Piknik, Humpolcem s umělci, odhalování sochy

8

Čtvrtek 28.09.2023 13:00 – 17:00, Humpolec

Místo konání: Humpolec, 8smička

Piknik ve výstavě – 13.00-14.00

Výstava pomalu, ale jistě míří do cílové rovinky, takže loučení může začít. My vás zveme na príma sváteční den plný bezva akcí. Začneme piknikem přímo ve výstavě s umělci Davidem Böhmem, Vladimirem 518, Jiřím Frantou. Ti vám během posezení na dekách poví vše o celém průběhu projektu, jejich pocitech z něj i proč se rozhodli vydláždit prostor galerie. Zkrátka během jedení buchet se těšte na spoustu zákulisních informací a pohodovou atmosféru, protože NIC NENÍ PROBLÉM.

Netradiční komentovka, na které nemůžete a nechcete chybět. Pohoštění & deky budou připravené, ale vůbec se neostýchejte a doražte s obojím, protože sharingiscaring.

Na piknik naváže procházka Humpolcem a odhalení nové sochy u rybníku Dvorák.

Humpolcem s umělci – 14.30-15.30

Po pikniku ve výstavě se s námi a s Davidem Böhmem, Vladimirem 518, Jiřím Frantou vydejte na komentovanou procházku Humpolcem. Malé město netradičním pohledem umělců – jak ho viděli, když se připravovali na výstavu NIC NENÍ PROBLÉM a co je vlastně na městě zaujalo. Katalog do ruky a vzhůru hledat stopy z ilustrací přímo ve městě.

Procházka po městských zákoutí, které dělají Humpolec Humpolcem, ale málokdo z místních si jich vlastně všímá – k tomu nám poslouží pohled uměleckého tria, který tady strávil několik dní a kterým se Humpolec vryl pod kůži. A kteří v něm zanechali několik stop v podobě malých uměleckých intervencích.

Procházka vyvrcholí u rybníku Dvorák, kde bude odhalena nová socha.

Vítáme Dlaska a Mlaska – 16.00

Po pikniku ve výstavě a komentované procházce Humpolcem vás zveme na odhalování sochy Dlask a Mlask jedou spolu na riviéru od dvojice David Böhm & Jiří Franta, kterou vytvořili již v roce 2018 pro výstavu Dvě hlavy, čtyři ruce: Tvorba autorských dvojic. Socha bude umístěna v blízkosti rybníku Dvorák a jde o další instalaci, kterou se 8smička snaží oživovat veřejný prostor Humpolce.

Příjemné odpoledne na břehu rybníka s grilovačkou od Jendy Kotrby z Konzoomu. Dejte si pivo & bůček a užijte si pohled na nové umění!

zdroj: https://8smicka.com/, www.infohumpolec.cz

Petr

8 thoughts on “Piknik, Humpolcem s umělci, odhalování sochy

  1. A bude u Humpoleckého moře pokosená tráva u pláže?? Před deseti dny jsem tam šel a byla tam tráva nad kolena!

    1. Vlastníkem je obec Humpolec. Musíte na Technické služby Humpolec. Tady je to zbytečné psát… :/

        1. Asi ne, ale také bych rád viděl za kolik a komu pronajímá město zemědělskou půdu. Jedná se přece o veřejné peníze a výška pachtovného snad není tajná ….

  2. Zapomeňte už na moře. Účel posvětil prostředky a teď máte utrum. Dřou od rána do večera, až z nich pot úplně stříká, takže na nějakou blbou trávu se vám vykašlou. Leda by si udělali brigádu ty davy plážových inženýrů s třemi promile v žíle, co si v té nádheře vůkol tak často prolévají svá volátka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Retro-bazar Milotice

Po Zář 25 , 2023
Tip na výlet. za nákupem, nebo se jen podívat. Možná tu najdete něco, co dlouho marně sháníte, nebo naopak něco, co jste až doteď nepotřebovali. Nákup-prodej-výměna. Bazar na statku, Milotice.

You May Like

Témata