lež, že to město doposud nic nestálo. Už několik let při opravě ulic dochází k přípravě tras a vkládání chrániček pro budoucí vedení optického vlákna. Platí to vždy město jako součást akce. Jinak to ani nemohlo být, protože správce sítě Spacecom byl vybrán ve veřejné soutěži až v roce 2012.

     A teď mi můžeš vysvětlit, co zhovadilého jsem tu napsal.

     1. Stačilo uvést do zprávy od města, že provozovatel byl vybrán ve veřejné soutěži a popř. odkaz na městské stránky. Následně by nevznikly žádné pochybnosti a věční odpůrci starosty a města by neměli o čem diskutovat.

  2. Martine Semoráde, lžeš. V roce 2008 jsme vkládali v rámci akce „chodníky Nerudova“ do tělesa chodníku chráničky pro optiku. Platilo to město, schválně jsem to dohledal – přesně to činilo 44 553,60 Kč. Podobně to určitě probíhá v jiných ulicích. Jestli ti někdo na MěÚ říkal, že je to nestálo ani korunu, tak to asi nebylo v pořádku.

   1. Nazdar Pierre, záměrem nebylo řešit tvůj příspěvek. Šlo mi o podstatu věci zástupců města a ataků na ně samé. Ano nejsem fotbalista a ani nejsem sportovní fanda, jak se zdá z tvého příspěvku u tebe. Osobně mám rád zahrádku a klid od lidí.
    K věci příspěvků Vás všech. Kdo by chtěl dělat zástupce města, ba dokonce starostu. Podívej se na to okem reálným. Ať udělají cokoliv, vždy jsou za to pranýřováni. Není to nevděčné? Proč když máme volební období, nenecháme je pracovat. A pokud máme nějaké připomínky k jejich práci proč je občan neřeší otevřeně a bez anonymů.
    Někdo protěžuje fotbal, někdo hokej a někdo tenis, jiný zase novou ulici, či chodník. Chtěl jsem tím podotknout jen fakt, že jestli se tady někdo teď snaží o kvalitní služby internet, televize, kamery a pod., proč sakra nedáme šanci výsledku. Ať předvedou výsledek. Jsem si jist, že nějaké trubky apod. vedení městu nestojí za ostudu (to si nikdo domu neukradne). Je to prostě celé podle mne nesmysl. Pokud jde o snahu Spacecomu o vytvoření optické sítě, tak ať se snaží. Třeba i ten přenos fotbalu nakonec přijde. Na stránkách města jsem našel, že jejich komunikace s městem má již 6 let historie. Nic z toho mi nepřijde jako korupční. Koukni se zpětně na zápisy a usnesení a zjistíš sám. Historie je dlouhá 6 let zpět co jsem našel já osobně.
    Je to celý nesmysl a věřím v serióznost našich radních, že vše upřesní a cílem bude opět nějaký ten bod pro lepší žití ve městě Humpolec, které podle mne hospodaří dobře (minimálně ne ve ztrátě a to je jistě v této době vyhovující)
    A k větě, kterou jsem recesně okopíroval Jo a jak je tu zvykem, tak se taky nepodepíšu
    Všem zdar Karel Novák Humpolec
    Pierre díky, že alespoň ty píšeš smyslně a bez anonymity

    1. Komu se nelíbí činnost zastupitelů včetně starosty, má možnost v letošních komunálníc volbách jim za 1. hlas nedat, volit jiné nové tváře. nebo za 2. zkusit kandidovat sám, bohužel nevšiml jsem si, že by byl veliký zájem o tuto druhou možnost.

    2. Karle tak popořadě okem reálným 🙂

     1/ Nevděk veřejnosti – určitě to není za cokoli jak píšeš, spousta věcí se uděje bez připomínek. Je běžné že lidi kritizují sporné situace, to bylo vždy. Chápu že ústní formou po hospodách nebo po sousedech to není tak nepříjemné jako vyvěšené na internetu. Když se oprostíme od průvodní anonymity a sprostot, tak tam většinou je nějaký reálný základ. Tady si lidi stěžují že to platí město pro soukromou firmu, a že za to Spacecom bude navíc honorován. Nezkoumal jsem a nebudu zkooumat podrobnosti, jak je to celé nastavené. Asi by bylo přirozené, kdyby síť vlastnilo město a pronajímalo jí správci. I z logiky, že město vlastní spoustu pozemků kudy síť vede a průběžně investovalo do chrániček. Mimochodem při uváděné délce trasy 35 km jen ty chráničky samotné bez dalších prací vyjdou na cca 2,5-3,5 milionu Kč. To je jistě nemalý vklad města, když by se zohlednily další uváděné přípravné práce s vyřizováním povolení atd. tak to bude ještě více. Pokud to tedy někdo vše nedělal z lásky k rozvoji města, což by bylo jistě chvályhodné. Jinak k tomu nevděku obecně – ten se přece vůbec neomezuje na činnost zastupitelstva. „Kdo je doma prorokem“? Pokud se podívám z pohledu mého oboru, tak v Humpolci vždy dostal příležitost kdokoli cizí, stačilo nabídnout o 1 Kč méně a místní firmy si musely hledat práci jinde. To snad vidí každý. Nevšiml jsem si, že by odpovědné osoby zajímalo co je za podezřele nízkými cenami v posledních krizových letech, jestli podporují novodobé otrokářství, kupují nekvalitní materiál atp.

     2/ Proč lidi řeší stížnosti anonymně? Tak se jich zeptej. Třeba cítí bezmoc. Třeba mají strach, aby nebyli postiženi v zaměstnání, aby neměly problémy děti ve škole…Mě to tak pár lidí prezentovalo. Někdo se ale samozřejmě takto jen baví, uměle staví lidi proti sobě a vyvolává spory. Nic není černo bílé, není tu nějaké jednoznačné dobro a jednoznačné zlo proti sobě.

     3/ Projekt optické sítě jede, takže určitě šanci dostal. Řeči kolem toho budou pořád, stejně jako u jiných poskytovatelů. Lidi pořád budou srovnávat a hlídat aby někdo nadměrně nezbohatl. A to o to víc, jestliže mají podezření že by mohl 🙂
     Jednotni nejsou ani zastupitelé, jak jsem se dočetl. Konkrétně myslím Václav Kašpar s něčím nesouhlasil. Asi nějaký skutečný důvod měl, to v článku nebylo.

     4/ Řeči o korupci ať si řeší ti, koho se dotýkají. Já nemám důvod a chuť to zkoumat. Liborovi nic nezávidím, ani se nekamarádím s jeho konkurencí. Je fakt, že kdyby tu neexistovala firma jako je Spacecom, tak by zavádění optické sítě přišlo mnohem déle nebo by vůbec nebylo. Záleželo by na firmách odjinud, a pro ty je Humpolec stále jen větší vesnice.

     1. Mýlíte se. Pokud by ve městě firma jako je Spacecom nebyla, respektive pokud by na radnici nepůsobila firma jako je Spacecom, optická síť by ve městě byla již dávno. Zájemci byli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Exklusivně - ***Vít Fic*** - herec, scénárista, režisér

Po Čvn 2 , 2014
Znáte ho? Asi zatím málokdo, ačkoliv Vít Fic žije v Humpolci od svých 7 let, ale je dost možné, že o tomto mladém muži budeme brzo slýchávat. Jeho filmová, hudební, herecká i scénáristická tvorba možná jednou bude víc než jen amatérská. Prosadit se ovšem dnes v této sféře není snadné. […]

You May Like

Témata