Otvírání studánek v Mladých Bříštích

Slavnost Otvírání studánek připravují v rámce celokrajské kampaně Otvírání přírody na Vysočině na neděli 20.4.2008 občanská sdružení Zelené srdce a Čtveráci v Mladých Bříštích.

“O půl druhé odpoledne se vydáme od bývalé školy na cestu ke třem studánkám v okolí a každou z nich symbolicky odemkneme,” přibližuje slavnost Pavel  Koubek ze sdružení Zelené srdce, které se o studánky stará.   


Letos vybrali pořadatele jinou trasu, která vede z větší části  po lesních cestách a je tedy vhodná například i pro dětské kočárky. Kromě putování kolem studánek je připraven i další program a návštěvníci se mohou těšit na vystoupení pěveckého sboru Tucet z Humpolce, výstavu o studánkách,  představení nové knihy Krajem zapomenutých svědků a vše zakončí táborák s opékáním buřtů.


                  


V minulosti patřilo jarní otvírání studánek spojené s jejich čištěním  k tradičním zvykům, jako je třeba velikonoční pomlázka a v posledních letech se jej snaží znovu oživit občanská sdružení, která se věnují ochraně studánek.   

Čtěte dále:   Domov důchodců v Humpolci řeší peníze. Panika je zbytečná, vzkazuje kraj

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pohled na Občana Havla

Po Dub 14 , 2008
Ve čtvrtek jsem zašel po poněkud delší době do místního biografu. Po delší době proto, že naprostá většina filmové produkce světové (ale i naší) nestojí za nic. Čtěte dále:   Srážka auta s vlakem v Herálci: trať mezi Brodem a Humpolcem je znovu průjezdná

You May Like

Témata