Pašijový víkend

Sobota 23.03.2024; Neděle 24.03.2024

Místo konání: , Želiv

Srdečně Vás zveme na jedinečný zážitek, který se uskuteční v sobotu 23.3. v 13:00 a v 19:00 v Opatském kostele Narození Panny Marie v Želivě. Budete mít možnost slyšet a vidět Via crucis F. Liszta, mistrovské dílo pro varhany, smíšený sbor a sólisty, které ztvárňuje 14 zastavení Křížové cesty Ježíše Krista.

Toto dílo je jedním z posledních a nejhlubších Lisztových skladeb, které kombinují tradiční chorály, moderní harmonie a expresivní výraz. Na varhany zahraje Petr Žák, který působí v Klášteře Želiv a pod jeho vedením zazpívá i želivský chrámový sbor Musica Siloensis.

Kromě hudebního provedení se můžete těšit i na scénické ztvárnění 14 zastavení křížové cesty provedené skupinou mladých želivské farnosti a zážitek bude umocněn čtením úryvků z knihy Miloše Doležala „Křížová cesta P. Josefa Toufara“. Tato kniha je připodobněním posledních dní P. Josefa Toufara ke Křížové cestě Pána Ježíše.

Hrané prohlídky PAŠIJE o utrpení Krista

SO 23.3.2024 11:00, 13:00, 15:00, 17:00

NE 24.3.2024 13:00, 15:00, 17:00

Představte si, že se můžete na chvíli přenést do minulosti, do doby, která změnila svět a mohli byste jste být svědky posledních dnů jedné z nejvýznamnějších osobností historie. Pašijové hry – poslední dny Krista Vám nabízí právě tento jedinečný pohled do historie. Poprvé v historii kláštera se otevírá možnost zúčastnit se interaktivního divadelního zážitku, který Vás vtáhne do děje a nechá Vás prožít poslední dny Krista jako nikdy předtím.

Tato unikátní inscenace v režii Michala Hájka a v podání herců z FajnEventu oživuje staré zdi Želivského kláštera a jeho zahrad. Příběh, který zná snad každý, je přetvořen do netradičního interaktivního formátu, kde se návštěvníci stávají součástí děje. Nejenže se ocitnete tváří v tvář strhujícím výkonům pěti herců, ale budete mít možnost vstoupit do příběhu a dotknout se pocitů každé z postav. Pašijové hry – poslední dny Krista“ nejsou jen obyčejnou divadelní hrou, jsou cestou, jak prožít velikonoční příběh intenzivněji a osobněji.

Čtěte dále:   Klavírní recitál Matyáše Nováka - Koncert k Roku české hudby

www.zeliv.eu

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na úpatí kopce Melechov na Vysočině stojí zřícenina staré tvrze. Postaru se jmenuje Nelechovská

Pá Bře 22 , 2024
Nedaleko Ledče nad Sázavou na Vysočině, jen kousek od známého vodáckého střediska Stvořidla, se nachází kopec Melechov. Vede přes něj zelená turistická značka, na které postupně narazíte na studánku, zeměměřičskou věž, partyzánský památník a také na zříceninu staré tvrze. Čtěte dále:   Koncert laureátů Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka

You May Like

Témata