Petice vyzývá prezidenta Zemana k ukončení spolupráce s poradcem Nejedlým

6

Petici společně iniciovali obchodník z Humpolce Zdeněk Rýzner a Jakub Hussar, který se podílel na prezidentské kampani neúspěšných kandidátů Vladimíra Franze a potom i Pavla Fischera.

Prezident Miloš Zeman tituloval ruského prezidenta Vladimira Putina v dopise „milý Vladimíre“, když loni žádal Kreml o ruskou vakcínu proti covidu Sputnik V. Na familiérní komunikaci Zemana s Putinem upozornil týdeník Respekt v době, kdy Rusko přepadlo Ukrajinu. Zemana také vyzývá nová petice, ať se zbaví poradce Martina Nejedlého kvůli jeho vazbám v Rusku.

Zeman psal Putinovi v souvislosti s covidem, že jediným efektivním řešením je co nejrychlejší očkování. „A v této souvislosti spojujeme naděje právě s Ruskou federací,“ uvedl Zeman.

Vakcínu Sputnik V nakonec Česko nezískalo, když se proti tomu kategoricky postavil tehdejším ministr zdravotnictví Jan Blatný, na jehož vyhazov z vlády Andreje Babiše pak Zeman tlačil.

Respekt chtěl Zemanův dopis získat na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, Kancelář prezidenta republiky to dlouho odmítala, a nakonec dopis novinářům dala, ale nekompletní.

Nyní týdeník Respekt napsal, že získal plnou podobu dopisu včetně ručně Zemanem napsaného oslovení „milý Vladimíre“ a věty:  „Jak je Vám známo, dlouhodobě se snažím o prosazování pragmatických a konstruktivních vztahů mezi Českou republikou a Ruskou federací…“

Petice vyzývá prezidenta Zemana k ukončení spolupráce s poradcem Nejedlým

Podpisy pod petici vyzývající prezidenta republiky Miloše Zemana k okamžitému ukončení spolupráce s externím poradcem Martinem Nejedlým ve středu začali sbírat čeští občané.

Petici společně iniciovali obchodník z Humpolce Zdeněk Rýzner a Jakub Hussar, který se podílel na prezidentské kampani neúspěšných kandidátů Vladimíra Franze a potom i Pavla Fischera.

„Propojil nás Mikuláš Minář, abychom dva nedělali po vlastní linii to samé,“ řekl iDNES.cz Hussar. „Začali jsme sbírat podpisy v noci,“ dodal. Ve středu po poledni bylo pod peticí už přes tisíc podpisů a rychle přibývaly.

„Vzhledem k dlouholetým nadstandardním vazbám s hlavním představitelem ruského agresivního režimu, prezidentem Vladimirem Putinem a stupňující se hrozbě fatálního poškození zájmů a hodnot naší demokratické společnosti, vyzýváme prezidenta republiky a vrchního velitele ozbrojených sil republiky k okamžitému ukončení spolupráce s externím poradcem Martinem Nejedlým, tedy k okamžitému a trvalému znemožnění jeho přístupu k informacím i prezidentovi nebo pracovníkům prezidentské kanceláře,“ píše s v petici.

Angažmá Nejedlého na Hradě je podle petentů zcela v rozporu se zájmy České republiky. Signatáři petice také vyzývají odpovědné bezpečnostní složky státu, aby zajistily přístup ke zpravodajsky citlivým informacím v nejbližším okolí prezidenta pouze osobám prověřeným na stupeň přísně tajné.

To míří na kancléře Vratislava Mynáře, který po celou dobu působení Miloše Zemana na Hrad nedokázal prověrku na stupeň přísně tajné získat.

„V Evropě zuří válka. My sami jsme se už jednou stali cílem teroristického útoku agentů ruské zpravodajské služby. Je třeba vyloučit jakoukoliv možnost proputinovského vlivu přímo v srdci našeho státu, tedy na samotném Pražském hradě. Angažmá explicitně prokremelského poradce je v přímém rozporu s bezpečnostní politikou České republiky a přímým ohrožením nás všech,“ píše se v petici, kterou iniciovali Rýzner a Hussar.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petice-prezident-milos-zeman-ekonomicky-poradce-martin-nejedlya.A220302_121921_domaci_kop

Axl

6 thoughts on “Petice vyzývá prezidenta Zemana k ukončení spolupráce s poradcem Nejedlým

  1. Jsem zvědavý kolik občanů a politiků v Humpolci najde odvahu se podepsat. Třeba Humpolec mile překvapí.
    Jestli pomoc Ukrajině, tak toto je jedna z cest. Odstranit prokremelský lidi jako Nejedlý z Pražského hradu.

    Rýzner je boroc👍

  2. Nedá mi to nevzpomenout na seriál 30případů majora Zemana, kde v díle z roku 1967 nazvaném Klauni recituje herec Přeučil známou větu…Vy, které volám starci, mladíci, na prezidenta běžte s peticí..

    1. Petice jsou fajn. Ale tady je potřeba useknout hlavu sani a ne ocas ocasovi. To by byla teprve exhibice ! A je za to na přilepšenou min. 1 mega $.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Robert Křesťan & Druhá tráva

Čt Bře 3 , 2022
Koncert k 30. výročí kapely.

You May Like

Témata