Honzlův Humpolec – Předváděčka

Pátek 15.04.2016 19:30

Místo konání: Humpolec, Divadelní scéna kina Humpolec

MěKIS v Humpolci a Město Humpolec vás zve na divadelní předtavení v rámci festivalu amatérských divadelních představení HONZLŮV HUMPOLEC 2016 – 12. ročník: 

Martin Volf – Předváděčka (Divadelní spolek Včelinec, Zhoř u Jihlavy) 

Matrace za šedesát tisíc i zázračné hrnce. Ve Zhoři nacvičují divadlo o praktikách šmejdů

Praktiky nekalých obchodníků, takzvaných šmejdů, inspirovaly divadelníky ve Zhoři u Jihlavy. Zkoušejí kus zvaný Předváděčka, který má na diváka zapůsobit jako varovná nadsázka. Tisíce obzvláště starších lidí v Česku naletěly na předváděcích akcích psychickému nátlaku a koupily si zpravidla bezcenné zboží za astronomické částky.
„A ty nečum a dej ty dárky na stůl vepředu, ať je vidět, že budou,“ odehrává se děj na jevišti. Salámy a sada příborů zadarmo, ani výrobky neuvěřitelných vlastností nebudou chybět při představení. Ochotníci v rolích důchodců se například jedinečné matraci nevyhnou hned při vstupu.  
„Hned vyzkoušejte naši novou revoluční matraci, abyste zjistili, co je pro vás nejlepší,“ nabádá obchodník. „Já to nezvládnu, vidíte, že jsem invalida,“ oponuje stařík. Podobnost k normální matraci za pár stokorun je u té za desítky tisíc čistě náhodná. „Je vymyšlená vesmírnými technologiemi, je naprosto jedinečná, napomáhá kvalitnímu spánku. Doporučuji ji i za tu plnou cenu šedesát pět tisíc korun,“ dodává prodejce – šmejd. 

Prodejci pod vedením herce Jaroslava Kučery působí na své zákazníky silou, vydíráním i psychologií. „Čím dříve budeme hotovi, tím dříve dostanete napít a najíst.“
„Umím si to představit, znám ze svého okolí takové lidi, kteří si dokázali z každé předváděčky dovézt něco tak úžasného,“ směje se herec, který představuje invalidního důchodce.  Představení zvané Předváděčka je pouhou fikcí, ale inspirovanou skutečnými událostmi, ke kterým v České republice docházelo.  

Čtěte dále:   Sedmý týden na Platformě.

vstupné: 80 Kč, předprodej vstupenek v infocentru Humpolec od 15.2.2016. 
Zvýhodněná abonentka na všechna 4 představení je za 240 Kč. 


Online rezervace

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program rozvoje venkova

Út Dub 12 , 2016
Začátkem května začne 2. kolo přijímání žádostí v rámci Programu rozvoje venkova 2014 – 2020. Podle informací zveřejněných na portále SZIF budou podpořeny investice do zemědělských, lesnických i potravinářských podniků za téměř 2,3 miliardy korun Čtěte dále:   V Humpolci vystoupí Stingovi muzikanti. Lidé uslyší Dominica a Rufuse Millerovi

You May Like

Témata